پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 25 دی 1398 ساعت 16:10:: شناسه خبر: 66337

۸۶۵ آبگرمکن خورشیدی در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمدنصب شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۸۶۵ آبگرمکن خورشیدی در روستاها و مناطق مختلف این استان بصورت رایگان نصب شده است.

صدای جنوب:

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۸۶۵ آبگرمکن خورشیدی در روستاها و مناطق مختلف این استان بصورت رایگان نصب شده است.

غلامحسین حکمتیان اظهار داشت: این تعداد آبگرمکن در روستاهایی از جمله سیلاب و کلوار، زیلایی، رودریش، سرخون طسوج، سرفاریاب و پنبه زار قلعه رئیسی نصب شده اند.

وی افزود: هر آبگرمکن در یک شبانه روز آب گرم مورد نیاز یک خانوار هشت نفره را تامین می کند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: نصب این آبگرمکن ها از قطع درختان در روستاها تا حدود ۵۰ درصد نسبت به گذشته پیشگیری می کند.

بر اساس برآوردهای انجام شده ۷۰ درصد چوب درختان بلوط قطع شده در روستاهای حاشیه جنگل به‌عنوان سوخت آبگرمکن مصرف می‌شود و توزیع آبگرمکن خورشیدی گام خوبی برای جلب مشارکت مردم در حفظ جنگل‌هاست.

حکمتیان ابراز داشت: اعتبار هزینه شده برای خرید، حمل و نقل و نصب هر دستگاه آبگرمکن خورشیدی در استان حدود ۴۰ میلیون ریال  بوده است.

آبگرمکن خورشیدی دارای چهار قطعه منبع ذخیره آب، شناور، لوله ذخیره نور و پایه های نگه دارنده است.

در کهگیلویه و بویراحمد ۸۷۱ هزار هکتار جنگل وجود دارد و سالانه بخشی از این جنگل‌ها به دلیل دسترسی نداشتن به سوخت مناسب، برای تهیه زغال و تأمین سوخت گرمایشی و طبخ غذا قطع می‌شود.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت