پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 29 شهریور 1400 ساعت 10:06:: شناسه خبر: 106544

آخرین وضعیت انتخاب شهرداران ۱۸ شهر استان کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل امور شهری استان کهگیلویه و بویراحمد آخرین وضعیت انتخاب شهرداران ۱۸ شهر این استان را تشریح کرد.

صدای جنوب:

مدیرکل امور شهری استان کهگیلویه و بویراحمد آخرین وضعیت انتخاب شهرداران ۱۸ شهر این استان را تشریح کرد.

عیسی شهامت در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه از مجموع ۱۰ شهرداری که انتخاب شدند توسط شوراهای اسلامی شهر ۲ نفر تایید شده نهایی داریم، ۴ عدم احراز شرایط و یا به عبارتی رد شده داریم

وی اظهارکرد: همچنین ۴ نفر نیز در دست بررسی و ۸ شورا نیز وظیفه قانونی خود در انتخاب شهردار ظرف مدت یک ماه را انجام ندادند که سه شورا به دلیل تاخیر در تحلیف اندکی فرصت دارند و ۵ شورا نیز جهت بررسی و برخورد با تخلف شان به هیات حل اختلاف معرفی شدند.

مدیرکل امور شهری استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: شورای شهر یاسوج فعلا حتی مراسم تحلیف خود را برگزار نکردند و این حجم از دو دستگی و اختلاف نگران کننده است و قطعا ضمن رعایت مهلت های مندرج در قانون پس از اعلام فرماندار محترم بویراحمد با متخلفین برخورد مناسب صورت خواهد گرفت.

شهامت تصریح کرد: شوراهای شهرهایی که گزینه پیشنهادی آنها مورد تایید قرار نگرفته است باید در اسرع وقت نسبت به انتخاب گزینه جدید اقدام کنند.

وی ادامه داد:  در خصوص شهرداری سپیدار تصریح کرد: هنوز برای راه اندازی شهرداری شهر سپیدار مجوزی صادر نشده است.

مدیرکل امور شهری استان کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با وضعیت شورای ششم شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: هنوز در خصوص اعضای تایید نشده شورای ششم شهرهای یاسوج، دهدشت و سی سخت که تعدادشان سرجمع چهار نفرند، تصمیمی از طرف وزارتخانه اتخاذ و ابلاغ نشد بنابراین با اعضای تایید شده تحلیف برگزار شده(به استثنای یاسوج که هنوز برگزار نشد) و وزارتخانه اعلام کرده پس از حدود دوماه تکلیف این چهار نفر نیز  مشخص خواهد شد.

شهامت بیان کرد: شورای شهر یاسوج که هنوز به دلیل عدم همکاری برخی اعضا و نرسیدن به حد نصاب چنانچه هر عضوی ۶ غیبت متوالی داشته باشد طبق قانون جهت سلب عضویت  به هیات حل اختلاف استان کهگیلویه و بویراحمد ارسال می شود و در صورت تایید این هیات نسبت به سلب عضویت آنها اقدام  و از افراد علی البدل دعوت به عمل می آید.

گفتنی است که شهردار گچساران از سوی شورای شهر این شهر انتخاب شده اما رد صلاحیت شده و اعلام شد که باید گزینه جدیدی بعنوان شهردار گچساران انتخاب شود.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت