پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 02 آذر 1400 ساعت 17:09:: شناسه خبر: 110132

جولان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج : کرونا یک خانواده کهگیلویه و بویراحمدی را عزادار کرد

به گزارش صدای حنوب به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون از۱۶۳ بیمار در بیمارستانهای استان ۸۴ نفر مبتلای قطعی و ۱۸ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۸۱ هزار ۶۰۲ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه از ۷۴ نمونه رپید تست ۷ درصد موارد مثبت بوده که عمدتا در شهرستان کهگیلویه هستند تصریح کرد: از ۴۵۰ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه های سلولی و مولکولی یاسوج حدود ۱۹ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های کهگیلویه، بویراحمد و گچساران بود.
دکتر یزدان پناه افزود: در وضعیت ناپایدار و شکننده ای هستیم که اگر همراهی مردم در کنترل بیماری نباشد آسیب جبران ناپذیری بر جامعه وارد خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از مردم خواهش می کنیم دستورالعمل های بهداشتی را جدی گرفته و مروج آن باشند. اگر هر کس به سهم خود به توصیه های بهداشتی عمل کند می توانیم به کنترل نسبی بیماری دست یابیم.
وی افزود ضمن تشکر از مردم استان در همراهی با حوزه بهداشت در واکسیناسیون خود و فرزندان شان انتظار بر آن است که ضمن تکمیل واکسیناسیون ، رعایت دستورالعمل های بهداشتی را در کاهش محدودیت ها و بازگشایی ها به خصوص مدارس و دانشگاه ها داشته باشند تا شاهد موج های بعدی بیماری در استان نباشیم .

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت