پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 26 اسفند 1397 ساعت 00:12:: شناسه خبر: 52943

مدیرکل بهزیستی:

طرح مشاوره ژنتیک برای ۷ هزار زوج در کهگیلویه و بویراحمد اجرا شد

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج در کلیه شهرستان‌ها استان اجرا شد و ۷ هزار زوج مشاوره قبل از ازدواج انجام دادند.

پایگاه خبری صدای جنوب:

سید آیت‌الله افشار مهر در جمع خبرنگاران در خصوص اجرای طرح مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج اظهار کرد: این طرح در کلیه شهرستان‌های استان اجرا می‌شود که در سال جاری ۷ هزار زوج مشاوره قبل از ازدواج انجام دادند.

به گزارش صدای جنوب،مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: اجرای طرح غربالگری اختلالات ژنتیک برای افراد در سنین ۱۵ تا ۲۵ سال برگزار شد این طرح برای ۴ هزار دانش آموز مدارس پایه دهم و یازدهم شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه و گچساران اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه ۶۵ هزار نوزاد و کودک ۳-۶ سال در برنامه غربالگری شنوایی نوزادان و بینایی کودکان شرکت کردند، گفت: طرح آگاه‌سازی پیشگیری از معلولیت‌ها در مدارس دخترانه و پسرانه اجرا شد و در این طرح ۱۸ هزار دانش آموز پایه دهم و یازدهم آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

افشارمهر از تحت پوشش قرار دادن ۸ هزار نفر خبر داد و گفت: تامین اعتبار ۵ مرکز توانبخشی بدون یارانه، تاسیس ۴۰ مهد کودک شهری و روستایی تشکیل ۱۰ گروه همیار سرپرست خانوار و پرداخت ۴ میلیارد ریال به کودکان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد در مهد کودک‌ها از دیگر اقدامات سال ۹۷ است.

این مسوول خاطرنشان کرد: اجرای طرح‌های اجتماع محور شهری و روستایی پوشش بیش از ۲۰۰۰۰۰ هزار نفر اجرای طرح ماد( مشارکت اجتماعی دانش آموزان پایه هشتم) و اجرای طرح رصد آسیب‌های اجتماعی در شهرستان‌های کهگیلویه، گچساران و بهمئی و شناسایی آسیب‌های اجتماعی و برنامه‌ریزی کاهش و کنترل آنها از اقدامات صورت گرفته است.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: اقدامات صورت گرفته با هدف شناسایی آسیب‌های اجتماعی برای پیشگیری کاهش و کنترل آن است.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  بالای صفحه
  طراحی سایت
  طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال