پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 11 اردیبهشت 1400 ساعت 13:02:: شناسه خبر: 97176

نشست خبری رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در سی سخت برگزار شد

نشست خبری اصحاب رسانه با رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور سردار زهرایی و با حضور ستوده نیا فرمانده سپاه ناحیه دنا در سی سخت برگزار گردید.

صدای جنوب:

سردار زهرایی گفت: داستان زلزله سی‌سخت برای سپاه برنامه جدیدی نیست، چرا که سپاه از اوایل انقلاب در حوادث مختلف در کنار مردم بوده است،از زلزله بم،رودبار،سیل پل دختر گرفته تا زلزله سی سخت که در همه این بحران ها سربلند بوده است.

زهرایی گفت:در بحث زلزله و سیل سپاه به یک مدلی رسیده است که می تواند موثر واقع شود و مردم را در شرایط بحرانی یاری کند، وقتی صحبت از قرارگاه می شود یعنی حل مسأله در محل وقوع حادثه، یعنی مشارکت مستقیم با مردم، یعنی ریاست تعطیل، یعنی قوانین اداری و خود سری تعطیل، یعنی عدالت،قرارگاه یعنی انجام کار وبه سرانجام رساندن کار.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور عنوان کرد: بعضی جاها عمق فاجعه آن چنان زیاد است که تمامی استان‌ها الزام به کمک هستند و باید بیایند و در محل حادثه مستقر شوند ولی در بعضی نقاط عمق فاجعه کمتر است و نیاز به حضور کل استانها نیست که نمونه بارز آن زلزله  شهر سی سخت بود که قرارگاه حاج قاسم تشکیل شد و در تمامی زمینه‌ها از آوار برداری گرفته تا بارگیری وسایل منازل، سمپاشی باغات کشاورزی،لایه روبی جداول کشاورزی ، خدمات پزشکی و اسکان موقت که با تهیه ۳۰۰ کانکس از سوی فرمانده کل سپاه سردار سرلشکر سلامی تهیه و در اختیار زلزله‌زدگان قرار گرفت.

سردار زهرایی گفت: با وجود درخواست های مکرر برای حضور گروه‌های جهادی برای خدمت‌رسانی به زلزله زدگان ما فقط در حدود ۱۳۰ گروه جهادی را مجوز ورود دادیم چرا که اگر غیر از این بود هماهنگی نیروهای جهادی در سطح شهر با مشکل مواجهه می‌شد.

وی گفت:در شهر سی سخت در حدود ۲۰۰ واحد مسکونی با مقررات ملی ساختمان به صورت تخصصی در شهر سی سخت ساخته خواهد شد که قرار است در مهر ماه تحویل مردم زلزله‌زده شود که استان تهران ۱۰واحد، قم۵۰ واحد خوزستان و اصفهان هم به همین منوال  ساخت این ۲۰۰واحد را بر عهده  خواهند داشت و بقیه استانها در بحث تهیه مصالح ولوازم ساختمانی مشارکت خواهند داشت.

زهرایی تصریح کرد: سپاه در ساخت این ۲۰۰ واحد آن چنان با نظم و مقرراتی عمل خواهد کرد که با نظارت ناظرین فنی و مهندسی خود بر ساخت و سازها باید به گونه ساخته شوند که اگر قرار شد در آینده زلزله ای رخ دهد و باعث ویرانی گردد حتی یک واحد از  این ۲۰۰ واحد هم دچار خسارت نشود.فارس

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت