پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 06 تیر 1399 ساعت 15:04:: شناسه خبر: 79667

امام جمعه موقت گچساران از نمایندگان مجلس انتقاد کرد

حجت الاسلام علیرضا صفایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت های این هفته گفت: دهه کرامت و پیشاپیش میلاد حضرت ثامن الحجج (ع) را به همه مومنان و مومنات تبریک عرض می‌کنم.

صدای جنوب :

حجت الاسلام علیرضا صفایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت های این هفته گفت: دهه کرامت و پیشاپیش میلاد حضرت ثامن الحجج (ع) را به همه مومنان و مومنات تبریک عرض می‌کنم.

 

وی در ادامه افزود: هفتم تیرماه، سالروز شهادت مظلومانه دکتر بهشتی و ۷۲تن از یاران حضرت امام (ره) با انفجار بمب در دفتر حزب جمهوری اسلامی توسط گروهک منافقین در سال ۶۰است، که روز قوه قضاییه هم نام گرفته است.

امام جمعه موقت گچساران گفت: این روزها از قوه قضاییه و شهید والا مقام شهید بهشتی و یارانش زیاد می شنویم ، این ایام مردم از یک طرف به خاطر اقدامات ارزنده آیت الله رئیسی دلگرم شده‌اند و به جهت مقابله جدی با فساد و محاکمه مفسدین اقتصادی و غارت گران بیت المال از مجموعه قوه قضاییه کمال قدردانی را دارند.

 

صفایی در ادامه اظهار کرد: در این روزها هم شنیدیم افرادی امثال طبری‌ها که سال‌ها در قوه قضاییه بروز و ظهور کردند، خیانت ها و جنایت ها هم به ملت تحمیل کردند که امیدواریم مسئولین قوه قضاییه از وقوع چنین خیانت هایی هم جلوگیری کنند که ما امیدواریم و دلمان هم گرم است.

 

وی افزود: برخی ها واقعا با این مملکت و بیت المال چه کرده اند؟ اصلا حرف هایی می شنویم که مغز انسان سوت می کشد، رشوه های آنچنانی که باید با مفسدین برخورد قاطع شود.

 

امام جمعه موقت گچساران گفت:۱۲ تیرماه نیز سالروز حمله نام آمریکایی به هواپیمای مسافربری در سال ۶۷و شهادت ۲۹۸سرنشین آن است که روز افشای حقوق بشر آمریکایی هم نام گرفته است و مشاهده کنید که دولتمردان آمریکایی چقدر جنایتکار بوده و هستند و امروز برای همه دنیا این جنایات روشن شده است .

 

صفایی در ادامه اظهار کرد: دولتمردان آمریکایی توان دیدن عزت جمهوری اسلامی را ندارند و تحمل هم نمی‌کنند و یک هواپیمایی مسافربری اعم از ایرانی و غیرایرانی، توسط ناوگان آمریکایی مورد هدف قرار گرفت و زن و کودک و پیر و جوان پرپر شدند و در حالی ست که مدال افتخار هم به فرمانده ناو داده می شود.

 

وی افزود: امروز در خود آمریکا مردم قیام کرده اند و نمادهای ظلم و نژاد پرستی را یکی پس از دیگری پایین می کشند و وقتی مردم بیدار شدند می‌توانند حاکمان صالح را بر سر کار بیاورند و همان‌گونه که ملت بزرگ ایران طاغوت را سرنگون کرد و انسان های شایسته و وارسته را به حاکمیت رسانید.

 

امام جمعه موقت گچساران گفت: امروز نه تنها آمریکا بلکه دیگر کشورهای اروپایی هم در حال انجام چنین اقداماتی هستند، هنوز که هنوز است در آمریکا و برخی کشورها خبر از برده داری به گوش می رسد و کرامت انسانی را هیچوقت نخواسته و نمی خواهند.

صفایی در ادامه بیان کرد: هفته گذشته در این شهرستان رحلت شهادت گونه البرز زارعی را داشتیم ،جوانان فداکاری که برای صیانت از جنگل های شهرستان به کوه می زنند و با جسم شان آتش سوزی ها را مهار کردند که چنین جوانانی به خاطر حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست در تاریخ ماندگارند.

 

وی افزود: درخواست شده است که این جوان فداکار گچسارانی همانند شهدای خدمت به عنوان شهید معرفی شوند؛ اما متاسفانه همچنان بحث آتش سوزی ها را در اقصی نقاط استانمان داریم و خدا کند این اتفاقات از روی عمد هم نباشد که در حقیقت چه جوابی در مقابل ملت و آیندگان دارند.

 

امام جمعه موقت گچساران گفت: مسئولین تفکر و تدبیر کنند و صیانت از طبیعت را در اولویت برنامه هایشان قرار دهند؛ موضوع کرونا هم شک نکنیم که امتحان خداوند است که کل عالم را گرفته است نزدیک ۵۰۰هزار نفر در دنیا براثر این ویروس جان باخته اند که باید جدی بگیریم و از مشکلات جامعه ما این است که برخی از مسئولین و مردم جدی نمی گیرند.

 

صفایی در ادامه اظهار کرد:در این شرایط کرونایی مسئله حج و زیارت لغو شده است و عربستان سعودی اعلام کرد که از پذیرش حجاج معذوریم، البته عمدی هم در کار نیست و نوبت حجاج برای سال های آینده هم محفوظ است.

 

وی افزود:در این بحران کرونا ،متاسفانه دشمن اصلی اسلام یعنی اسرائیل غاصب به دنبال سوء استفاده است و کرانه باختری را کم کم به خاکش ملحق می کند و باز هم سعودی ها حملاتشان را به کشور مظلوم یمن ادامه می دهد.

 

امام جمعه موقت گچساران در ادامه گفت: این همه فریاد در این کشور علیه گرانی ها کشیده می شود اما روز به روز وضعیت هم وخیم تر می شود، الان ببینید همین مرغ و تخم مرغ چقدر افزایش قیمت داشته اند؟آن روزی که فریاد کشیده می شد که بنزین را گران نکنید، می گفتند بنزین گران بشود کنترل می کنند که خیانت ها کردند ، مردم دیگر طاقت ندارند و پول ندارند نان بخرند.

 

صفایی خاطرنشان کرد: این مجلس یازدهم که تازه سرکار آمده است که ادعای اصولگرایی و دفاع از حقوق مردم و ارزش های انقلاب دارد،پس تاکی؟و این گرانی ها در زمان شما دارد اتفاق می افتد به فریاد این مردم برسید.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت