پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 27 مرداد 1398 ساعت 14:05:: شناسه خبر: 59238

تراژدی تلخ بی‌آبی در «لنده»در سایه وعده های تکراری مسئولان

افزایش جمعیت حوزه شهری لنده در سال‌های اخیر مشکلات بسیاری در حوزه خدمات‌دهی به وجود آورده که مردم را کلافه کرده است.

پایگاه خبری صدای جنوب:

شهر لنده دارای جمعیتی بالغ ۱۸هزار نفر بوده که با مهاجرت‌ مردم از روستاها طی چند سال اخیر به این رشد جمعیتی رسیده است.

افزایش جمعیت حوزه شهری در سال‌های اخیر مشکلات بسیاری در حوزه خدمات‌دهی به وجود آورده که مردم را کلافه کرده است.

اگر یادمان نرفته باشد شهرک‌های فجر، شهید رجایی‌، بهاران، سرآسیاب و…  پس از سیلاب سالهای دهه ۶۰ و ۷۰به وجود آمده‌اند،  ولی متأسفانه بی‌تدبیری و عدم توجه به زیرساخت‌های شهری و خدمات‌رسانی پس از سال‌ها هنوز ادامه دارد.

در روزهای اخیر مردم شهر و شهرک‌های محروم لنده که تا دیروز قطره آبی دریافت می‌کردند، سه روز متوالی از همان قطره‌چکانی آب نیز محروم شدند.

حال سؤوال از مسؤولان شهرستان و حوزه آبفای شهری به عنوان متولی این است که آیا نباید برای شرایط اضطراری چاره‌ای اندیشیده شود تا شاهد بی آبی در لنده نباشیم.

شهری که دو رودخانه از کنارش در جریان است، چطور باید سه روز بی آبی را تحمل کند؟  این بی‌آبی نتیجه بی‌تدبیری است یا نبود زیرساخت‌های لازم در حوزه آبفای شهری؟

ما نمی‌خواهیم پیش داوری یا قضاوت کنیم،  اما منتظر پاسخ قانع کننده مسؤولان هستیم.

موضوع دیگر که بعد از قطعی آب مطرح است، فشار بسیار پایین آب در شهرک‌ها بوده که متأسفانه علیرغم وعده و وعیده مسؤولان در خصوص مرتفع شدن مشکلات آب در شهرک‌ها هنوز این مشکل پا برجاست.

در ادامه به کنده‌کاری های انجام شده در سطح باید اشاره کنیم که به گفته مسؤولان شهرداری در ماه‌های گذشته باعث و بانیش آبفای شهری بوده ولی تاکنون اقدام قابل توجهی در این خصوص انجام نشده و همچنان به حال خود رها شده است.

وضعیت اسف‌باری که داد مردم را درآورده است.  نمونه این کنده‌کاری ها خیابان شهید نژادهاشمی بوده که متأسفانه ماه‌هاست رها شده و در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است.

ما آمادگی انتشار پاسخ قانع کننده و تصمیمات مسؤولان شهرستان در راستای مرتفع نمودن این مشکلات در شهرستان را داریم.  امیدواریم مسؤولان امر پاسخ قانع کننده‌ای در این خصوص داده شود.فارس

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت