پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 28 فروردین 1400 ساعت 05:01:: شناسه خبر: 96515

رئیس هیئت مدیره شرکت صنایع پتروشیمی کیمیا اندیمشک معرفی شد

هاشمی پور پس از انتصاب به عنوان رئیس هیئت مدیره در بازدیدی میدانی فاز توسعه ای این واحد پتروشیمی را مورد بررسی قرار داد .

صدای جنوب:

مهندس عدل هاشمی پور عضو هیئت مدیره شرکت صنایع پتروشیمی کیمیا اندیمشک با رأی قاطع اعضاء بعنوان رئیس هیئت مدیره این واحد پتروشیمی انتخاب و مشغول انجام وظیفه گردید.
بنابراین گزارش هاشمی پور پس از انتصاب به عنوان رئیس هیئت مدیره در بازدیدی میدانی فاز توسعه ای این واحد پتروشیمی را مورد بررسی قرار داد .

لازم به توضیح است هاشمی پور در کارنامه کاری خود نایب رئیسی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در دوره دهم و مسئولیت اجرایی بسیاری از پروژه های مهم کشور را دارد که از تجارب فراوان و ارزشمندی در حوزه نفت ، گاز و پتروشیمی برخوردار است .

همکاری ، برنامه ریزی و کمک به گازرسانی به مناطق صعب العبور دیشموک و قلعه رئیسی (به گونه ای که بخش مهمی از موفقیت چشمگیر در اجرای این پروژه را باید نتیجه تجارب و سماجت وی دانست) ، پیگیری و تلاش برای فعال نمودن پتروشیمی دهدشت از جمله اقدامات مهم دوره نمایندگی وی در حوزه گاز و پتروشیمی بوده است .

از جمله اقدامات مهم و تاثیرگذار هاشمی پور در دوره نمایندگی و نایب کمیسیونی انرژی ، وارد کردن شرکت پتروپارس به عنوان یکی از برجسته ترین شرکت های ساخت واحدهای پتروشیمی ، برای ساخت پترشیمی واحد دهدشت بود که تحرک خوبی در عملیات اجرایی آن آغاز شد .

هاشمی پور در زمان عقد قرارداد ساخت پتروشیمی دهدشت با پتروپارس گفته بود : برنامه های بلند مدت اتخاذ شده در خصوص اجرای این پروژه عظیم صنعتی با وجود حضور شرکت پتروپارس که از قوی ترین سازنده های پتروشیمی در کشور است متوقف نخواهند شد و جوانان جویای کار به ویژه رشته های مرتبط آماده بکارگیری در پتروشیمی دهدشت در نیمه اول سال ۹۹ باشند.

برپایه گزارش صدای جنوب،ظرفیت تولید سالانه پتروشیمی کیمیا اندیمشک ۲۰۰ هزار تن MEG  و ۲۵ هزار تن مخلوط EG  و میزان گاز مورد نیاز آن معادل ۵۵۰ هزار متر مکعب در روز است.  برای اجرای فاز یک این پتروشیمی، ۴۰ هزار هکتار زمین تخصیص یافته  شد و مقدار آب مورد نیاز این شرکت ۲۷۰ متر مکعب است که از منابع رودخانه دز تامین میشود. میزان برق مورد نیاز این پتروشیمی ۱۶ مگاوات برآورد شده است. پیمانکار و خریدار محصول شرکت پتروشیمی کیمیا اندیمشک، شرکت ووهان چین است.

در زمان احداث این شرکت برای بیش از ۳۰۰۰ نفر اشتغال موقت ایجاد شده و پس از بهره برداری کامل برای ۴۰۰ نفر اشتغالزایی به وجود می‌آورد.

 

حجت الاسلام بزرگواری در واکنش به انتصاب سردار هاشمی پور نوشت:فرزندان کهگیلویه وبویراحمد که به مناصبی می رسند شایسته تبریک هستند .

بزرگواری این مسیولیت را به سردارهاشمی پورتبریک گفت.

برچسب ها:

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت