پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 29 مهر 1397 ساعت 10:07:: شناسه خبر: 42647

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج مشکلات تامین اجتماعی کشور را تشریح کرد !

جبار کیانی پور روز شنبه در نشست فعالان اقتصادی حوزه فنی مهندسی و عمران با مدیر کل سازمان تأمین اجتماعی استان اظهار داشت: صنعت احداث زیر ساخت‌های کشور را با استفاده از منابع و دارایی‌های خود و تسهیلات بانکی با سود ۱۸ تا ۳۲ درصد ساخته و شرایط را برای بخش‌های دیگر از قبیل کشاورزی، صنعت و تجارت در استان فراهم کرده است.

پایگاه خبری صدای جنوب:

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج گفت: بار اصلی توسعه کشور بر دوش صنعت احداث و بخش پیمان کاری است در شرایطی که این بخش از تسهیلات بانکی و کمک‌های ستاد تسهیل و کار گروه اشتغال استفاده نکرده است.
به گزارش صدای جنوب، جبار کیانی پور روز شنبه در نشست فعالان اقتصادی حوزه فنی مهندسی و عمران با مدیر کل سازمان تأمین اجتماعی استان اظهار داشت: صنعت احداث زیر ساخت‌های کشور را با استفاده از منابع و دارایی‌های خود و تسهیلات بانکی با سود ۱۸ تا ۳۲ درصد ساخته و شرایط را برای بخش‌های دیگر از قبیل کشاورزی، صنعت و تجارت در استان فراهم کرده است.
وی بیان کرد: کارکنان صنعت احداث و عرصه ساخت و ساز تأمین کنندگان اصلی منابع سازمان تأمین اجتماعی هستند و سازمان هم باید حقوق واقعی آنها را بپردازد.
کیانی بیان کرد: فعالان اقتصادی حوزه ساخت و ساز شرکای اجتماعی و اقتصادی سازمان تأمین اجتماعی هستند که با کار و تلاش، کارآفرینی ایجاد کرده و رفاه را در جامعه احیا می‌کنند.
وی با اشاره با اینکه سازمان تأمین اجتماعی یک نهاد عمومی غیر دولتی است اضافه کرد: در طول یک دهه گذشته سازمان تأمین اجتماعی که آینده مردم را تأمین می‌کرد دچار چالش‌های جدی شده است.
کیانی پور بیان کرد: دولت‌ها در انجام تعهداتشان نسبت به سازمان تأمین اجتماعی در بحث سه درصد سهم کارفرما معمولاً کاستی‌هایی دارند.
وی عنوان کرد: ضربه به ذخایر نقدی سازمان برای برنامه‌ها و تعدیل ساختاری دولت، آسیب بسیار جدی به سازمان تأمین اجتماعی وارد کرده است.
کیانی پور با بیان اینکه بازنشستگی‌های پیش از موعد آسیب جدی به سازمان تأمین اجتماعی وارد کرده است، تصریح کرد: با وجود داشتن حق قانونی اشتغال برای خانواده‌هایی که درگیر جنگ بودند، تأمین اجتماعی بیشتر از دیگر نهادها با مشکل روبرو شده است.
وی گفت: اختصاص بخش عمده‌ای از درآمدها و ذخایر سازمان به بیمارستان‌های بزرگ و ساخت آنها سازمان تأمین اجتماعی را با چالش روبرو کرده است.
کیانی پور با اشاره به اینکه وجود یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بازنشسته با نیروی کار مازاد غیرمتعارف است افزود: کارفرمایان و پیمان کاران به عنوان شرکای اصلی سازمان تأمین اجتماعی باید هزینه‌های مربوط به این مشکل را بپردازند.
وی اظهار داشت: دریافت مالیات از سود سرمایه گذاران، دریافت تعرفه و عوارض از سازمان و اعلام غیر واقعی دستمزد بیمه شدگان توسط کارفرمایان از مشکلات دیگری هستند که سازمان تأمین اجتماعی را با چالش مواجه کرده است.
مدیر کل سازمان تأمین اجتماعی نیز پیمان کاران را پایه اصلی سازمان تأمین اجتماعی دانست و اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی ضمن تقویت خود می‌بایست خدمات بهتری به جامعه هدف ارائه دهد.
عباس نورمحمدی کارفرمایان را صاحبان اصلی تأمین اجتماعی دانست و افزود: اولین زیان به کارفرمایان بر پیکره سازمان تأمین اجتماعی ضرر خواهد زد.
وی اضافه کرد: ۵۳ درصد از جمعیت کشور تحت پوشش کامل سازمان تأمین اجتماعی هستند.
نورمحمدی عنوان کرد: سازمان تأمین اجتماعی یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بیمه شده اصلی در سراسر کشور دارد که ماهانه ۷۰ هزار میلیارد ریال مستمری دریافت می‌کنند.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  بالای صفحه
  طراحی سایت
  طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال