پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 02 تیر 1400 ساعت 08:04:: شناسه خبر: 100915

نقش چشمگیر بانک مهر ایران در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه شبکه بانکی

اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان صدای جنوب است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.
بینندگان صدای جنوب می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.

بانک مهر ایران ۳۲۲هزار میلیارد ریال تسهیلات در سال گذشته پرداخت کرده است. یعنی تقریباً ۱۶ درصد کل تسهیلات قرض‌الحسنه بانک‌های کشور، از سوی بانک مهر ایران پرداخت شده است.

به گزارش صدای جنوب به نقل از  روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، بانک مرکزی در گزارشی آماری ارقام مربوط به سپرده‌ها و تسهیلات شبکه بانکی را در سال گذشته اعلام کرده است. مقایسه این ارقام با عملکرد سال گذشته بانک مهر ایران، نشان می‌دهد این بانک نقش چشمگیری در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه داشته است.
بر اساس گزارش یاد شده، مجموع سپرده‌های قرض‌الحسنه شبکه بانکی در سال گذشته به ۲۲۶۸ هزار میلیارد ریال رسیده که نسبت به سال پیش از خود ۵۶ درصد افزایش داشته است. یکی از تحلیل‌هایی که می‌توان درباره این رشد ارائه کرد، افزایش اقبال مردم به عقد قرض‌الحسنه و تمایل به استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه است.
در همین رابطه مجموع تسهیلات قرض‌الحسنه پرداختی از سوی شبکه بانکی در سال گذشته ۲۰۲۹ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به سال پیش از خود ۷۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
گفتنی است بانک مهر ایران نیز به‌عنوان نخستین و بزرگ‌ترین بانک قرض‌الحسنه کشور، سال گذشته را با رشد ۶۶ درصدی منابع خود به پایان برد. این بانک همچنین ۳۲۲هزار میلیارد ریال تسهیلات در سال گذشته پرداخت کرده است. یعنی تقریباً ۱۶ درصد کل تسهیلات قرض‌الحسنه بانک‌های کشور، از سوی بانک مهر ایران پرداخت شده است.
مبلغ تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک مهر ایران در طول چهار سال گذشته رشد قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرده و به‌طور متوسط بیش از ۶۷ درصد در هر سال نسبت به سال پیش از خود افزایش داشته است.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت