پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 27 فروردین 1400 ساعت 23:01:: شناسه خبر: 96508

ساخت فیلم مستند سینمایی «فتاح» توسط مستتدساز هم استانی

سید محمدجواد سعیدی تهیه کننده سینما و مستندساز از ساخت فیلم مستند سینمایی «فتاح» خبرداد.

صدای جنوب:

سید محمدجواد سعیدی تهیه کننده سینما و مستندساز از ساخت فیلم مستند سینمایی «فتاح» خبرداد.

تهبه کننده جوان استان کهگیلویه وبویراحمد گفت:در طی سه سال گذشته پژوهش خوبی از ابعاد زندگی استاد شفیعی سوق انجام گرفت و با گستردگی موضوعات مختلف زندگی ایشان در تابستان پیش رو پس‌ از پایان پیش تولید،با هزینه شخصی این فیلم مستند کلید خواهد خورد.

هفته گذشته میرفتاح شفیعی، مشاور فرهنگی، محمدبهمن بیگی بنیانگذار آموزش و پرورش عشایر ایران به ‌دلیل ابتلا به ویروس کرونا در شهر سوق مرکز شهرستان کهگیلویه درگذشت.

شفیعی از اساتید خوشنام و نام آشنای ادبیات فارسی در استان کهگیلویه و بویراحمد بشمار می رود که دانش آموزان فراوانی را تربیت کرده است.

تسلط بر واژگان، صدای دلنشین، قدرت توصیف و ارادت به شعر اورا معلمی دوست داشتنی و محبوب ساخت که آرزوی موفقیت شاگردان “فتاح” را فاتح قلوب دبیرستانی ها کرده بود.
او که اولین دانش آموزان خود را با نقل و شیرینی در روستای قادرآباد مهاباد به مدرسه آورده بود سال‌های سال سخنش شیرین ترینی شیرنی و نُقل محافل علمی و آموزشی بود.
فداکاری‌های شفیعی سوق هرگز رسانه‌ای نشد و او برای خدمت به کشورش همه تلاش خود را به کار برد. سختی های رفت و آمد به ارتفاعات را تحمل کرد تا شاگردانش یک روز هم از درس خواندن غافل نشوند.
وی متولد سال ۱۳۳۰ بوده و لحظه‌ای از عمر خود را جز صرف و تعلیم دانش جایی هزینه نکرد.

 

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت