پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 19 فروردین 1398 ساعت 14:01:: شناسه خبر: 54145

اعتراض نماینده مردم بویراحمد و دنادر مجلس، وزیر راه را به استان کشاند

اسلامی:راهی جز آزادسازی بستر رودخانه‌ها نداریم

روزگذشته غلامحمدزارعی نماینده مردم بویراحمدودنا در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در سخنانی ضمن گلایه از دولتمردان گفت:کهگیلویه وبویراحمد در اثر سیل اخیر خسارت زیادی دید اما هیچ کدام از مسیولان کشوری از این استان بازدید نکردند.

پایگاه خبری صدای جنوب:

برهمین اساس تنها ساعاتی پس از این سخنان،حجت الاسلام روحانی رییس جمهور، وزیر راه وشهرسازی را به استان فرستاد تا از نزدیم در جریان مشکلات ناشی از سیل قرار گیرد.

به گزارش صدای جنوب،محمد اسلامی ظهر امروز در بازدید از محور مسدود شده یاسوج به شیراز در جمع خبرنگاران با اشاره به این که باید قبل از هر چیز خدا را به خاطر این بارش‌ها شکر کرد اظهار داشت: خداوند با رحمت کریمانه خود سرزمین تشنه ما را سیراب کرد.

وزیر راه ادامه داد: اما در مقابل هم باید از کشته شدن تنی چند از هموطنان و همچنین خسارت دیدن عده زیادی از مردم در استان‌های سیل‌زده اظهار تاسف کرد.

وی خسارت‌ها به زیرساخت‌های راه را در کشور در این سیل بسیار زیاد برآورد کرد و گفت: حجم بارش‌ها به گونه‌ای بود که از خط ‌الراس‌ و خط‌القعر آب حرکت می‌کرد و با جاری شدن گسترده آب به دلیل نوع خاک با ریزش و رانش و آب شستگی و آب بردگی تعداد زیادی از جاده و پل‌ها و سایر زیرساخت‌ها مواجه شدیم که در ۶ هزار و ۷۰۰ نقطه و به حجم طولی ۱۲ هزار کیلومتر به جاده‌های کشور آسیب وارد شد.

این مسؤول از سه اقدام راهبردی دولت در انی زمینه نام برد و گفت: اول اینکه باید زمینه عبور و مرور مردم را در جاده‌ها دوباره ایجاد کنیم که نمونه آن همین جاده یاسوج به شیراز است و در ۲۴ استان کشور این کار باید انجام شود.

وزیر راه گفت: طرح‌های بهسازی و تکمیلی باید به گونه‌ای انجام شود که ابنیه و راه‌ها مقاوم شوند و سوم این که مفروضات مهندسی باید با توجه به ورود ما به شرایط تر سالی باشد زیرا حجم بارش‌ها تغییر کرده و باید در این مفروضات تغییر ایجاد شود و برای این موضوع  کمیته فنی تشکیل داده‌ایم.

اسلامی به جلسات هفتم و یازدهم فروردین دولت و در اولویت قرار گرفتن خسارات سیل اشاره کرد و گفت: اما نکته مهم این است که بخشی از منازل مسکونی و روستایی و شهری در حریم و بستر رودخانه‌ها قرار دارند که با ایجاد جایگزین باید آزادسازی آن‌ها انجام شود.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت