پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 06 فروردین 1399 ساعت 03:01:: شناسه خبر: 71666

عکاس معروف استان در آمریکا/عروسی کهگیلویه و بویراحمدی‌ها در دانشگاهِ USC آمریکا

 در این نمایشگاه سه قطعه از عکس‌های حسن غفاری نیز با عنوانِ مراسم عروسی در استان کهگیلویه و بویراحمد روی دیوار رفته است.

صدای جنوب:
آثار حسن غفاری عکاس معروف کهگیلویه و بویراحمدی در زمینه جشن عروسی مردم این استان، در دانشگاه USC آمریکا به نمایش گذاشته می شوند.
به گزارش صدای جنوب دانشگاهِ USC آمریکا با همتِ بنیاد فرهنگ، کتابخانه‌ها و گروه مطالعات خاورمیانه‌ی خود، نمایشگاهی از ۱۵۰ سال سنت‌های عروسی در ایران را از تاریخ ۵ اسفند ۹۸ تا ۱۱ خرداد ۹۹ در کتابخانه‌ی خود برپا کرده است.
در بخشی از پوسترِ منتشر شده از سوی برگزار کنندگان چنین نوشته شده است؛
جامعه‌ی ایران از تنوع زیادی در مراسم و آیین‌های فرهنگی – اجتماعی برخوردار است.
یکی از این آیین‌ها، مراسم عروسی و آداب و رسوم مربوط به آن است. مراسمی که از مهم‌ترین ستون‌های فرهنگ فارسی به حساب می‌آید. خانواده‌های ایرانی، عروسیِ عزیزان خود را با شادیِ فراوانی جشن می‌گیرند.‌ آماده سازی برای این مراسم ممکن است از مدتها پیش با شادی زیادی آغاز شود. در این دوره، والدین و اعضای خانواده‌ی عروس و داماد از نزدیک با هم همکاری می‌کنند.
‌ در این نمایشگاه، ضمنِ تجلیل از سنت‌های غنیِ عروسی در ایران، تاریخ ۱۵۰ ساله‌ی این سنت از زمانِ ناصرالدین شاه قاجار تا به امروز، با بهره گیری از هنرهای تجسمی در معرض دید تماشاچیان قرار می‌گیرد.
اسناد و قراردادهای مربوط به ازدواج، پارچه دوزی ها، تابلوهای نقاشی و عکس‌های ثبت شده از این سنت ایرانی از جمله‌ی این آثارند.
در این نمایشگاه سه قطعه از عکس‌های حسن غفاری نیز با عنوانِ مراسم عروسی در استان کهگیلویه و بویراحمد روی دیوار رفته است.کبنا

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت