پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 10 تیر 1399 ساعت 18:04:: شناسه خبر: 79936

تازه ترین گزارش سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از سیر صعودی مبتلایان به کرونا در استان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تازه ترین آمار مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد را تشریح کرد.

صدای جنوب :

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: ۴۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در دهمین روز از تیرماه ۹۹ در بیمارستان های استان بستری و تحت درمان هستند همچنین ٧ بیمار کرونایی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستانهای استان بستری می باشند .

 

دکتر پرویز یزدانپناه افزود: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۱۱۲۰ مورد گزارش شده است.

 

وی ابراز داشت: پانزدهمین مورد مرگ ناشی از ابتلا به کرونا در استان بیماری ۸۹ ساله و دارای بیماری زمینه ای قلبی عروقی بود.

 

دکتر یزدانپناه یادآور شد: امروز نیز جواب ۲۶۹ نمونه از آزمایشگاه های سلولی مولکولی دریافت شد که درصد و تعداد موارد مثبت کماکان و همانند یک ماه اخیر در حال افزایش است. حدود نیمی از مبتلایان امروز در شهرستان گچساران و مابقی در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه، لنده، چرام و باشت می باشند.

 

وی اذعان داشت: متاسفانه سیر صعودی کرونا در استان همچون روزهای گذشته ادامه داشته و روزانه بر تعداد مبتلایان افزوده می شود و شهرستان گچساران با سرعت زیاد در حال تغییر از وضعیت نارنجی به قرمز است.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: افزایش دمای محیط تاثیری بر کاهش بیماری یا تضعیف آن نخواهد داشت.پس لازم است مردم به دستورالعمل های بهداشتی توجه جدی داشته باشند.

 

دبیر ستاد استانی کرونا در پایان خاطر نشان کرد: شست و شوی مکرر و صحیح دست ها، استفاده از ماسک ،رعایت فاصله گذاری فیزیکی، پرهیز از حضور در تجمعات به ویژه مراسمات ختم و جشن های عروسی، عدم مسافرت به شهرها و استانهای مجاور و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در موسسات ، ادارات و فروشگاهها در کاهش و کنترل بیماری تاثیر چشم گیری خواهد داشت.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت