پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 02 بهمن 1399 ساعت 16:11:: شناسه خبر: 92293

برگزاری آیین تکریم و معارفه فرمانداران کهگیلویه؛

هشدار کریمی نژاد به مدیران کل/انتخابات گچساران به اتابک نیازداشت/نمازجمعه دهدشت در تراز انقلاب است

مراسم تکریم و معارفه فرماندار شهرستان کهگیلویه ظهر روز پنجشنبه در محل فرمانداری کهگیلویه برگزار شد.

صدای جنوب :

مراسم تکریم و معارفه فرماندار شهرستان کهگیلویه ظهر روز پنجشنبه در محل فرمانداری کهگیلویه برگزار شد.

در این مراسم که با حضور جمالی معاون استاندار،وحدانی امام جمعه شهرستان،سیدابراهیم موحدرییس دفتر ارتباطات  مردمی کهکیلویه بزرگ درمجلس شورای اسلامی ،تابش نژاد شهردار دهدشت،شورای تاَمین، شورای اداری ،شورای شهر و بخشداران در سالن فرمانداری کهگیلویه برگزار شد دارا کریمی نژاد بعنوان فرماندار جدید شهرستان کهگیلویه معرفی و از زحمات علیرضا اتابک قدردانی گردید..

حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر در این آیین مسئولیت در نظام اسلامی را توفیق خدمت دانست و اظهار داشت: در نظام شیعی و ولایی پذیرش مسؤولیت امانت الهی است.

امام جمعه کهگیلویه با اشاره به خاص بودن شرایط این شهرستان افزود: آقای اتابک فرماندار پیگیر، سخت‌کوش، فعال و پای‌کار بود.

وی ادامه داد: این جانباز جنگ تحمیلی با همان روحیه دفاع مقدس برای خدمت شبانه‌روز تلاش می‌کرد روحیه خستگی‌ناپذیر، جهادی و انقلابی داشت.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر گفت: آقای اتابک خود را سرباز نظام دانسته و مدیر بودن برای اسلام را بر خوش خدمتی به افراد و گروه‌ها ترجیح می‌داد.امیدواریم فرماندار جدید نیز با روحیه جهادی و با در نظر گرفتن شرایط کهگیلویه خدمت کند و برای هر دوی بزرگوار آرزوی موفقیت داریم.

علیرضا اتابک در این نشست در حالی که از تصمیم وزارت کشور در تغییرات مدیریتی اظهار بی‌اطلاعی می‌کرد گفت: تا ساعت ۹ امروز که همراه با فرماندار گچساران بودم اطلاع نداشتم شوکه شدم حتی نمی‌دانستم فرماندار جدیدی که جایگزین شده کیست.

اتابک به مزاح گفت: البته آقای کریمی‌نژاد(فرماندار جدید)چند روزی در بازدید از روستاها با ما حضور داشت شاید در جریان بود.

فرماندار سابق کهگیلویه اظهار داشت:دنبال همواریها نبودم در دل ناهمواری‌ها بودم روز اول که به کهگیلویه آمدم گفتم پای به میدان مین گذاشتم.

وی با بیان اینکه انسانها را باید از عملکردشان قضاوت کرد، ادامه داد:اگر بخواهم عملکرد این مدت خود را بیان کنم در وقت جلسه نمی‌گنجد جلسه بزرگتری با حضور شورای اداری می طلبید.

اتابک گفت: دنبال پست و فرماندار نبودم احساس کردم شهرستان خلاهایی دارد که نگرش‌هایی عامل آنهاست نگرش‌ها را باید تغییر داد.

وی در تبیین عملکرد خود تصریح کرد: کارهایی که طی چهار دهه از انقلاب در این شهرستان فراموش شده بود انجام گرفت ساماندهی ورودی دهدشت بعد از ۲۵ سال آغاز شد طرح تفصیلی با وجود همه مخالفت‌ها به تصویب رسید.

اتابک کهگیلویه را مهد حساسیت‌های سیاسی خواند و افزود: بد و بیراه شنیدم اماکارم را انجام دادم در مجموعه فرمانداری همه می‌دانند نامهربانی دیدم مقاومت کردم معتقدم هر کس در جای خود قرار بگیرد کار مردم را با نگرش سیاسی وباندبازی قاطی نکند اگر به این سمت رفتیم بدانیم کهگیلویه توسعه پیدا نمی کند.

فرماندار جدید گچساران گفت: باید به سمتی برویم که کهگیلویه نجات پیدا کند فرزندان این شهرستان نباید تخریب شوند با خودزنی به جایی نمی‌رسیم کهگیلویه نیروهای شایسته و پای کار بسیار دارد نخبه کشی نکنیم.

این مسؤول با بیان اینکه وظایف خود را فراتر از سازمانی انجام دادم و با شدیدترین بحرانها در این شهرستان مواجه بودم، افزود: مسیر را ترسیم کردم روراست با مردم حرکت کردم سختی‌ها را به خود تحمل کردم تا مشکل مردم پیگیری شود.

اتابک با یادآوری حوادث گذشته در شهرستان گفت: انتخابات در کمال آرامش و بدون تنش برگزار شد گرانی بنزین در کهگیلویه بدون خسارت و آسیب مدیریت شد.

وی همکاری و تعامل با چهار امام جمعه در شهرستان را مورد اشاره قرار داد.

اتابک ادامه داد: حاج‌آقای موحد متفاوت‌تر بود دوست داشتم برای تغییر مدیران تماس می‌گرفت اما برای هیچ موردی با من هماهنگی نکرد.

وی البته این را هم گفت که ایجاد مزاحمتی از ناحیه نماینده ندیدم مرتب برای کارهای شهرستان با نماینده هماهنگ بودم.

اتابک افزود: از اعتماد دکتر کلانتری که تکلیف را به گردن من نهادند قدردانی می‌کنم .

احد جمالی در این نشست عقلانیت را اصل اساسی در پیشبرد امور خواند و در تبیین محور قرار دان عقلانیت با اشاره به روایتی از امام موسیی کاظم(ع) گفت: امام به یکی از شاگردان شاخص فرمود« اگر دری در دست داشتی و همه مردم گفتند گردو است باور نکن اگر گردویی در دست داشتی همه مردم گفتند در است باز باور نکن.»

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: به عنوان یک انسان به عنوان مدیر وظیفه داریم بر محور عقل حرکت کنیم.

جمالی با اشاره به اینکه جماعت قابل توجهی بر مبنای احساس حرکت می‌کنند مشکل هم ایجاد می کنند، افزود: افراط و تفریط‌های در جامعه از شاخص‌های اصلی این قضیه هستند.

وی در خصوص انتصابات اخیر در استان انتخابات را شاه بیت وزارت کشور دانست و تصریح کرد: آخر دوران دولت تدبیر و امید است خرداد ماه ۱۴۰۰ دو انتخابات کلی (ریاست جمهوری و شوراها) در سطح کشور و دو انتخابات خبرگان رهبری و میان دوره مجلس در برخی حوزه‌ها را داریم.

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت:در سطح استان در حوزه گچساران و باشت انتخابات میان دوره‌ای مجلس هم داریم به عنوان مسؤولین برگزاری انتخابات باید تدبیر می‌کردیم حوزه گچساران برای ما استراتژی است سابقه انتخباات نشان می‌دهد رد این حوزه تنش وجود داشته است.

جمالی با بیان اینکه حساسیت اکنون بیشتر است، ادامه داد: باید فرمانداری انتخاب می‌کردیم که جانبدارانه نسبت به فرد گروه یا جریان حرکت نکند، تجربه، علم و تدبیر و اقتدار لازم داشته باشد بنابراین در این راستا به آقای اتابک رسیدیم.

وی ادامه داد:  آقای اتابک مدتی که کهگیلویه بود فرماندار موفق بود موفق‌ترین فرماندار ما در استان بود گرچه رفتن برای خیلی‌ها سخت است ولی بحث نظام و حاکمیت که پیش می آید مصلحت بر این است در جایگاهی قرار بگیرد که از ظرفیت او استفاده شود.

جمالی کارنامه اتابک را موفق خواند و گفت: حوادث پیش آمده در کهگیلویه از جمله کرونا را آبرومندانه و به خوبی مدیریت کرد.

وی همچنین از امام جمعه کهگیلویه به خاطر ارتباط بسیار خوب و کمکهایی که نسبت به فرماندار و شورای تامین داشت تشکر کرد و گفت: نماز جمعه این شهرستان در تراز انقلاب ثبت و انتخاب شده است.

جمالی کریمی‌نژاد را دارای تجربه کافی اجرایی دانست و گفت: از مدیران موفق و بی حاشیه بود انتظار داریم ارتباط با روحانیت و ائمه جمعه با محوریت حاج آقا وحدانی فر داشته باشد.

همچنین دارا کریمی‌نژاد گفت: نه برای کسب تجربه و نه رزومه آمدم بلکه آمدم تا بخشی از تجربه و علم خود را بعد از سالها اینجا ادا کنم.

فرماندار کهگیلویه افزود:همیشه به تفکیک قوا اعتقاد داشته و دارم. شان مدیر ارشد شهرستان و مدیران باید حفظ شود هر عزل و نصب مدیریتی در صورتی که فرماندار در جریان نباشد قطعا آن فرد و مدیرکل را به شهرستان راه نمی دهم.

کریمی‌نژاد گفت: بی عدالتی ها در توزیع اعتبارات باید ترمیم شود.

وی خود را اصلاح طلب خواند و تصریح کرد:به عنوان یک سرباز نظام تلاش کنیم اندیشه و تفکرات اگر سیاسی کاری است پشت در شهرستان جا بگذاریم اگر اصلاحات نبود بنده فرماندار نبودم ضمن اینکه خود را به این جریان می‌دانم اما زمانی موفق هستم که با مردم برای مردم باشم.

 

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  آگهی مناقصه شرکت پشتیبانی امور دام کشور

  همراه اول

  بالای صفحه
  طراحی سایت