پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 01 آذر 1399 ساعت 18:09:: شناسه خبر: 88584

جزییات برگزاری هجدهمین نشست شورای سلامت کهگیلویه

در شورای سلامت شهرستان کهگیلویه بر جدیت در اعمال همه محدودیت‌های کرونایی تاکیدشد.

صدای جنوب:

حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر امروز در شورای سلامت شهرستان با بیان اینکه امروز در شرایط جنگ قرار داریم اما هنوز در باور برخی مسؤولان و مردم گنجانده نشده است، اظهار داشت: اعمال همه محدودیت‌های کرونایی باید با جدیت و قاطعیت انجام شود.

امام جمعه کهگیلویه تصریح کرد: در برخورد با متخفان صنفی گاهی جدیت وجود ندارد و تعطیلی صنوف با تبعیض روبرو است اینها بررسی و دقت شود.

وی با بیان اینکه مدیران جلسات تمجیدی دورهمی را تمام کنند، افزود: وضعیت به گونه‌ای است که اگر کنترل نشود فاجعه به بار می‌آید همه خود را مسؤول و موضف به همکاری در اجرای برنامه‌ها و دستورالعمل‌ها بدانیم.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر تصریح کرد: رفتار مسؤولان بر همکاری مردم تأثیر دارد وقتی مسؤولی در تجمعات و مراسمات غیر ضروری شرکت دارد یعنی به مردم می‌گوید خبری نیست مردم نیز با سهل انگاری از قضیه عبور می‌کنند.

وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی‌های متناقض نیز مردم را دچار سردرگمی می‌کند، تصریح کرد: برخی با مصاحبه‌های غیر تخصصی کرونا را فضای جولان سیاسی کرده‌اند! اجازه دهید مسؤول متخصص در این زمینه مصاحبه و اظهارنظر کند.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه با انتقاد از بی‌توجهی صاحبان مجالس عروسی و عزاداری نسبت به وضعیت قرمز کرونایی گفت: مراسمات فاتحه خوانی و عروسی زحمات چند ماهه را به باد داده است.

وی ادامه داد: روز گذشته در مسیر چاروسا عروسی با جمیعیت بیش از ۳۰۰ نفر در حال برگزاری بود این چه وضعی است؟ جلساتی برگزار می‌شود مصوبه‌هایی شکل می‌گیرد اما برای اینکه رقاصی خلاف شرع و نوازندگی عده‌ای تعطیل نشود از مصوبه می‌گذرند.

وی همچنین بی‌توجهی دفاتر ثبت ازدواج را متذکر شد و گفت: دادستان در این موارد انقلابی ورود کند کار از نصیحت و توصیه گذشته باید با قوه قهریه برخورد صورت گیرد.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر تأکید کرد: روحانیون، رسانه‌ها، اساتید و کارشناسان در این جنگ کمک کنند با اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی واقعیات را به مردم برسانند امروز مهمترین معروف نهی از منکرهای کرونایی است.

 

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر گفت: کارت دعوت‌ عروسی‌ها دعوت به مرگ است یعنی جان جامعه برایش اهمیت ندارد اینچنین افرادی زندان رفتن‌شان هم نباید اهمیت داشته باشد.

وی نسبت به شلوغی مطب پزشکان، دفاتر ازدواج و طلاق و کافی‌شاپ‌ها هشدار داد و گفت: متاسفانه دورکاری مدیران نیز تفریحی شده است کارمند سر کار نمی‌آید اما در حاشیه رودخانه مارون تفریح کبابی راه انداخته است.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر افزود: برخی از مدیران بی‌خیال‌اند مدیری که نسبت به جامعه بی‌تفاوت باشد حق مسئولیت در جمهوری اسلامی ندارد امروز همه باید تعارف را کنار بگذاریم از همه امکانات و ظرفیت‌ها برای مقابله با بیماری استفاده کنیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کهگیلویه از تشکیل پنج کمیته جهت اجرای طرح شهید سلیمانی خبر داد و گفت: مشارکت مردم و مسئولان برای اجرای این طرح ضروری است.

حمزه محقق‌زاده گام چهارم بسیج ملی با عنوان طرح “شهید حاج قاسم سلیمانی” را یادآور شد و اظهار کرد: پنج کمیته برای اجرای این طرح در شهرستان تشکیل و وظایف هر کمیته جداگانه تعیین می شود.

وی از آموزش همگانی، قرنطینه خانگی، رهگیری و مراقبت، پایش و نظارت و تشکیل تیم‌های مراقبتی به عنوان کمیته‌های پنجگانه در شهرستان نام برد و تصریح کرد: بهبودی مبتلایان و قطع زنجیره کرونا از مهم ترین اهداف طرح حاج قاسم سلیمانی است.

محقق راده با  بیان اینکه از ظرفیت هر خانه یک پایگاه سلامت از طریق مشارکت مردمی اجرا خواهد شد گفت: استفاده از ظرفیت خودرویی و انسانی همه ادارات برای بهتر اجرا شدن این طرح ضرورت دارد.
دادستان عمومی و انقلاب دهدشت نیز از برخورد جدی با عوامل تهدید علیه بهداشت در شهرستان خبر داد.

عبدالله سعادتیان از برخورد با عوامل مخل تهدید علیه بهداشت خبر داد و اظهار کرد: متولیان، بانیان تجمعات و مراسمات را به دادستانی معرفی کنند و ما هم بدون تعارف برخورد خواهیم کرد.

وی افزود: اگر لازم باشد عروس و دامادها هم بازداشت می‌شوند.

سعادتیان عنوان کرد: دفاتر ثبت ازدواج با حضو بیش از پنج نفر، منجر به تعطیلی آن خواهد شد.

وی از تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به جرائم و تخلفات شورای سلامت خبر داد و گفت: با وجود برخوردهای زیاد و پلمب کردن کافه‌ باغ‌ها، متاسفانه در مکان‌های دیگری راه‌اندازی کردند.

دادستان دهدشت خاطرنشان کرد: اجرای مصوبات طرح شهید سلیمانی بازدهی خوب به همراه خواهد داشت.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت