پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 19 بهمن 1397 ساعت 15:11:: شناسه خبر: 50467

خطیب جمعه چرام: ۲۲ بهمن و پیروزى انقلاب اسلامى در ایران، حادثه مهم و حیرت ‏انگیزى براى جهانیان بود/عوامل داخلی وبین المللی می طلبد که حضور با شکوه در جشن چهل سالگی انقلاب داشته باشیم

این حادثه بزرگ قرن، از یک‏سو معادلات سیاسى استکبار را در ادامه سیاست سلطه و تقسیم استعمارى جهان بر هم زد و از سوى دیگر، یکى از استوارترین رژیم‏ هاى وابسته را ریشه‏ کن ساخت و در کشور ایران، با اهمیتى که از نظر استراتژیکى و اقتصادى براى قدرت‏هاى بزرگ جهان داشت، تحول سیاسى بزرگى به‏ وجود آورد و یک بار دیگر اسلام به‏ عنوان قدرت تعیین ‏کننده در جهان مطرح شد.

 

به گزارش صدای جنوب ازچرام؛ حجت‌الاسلام سید نورالله افشارامام جمعه چرام ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بیان کرد:  ۲۲ بهمن و پیروزى انقلاب اسلامى در ایران، حادثه مهم و حیرت ‏انگیزى براى جهانیان بود.

خطیب جمعه چرام گفت:این حادثه بزرگ قرن، از یک‏سو معادلات سیاسى استکبار را در ادامه سیاست سلطه و تقسیم استعمارى جهان بر هم زد و از سوى دیگر، یکى از استوارترین رژیم‏ هاى وابسته را ریشه‏ کن ساخت و در کشور ایران، با اهمیتى که از نظر استراتژیکى و اقتصادى براى قدرت‏هاى بزرگ جهان داشت، تحول سیاسى بزرگى به‏ وجود آورد و یک بار دیگر اسلام به‏ عنوان قدرت تعیین ‏کننده در جهان مطرح شد.

حجت الاسلام افشارافزود:انقلاب اسلامی موجى از وحشت و اضطراب را در دل‏هاى جهان خواران پدید آورد که آثار آن ‏را امروز با گذشت ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامى، در جاى جاى جهان از غرب آسیا گرفته تا قلب اروپا و آمریکاى لاتین شاهد هستیم.

وی بیان کرد:حرکت بیدارى ملت‏ها که متاثر از انقلاب اسلامى در طول این ۴۰ سال آغاز شد، بر اهمیت پاسداشت همیشگى و هر ساله از انقلاب با حضور در راهپیمایى ۲۲ بهمن افزوده است چراکه ملت‏ هایى که استقلال‏ خواهى خود را با الگوگیرى از انقلاب اسلامى ملت ایران آغاز کرده، چشم به ما دوخته‏ اند.

امام جمعه چرام گفت:اگر تا دیروز حضور ملت ما براى دلگرمى ملت فلسطین و لبنان بود، امروز چشم ملت‏هاى یمن، عراق، سوریه، مصر، لیبى، تونس، بحرین و… به مادوخته شده است، به عبارت دیگر، ۲۲ بهمن براى آن‏ها بزرگ‏ترین سرمایه معنوى است، ما هر سال در چنین مناسبت‏ هایى شاهد خط و نشان کشیدن‏ هاى دشمنان اسلام و کشورهاى غربى هستیم.

دکترافشاربیان کرد: اتحادیه اروپا نیز در کنار آمریکا با انتشار بیانیه، هشدارهایى را در زمینه فعالیت‏هاى موشکى ایران داشته ‏اند که نشان از همسویى کامل آن‏ها با اروپا دارد، در این شرایط، حضور گسترده ‏تر ملت ایران در راهپیمایى ۲۲ بهمن امسال بیشتر ضرورت پیدا می ‏کند.

وی خاطرنشان کرد: امریکا واروپا بدانند مردم در جمهوری اسلامی راه مبارزه با استکبار را شناخته اند وبا تمام مشکلات اقتصادی لحظه ای از مبارزه با دشمن دریغ نکرده و چهار روز دیگر در جشن انقلاب تجلی قدرت خویش را نشان خواهند داد وپوزه ی بدخواهان انقلاب را به خاک خواهندکشید.

 

امام جمعه چرام اظهارداشت :با وجود همه تهدیدها و خط و نشان کشیدن ‏ها، ملت ما به‏ مثابه این فراز ازجمله شهید مظلوم بهشتى، است که فرمودند: ملت ما شیشه است که اگر شکسته شود، برنده ‏تر می شود.

 

وی بیان کرد:ما به خاطر اسلام، انقلاب مان را حمایت می کنیم وبا شکوه هرچه تمام تر در جشن چهل سالگی انقلاب حضور پیدا می کنیم .

 

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  بالای صفحه
  طراحی سایت
  طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال