پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 02 مهر 1399 ساعت 21:07:: شناسه خبر: 84909

ضعف در رعایت پروتکل های بهداشتی و نبود زیرساخت های لازم کرونا به جان دانش‌آموزان چرامی انداخت

در حالی که اکثر مسئولان واولیا دانش آموزان در سراسر کشور از بازگشایی مدارس در بحران کرونا نگران بودن چرا که بحث سلامتی دانش آموزان و معلمان با گستره وسیع در میان بود اما انگار وزیر ومدیران کل آموزش و پرورش گوششان بدهکار نبود و به علت ضعف در رعایت پروتکل های بهداشتی و نبود […]

در حالی که اکثر مسئولان واولیا دانش آموزان در سراسر کشور از بازگشایی مدارس در بحران کرونا نگران بودن چرا که بحث سلامتی دانش آموزان و معلمان با گستره وسیع در میان بود اما انگار وزیر ومدیران کل آموزش و پرورش گوششان بدهکار نبود و به علت ضعف در رعایت پروتکل های بهداشتی و نبود زیرساخت های لازم باعث شد که کرونا به جان دانش‌آموزان بی دفاع چرامی بیفتد .
شیوع کرونا در مدارس چرام
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چرام گفت: متاسفانه از مجموع موارد مثبت کرونا امروز در شهرستان چرام تعدادی از این موارد دانش آموزان بودند.

حسن هدایت نیا با هشدار به خانواده ها بیان داشت: انتظار می رود که والدین در اجرای موارد بهداشتی سختگیری بیشتری برای فرزندان خود انجام دهند.

وی افزود؛ کودکان ناقل‌های بسیار خوبی هستند و ویروس را بدون اینکه خودشان مبتلا شوند، منتقل می‌کنند و این موضوع به افزایش شیوع ویروس کمک می‌کند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چرام تصریح کرد؛ وضعیت شهرستان همچنان در شرایط قرمز است و تنها با عزم عمومی مردم خروج از این شرایط امکان پذیر است.

وی گفت: بطور یقین در چنین شرایطی والدین نیز احساس اضطراب می کنند و فرزندان از حالات و احساسات آنها الگو می‌گیرند، من از همه پدرها و مادرها می‌خواهم، تا حدی که می‌توانند اضطراب و نگرانی‌های خود را مدیریت کنند و این نگرانی ها را بیش از حد در حضور فرزندان خود بروز ندهند، این دقیقا یعنی خوددار بودن و کنترل کردن احساسات، که گاهی کار بسیار سختی است، به خصوص اگر این احساسات در آنها هم بسیار شدید باشد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان چرام گفت: بچه‌ها برای احساس ایمنی و امنیت، به والدین خود متکی هستند، «این مهم است که به خاطر داشته باشیم که کودکان همچون مسافرین اتومبیلی هستند که ما راننده آن هستیم، بنابراین حتی اگر احساس اضطراب می‌کنید، اجازه ندهید که سایر مسافران احساس ناامنی کنند.

هدایت نیا در پایان از همه کادر آموزشی و خانواده درخواست کرد تا با همه امکانات اصول بهداشتی را در مدارس رعایت کنند.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت