پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 16 دی 1399 ساعت 22:10:: شناسه خبر: 91522

افشای پشت پرده دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در انتصابات

اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان صدای جنوب است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.
بینندگان صدای جنوب می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.

رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد به طور ناگهانی تغییر کرد و جهانبخش وحدت‌نژاد جای محسن جلیل را گرفت. امروز ( دوشنبه ۱۵ دی‌ماه ۹۹ ) پرویز یزدان پناه رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد طی حکمی سرپرست رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد را منصوب کرد. انتصابی که […]

رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد به طور ناگهانی تغییر کرد و جهانبخش وحدت‌نژاد جای محسن جلیل را گرفت.

امروز ( دوشنبه ۱۵ دی‌ماه ۹۹ ) پرویز یزدان پناه رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد طی حکمی سرپرست رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد را منصوب کرد. انتصابی که تعجب‌برانگیز است.
به گزارش ،  صدای جنوب  ، محسن جلیل رئیس اسبق مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی کهگیلویه و بویراحمد علت تغییرش را به گونه دیگری روایت کرده و اظهار کرد: مسئولان همواره به بنده گفته اند با سیاست‌ها هماهنگ نیستید. حتی پرسنل اورژانس هم می دانستند که مسئولان با بودن من موافق نیستند. با وجود اینکه کار خوب جلو می رفت و تغییر و تحول خوبی در اورژانس اتفاق افتاد، ولی خواهان گره افتادن در کار ما بوده اند.


وی افزود: اورژانس یکی از آرام ترین واحد های دانشگاه بوده است، بازرسی استانداری چندین بار با من تماس گرفتند و راضی بوده اند، استاندار دو بار بطور رسمی از بنده و اورژانس تشکر کردند و در خصوص رضایت مردم از اورژانس صحبت می کردند.
جلیل بیان کرد: اورژانس یک کار تخصصی است، ولی نظرشان بر این بوده که افرادی را جابجا کنم، به سفارش تیم مدیریتی خودشان، خواستار این بودند که برخی افراد جابجا شوند.
جلیل اظهار کرد: در شهرستان دنا، پرسنل از مسئول شهرستان نارضایتی وحشتناکی داشتند، مسئول شبکه نیز نارضایتی داشت، ولی هر بار که قصد برداشتن و تغییر این فرد را داشتم مسئولان نظر منفی خود را نسبت به این تغییر به بنده می دادند، به دلیل اینکه نسبت فامیلی با ریاست دانشگاه و رئیس میانی دانشگاه داشته است. می‌گفتند باید بماند. حتی یک نفر را بر اساس نظر این افراد جابجا نکردم و همین مشکل ایجاد کرد.

جلیل افزود: طرحی تحت عنوان «طرح ارتقاء بهره وری اورژانس» را داشتیم، ولی برای پرسنل اورژانس استان کهگیلویه و بویراحمد اجرا نشد، پرسنل هم نسبت به این موضوع معترض بودند، و حقشان هم بود، در بدترین شرایط در روستا و کوه فعالیت داشتند و مشکلات داشتند، چندین بار نامه دادیم، ولی دانشگاه به دلیل اینکه باید هزینه می کرد نمی خواست این طرح را اجرا کند، می خواست کاری کند که نارضایتی ایجاد شود.
در دانشگاه گروهی وجود دارد، که «نه متشکل از سیاسیون و نمایندگان»، نمایندگان با احترام برخورد می کردند، بلکه سیاست ها و مدیریت پشت پرده ای در دانشگاه وجود دارد، که خواستار اجرای منویات خود هستند. بنده زیر بار کوچکترین حرفشان نرفتم. نیرویی که کاربلد بود و می دانستم می تواند مفید باشد بکار گرفتم و هیچ کاری با سیاست های این افراد نداشتم./کبنا

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت