پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 02 دی 1398 ساعت 01:10:: شناسه خبر: 64361

معاون اقتصادی وزیر کشور به کهگیلویه وبویراحمد سفر می کند

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه وبویراحمد از سفر دکتربابک دین پرست معاون اقتصادی وزیر کشور به استان خبر داد.

صدای جنوب:

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور به استان سفر می کند.
به گزارش صدای جنوب، سید حشمت الله صمیمی دوست معاون اقتصادی استاندار با بیان این خبرگفت:دکتر دین پرست به وعده خویش جهت سفر به کهگیلویه و بویراحمد در کمتر از یک سال عمل کرد..

سیدحشمت الله صمیمی دوست گفت:بازدید از تعدادی از طرح های صنعتی در حال اجرا و همچنین واحدهای صنعتی بزرگ اثرگذار در تولید و اشتغال و صادرات و همچنین واحدهای صنعتی بزرگ نیمه فعال در شهرستانهای بویراحمد ، گچساران و کهگیلویه از مهمترین اهداف سفر معاون اقتصادی وزیر کشور است.
وی گفت:از جمله این طرح ها و واحدها می توان به فسفات چرام ، آجر دهدشت ، مجتمع گیاهان دارویی باشت و مجتمع روغن نباتی گچساران ، شرکت آسه یاسوج (واحد کاملا صادراتی استان) سایت نمایشگاه دائمی یاسوج ، شرکت طبیعت زنده ( یکی از برندهای مهم کشوری در تولید مواد آرایشی و بهداشتی و شوینده ها ) و همچنین کارخانه آرد ، نشسته و گلوکز یاسوج اشاره کرد.
معاون استاندار خاطرنشان کرد:قرار است در روز چهارشنبه سه جلسه مهم شامل ( ستاد اقتصاد مقاومتی ، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان ) به صورت همزمان با حضور دکتر دین پرست و دکتر کلانتری استاندار استان تشکیل و مسائل و مشکلات اقتصادی مورد بررسی قرار گیرد.

برپایه گزارش صدای جنوب،بابک دین پرست ۴ دی ماه سال گذشته  در سفر کاری ۲ روزه خود به استان گفته بود که با جدیت مشکلات اقتصادی  کهگیلویه و بویراحمد را در مرکز پیگیری خواهد کرد.

دین پرست‌ با اشاره به ناراحتی و گلایه های برخی از مردم محلی روستاهای استان در بازدید هایش تاکید کرده بود: مردم ناراحت هستند و باید با جدیت مشکلات مردم پیگیری شود  و با آگاهی سازی در کمترین زمان ممکن مشکلات را برطرف نمود.

خلاصه ای از سخنان بابک دین پرست در سفر سال گذشته خود به کهگیلویه وبویراحمد

دین پرست با تاکید بر اینکه یکی از اهداف ما رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی متوسط به بالا است، اظهار داشت: به صورت ویژه مشکلات این واحدها را در سطح ملی پیگیری خواهیم کرد.
وی خطاب به مسئولان استان عنوان کرد: ۵ پروژه مهم استان که بر زمین مانده و  باید در ستاد تسهیل در سطح ملی مطرح شود را شناسایی و اطلاعات آن را به ما ارائه دهند.
دین پرست با بیان اینکه هر استانی مشکلات خاص خود را دارد، بیان کرد: در این نظام خدمات شایسته ای به مناطق مختلف کشور انجام شده و اگر برخی استان ها از توسعه یافتگی کمتری برخوردارند به دلیل عقب ماندگی تاریخی در دوران ستم شاهی بوده است.
معاون اقتصادی وزیر کشور تاکید کرد: بدون شک اگر مدیران استان تلاش نکنند این استان هزار سال دیگر هم به یک استان توسعه یافته تبدیل نمی شود.
وی بیان کرد: ظرفیت ها و بستر خدادادی استان کهگیلویه و بویراحمد بر هیچ کسی پوشیده نیست و بهره وری از آن نیازمند یک همت همگانی است.
دین پرست تاکید کرد: با یک تلاش جهادی می توانیم کهگیلویه و بویراحمد را به یک کارگاه اشتغال زایی تبدیل کنیم.
وی با اشاره به اینکه این استان در مسیر شاهراه های ارتباطی چند استان بزرگ واقع شده است، گفت: می توان با یک برنامه ریزی هدفمند زمینه شکوفایی استان را فراهم کرد.
دین پرست به دستور مقام معظم رهبری برای حل مشکلات اقتصادی اشاره کرد و افزود: تشکیل ستاد تسهیل، کارگروه اقتصاد مقاومتی و چندین کارگروه دیگر همگی نشان دهنده حساسیت دولت و سران دو قوه دیگر برای رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم است.
وی با اشاره به نامه مشترک وزیرکشور و وزیر صنعت به سران سه قوه در خصوص مصوبات اقتصاد مقاومتی، گفت: هیچ دستگاهی حق تصمیم انفرادی و جزیره ای ندارد و همگان باید در چارچوب قانون تابع تصمیمات ستاد اقتصاد مقاومتی باشند.
معاون اقتصادی وزیر کشور با تاکید بر اینکه باید برای سرمایه گذاران و کارآفرینان فرش قرمز پهن کنیم، بیان کرد: شرکت تولیدی که زمینه اشتغال ۱۰ هزار نفر را فراهم می کند باید مورد حمایت قرار گیرد.
وی تصریح کرد: ما در وزارت کشور با تمام قوا از کارآفرینان و سرمایه گذاران حمایت می کنیم.
دین پرست با اشاره به نامه رئیس جمهور به مقام معظم رهبری، عنوان کرد: مقام معظم رهبری با تخصیص ۱.۵ میلیارد دلار موافقت کردند که تاکنون ۵۰ درصد این مبلغ تخصیص یافته است.
وی با بیان اینکه ۱۲ هزار میلیارد تومان با عاملیت ۴ بانک برای اشتغال روستایی اختصاص یافته است، اظهار داشت: این اعتبار به ۱۷ هزار میلیارد تومان ارتقا می یابد.
دین پرست افزود: بیش از ۹۰ درصد این اعتبارات در کهگیلویه و بویراحمد جذب شده و تاکنون عملکرد مثبتی را در این حوزه شاهد بودیم.
وی تاکید کرد: انتظار می رود هر دستگاه و نهاد اجرایی که در این راستا همکاری و تعامل داشته باشد را تشویق و با دستگاه هایی که همکاری ندارند در چارچوب قانون برخورد شود.
دین پرست با اشاره به اینکه میانگین نرخ بیکاری در کشور در تابستان امسال افزایش یافته است، افزود: نرخ بیکاری به ۱۲.۲ درصد رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: با جدیت مشکلات اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد را در مرکز پیگیری خواهیم کرد
دین پرست تاکید کرد: باید ظرفیت های مختلف استان به درستی احصاء شده و در این راستا از تبلیغات میدانی در سطح کلان استفاده کنید.
وی بیان کرد: زمینه حضور و دعوت از ۱۰۰ سرمایه گذار معروف کشور در کهگیلویه وبویراحمد را فراهم می کنیم تا بتوانیم گامی در راستای معرفی ظرفیت های بکر این استان برداریم.
دین پرست‌ با اشاره به ناراحتی و گلایه های برخی از مردم محلی روستاهای استان در بازدید های اخیر گفت: مردم ناراحت هستند و باید با جدیت مشکلات مردم پیگیری شود د و با آگاهی سازی در کمترین زمان ممکن مشکلات را برطرف کرد.
وی با اشاره به بازدید از پروژه پمپاژ آب احمد غریب، گفت: به عنوان مثال این پروژه بعد از گذشت ۵ سال از آغاز عملیات اجرایی تنها ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که می تواند جز طرح های اولویت دار استان برای پیگیری در سطح ملی باشد.
وی افزود: کارآفرینان نقش مهمی در توسعه یافتگی یک جامعه دارند و می طلبد نسبت به رفع مشکلات آنها با حساسیت بیشتری اقدام شود.
دین پرور خواستار بررسی مشکل خشکی چشمه های عشایری و عدم آنتن دهی در روستاهای شهرستان های بویراحمد و دنا شد.

دین پرست در این سفر از پروژه‌ها و طرح‌های شهرستان‌های ۸ گانه استان بازدید و از نزدیک آخرین وضعیت آنها را بررسی نمود.
بازدید از کارخانه آجر دهدشت، گاوداری ۵۰۰ راسی شیری، ایستگاه پمپاژ توت نده، پروژه احداث باغات چاه تلخ، ایستگاه پمپاژ آبرسانی دهدشت غربی و حضور در شورای اداری شهرستان‌ها، مهم‌ترین برنامه‌های سفر کاری معاون وزیر کشور به  استان بود.

در ان بازدید یکی از مشکلات اساسی مردم محلی منطقه توگبری چرام محروم بودن از آب آشامیدنی سالم بود که مردم توگبری برای تامین آب مورد نیاز خود مجبور به طی مسافت زیادی تا رودخانه بودند یا اینکه از طریق وانت بارها آب موردنیاز را از شهر چرام تامین می کردند.

دین پرست در همان سفر خواستار رفع این مشکل از سوی فرماندار و مدیر امور عشایر شهرستان شد  و به صورت مستمر پیگیر ارائه گزارش پیشرفت فیزیکی این پروژه بود.

سید حشمت الله صمیمی دوست معاون اقتصادی استاندار نیز از نزدیک از روند پیشرفت فیزیکی این پروژه بازدید کرده و در جریان امور قرار گرفت.

و سرانجام با کار جهادی آب تا مرکز روستا وصل شد و  عشایر منطقه از این نعمت خدادادی استفاده می  کنند.

گفتنی است برای انتقال این خط آب تا مرکز روستا باتوجه به فاصله ۸.۵ کیلومتری تا کنون ۴ ایستگاه پمپاژ آب و ۴ مخزن احداث شده و ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه هزینه شده است.

 

 

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت