پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 05 مرداد 1400 ساعت 19:05:: شناسه خبر: 103288

اقدام جالب خبرنگاران چرامی/تجلیل از خدمات حجت الاسلام افشار امام جمعه چرام

به گزارش صدای جنوب ازچرام؛به مناسبت پنجم مرداد سالروز برپایی اولین نماز جمعه در تهران که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت آیت الله طالقانی اقامه شد،سید محمد تقوی به همراه جمعی از خبرنگاران با حجت الاسلام والمسلمین سید نوراله افشارامام جمعه شهرستان چرام دیدار و از زحمات وی تقدیر کردند. تقوی در این […]

به گزارش صدای جنوب ازچرام؛به مناسبت پنجم مرداد سالروز برپایی اولین نماز جمعه در تهران که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت آیت الله طالقانی اقامه شد،سید محمد تقوی به همراه جمعی از خبرنگاران با حجت الاسلام والمسلمین سید نوراله افشارامام جمعه شهرستان چرام دیدار و از زحمات وی تقدیر کردند.

تقوی در این دیدار گفت: به مناسبت پنجم مرداد، بر خود لازم دانستیم تا از حضور مستمر و اثرگذار امام جمعه محترم در شهرستان تقدیر کنیم.

وی با بیان اینکه نماز جمعه محور مسایل دینی، مذهبی و سیاسی کشور است؛ آگاهی بخشی، وحدت و همبستگی را از دیگر دستاوردهای نماز جمعه برشمرد.

وی از تلاشها و اهتمام ارزشمند حجت الاسلام و المسلمین افشار و همچنین زحمات بی شائبه اعضای ستاد نماز جمعه این شهرستان تقدیر کرد.

امام جمعه شهرستان چرام نیز در این دیدار گفت: نماز جمعه اولین قرار گاه فرهنگی است و در مقابله با فتنه ها نقش کلیدی دارد که طبق دستور مقام معظم رهبری، این مهم قلب فرهنگی هر شهری است و اهداف مهم فرهنگی در نماز جمعه باید برای مردم تبیین شود.

افشاربا اشاره اهمیت بیان خطبه در نماز جمعه گفت: برای آماده سازی و بیان خطبه های نماز جمعه بعضی اوقات چندین روز وقت صرف آن می شود و معمولاً حدود ۶ الی ٧ ساعت مطالعه می کنیم.

امام جمعه چرام با اشاره به جایگاه و اهمیت نماز جمعه گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نماز جمعه در سطح دنیا یک جایگاه ممتازی پیدا کرد و علت مخالفت دشمنان با این پایگاه فرهنگی به همین دلیل است و امروز نماز جمعه یک کانون بسیار مهم فرهنگی برای هدایت کارهای سیاسی و عبادی محسوب می شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی چرام بیان کرد: طبق فرموده امام رضا علیه السلام، نماز جمعه محل اجتماع همگان است که خداوند خواسته تا امام جمعه یک فرصتی داشته باشد جهت پند و اندرز و بیم دادن به مشکلات و گناهان و آگاه سازی مسلمانان.

ححت الاسلام والمسلمین افشاربا اشاره استقرار نماز جمعه در سطح این شهرستان گفت: نماز جمعه برای اولین بار، در تاریخ بیست و هفتم بهمن ماه سال ۱۳۸۸در این شهرستان به امامت اولین امام جمعه، حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری اقامه شد.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت