پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 30 شهریور 1397 ساعت 15:06:: شناسه خبر: 41093

امام جمعه سرفاریاب:

راز ماندگاری قیام امام حسین(ع) روشنگری حضرت زینب (س) بود

کسانی که از دوستان خداوندباشندمرگ رادوست دارند برای آن ازداروی شفادهنده مفیدتر است.

پایگاه خبری صدای جنوب:

خطیب جمعه سرفاریاب بااشاره آیه ۸سوره جمعه عنوان کرد:ای پیامبربگوهمان مرگی را از ان فرارمی کنیدقطعاملاقات کننده شماست،وسرانجام به نزدشهودوغیب آگاه است،برگردانده می شویدپس اوشمارابه آنچه انجام داده ایدخبرمی دهد.
وی افزود:بهترین عامل برای رعایت تقوادنیاست.
خطیب جمعه سرفاریاب بااشاره به سوالی از امام جواد علت ترس ازمرگ چیست ؟اظهارکرد:امام جوادفرمود:یکی ازدلایل علت ترس ازمرگ جهل واینکه از حقیقت آن خبرندارند.
وی ادامه داد:کسانی که از دوستان خداوندباشندمرگ رادوست دارند برای آن ازداروی شفادهنده مفیدتر است.
پژمان عنوان کرد:رسم های غلطی در مراسمات ما داخل شده به ویژه درمراسمات خاکسپاری حتی اجازه فاتحه خوانی که نیازفوت شونده هست داده نمی شودکه انتظارهست باهمکاری هم این رسم هابرطرف شوند .
سیدفرج الله پژمان باتقدیروتشکرازمردم سرفاریاب به جهت حضورحماسی درتاسوعاوعاشورا گفت:حضرت زینب کبری (س) در شب یازدهم محرم در کوفه و شام یک مبارز کامل در میدان‌های جهاد بودند و سخت‌ترین لحظات را گذراندند و اگر نبود رشادت‌ها و رهبری‌های آن حضرت کربلا در کربلا می‌ماند و پیام قیام سید الشهدا بر زمین می‌ماند.
امام جمعه سرفاریاب عنوان کرد: امام حسین(ع) قیام کرد تا احکام و ارزشهایی را که مرده بود زنده کند و بدعتهایی که در دین بوجود آمده بود را بمیراند و ارزشهای فراموش شده دین جدش را به جامعه بازگرداند؛ بنابر این هدف از مبارزه، اصلاح جامعه براساس معیارهای اسلامی و رفع مفاسد بود.
حجه الاسلام پژمان گفت:اگر زینب کبری (س) و امام سجاد (ع) در طول آن روزهای اسارت چه در همان عصر عاشورا در کربلا و چه در روزهای بعد در راه شام، کوفه، در شهر شام و بعد از آن در زیارت کربلا و بعد عزیمت به مدینه و سپس در طول سال های متمادی که این بزرگواران زنده ماندند مجاهدات و تبیین و افشاگری نکرده بودند و حقیقت فلسفه عاشورا و هدف حسین بن علی و ظلم دشمن را بیان نمی کردند، واقعه عاشورا تا امروز، جوشان و زنده و مشتعل باقی نمی ماند
امام جمعه سرفاریاب اظهارکرد:آنچه که موجب ماندگاری و تأثیرپذیری حادثه کربلا پس از شهادت امام حسین (ع) شده اسارت حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) و ظلم وارده بر اهل بیت علیهم‌السلام است.
ایشان به ویژگی های حضرت زینب س اشاره وگفت:حضرت زینب س تابرادرش زنده بودندایستادندوحمایت کردندوازامام سجادپشتیبانی و حمایت کردند،سرپرست یتیمان واسرابودندوپیام آور خون شهیدان کربلا بودند.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  بالای صفحه
  طراحی سایت
  طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی