پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 11 آذر 1400 ساعت 13:09:: شناسه خبر: 110642

بهره‌برداری از فاز اول کارخانه بازیافت یاسوج تا یک ماه اینده/ ورودی شهر یاسوج زیبنده این شهر نیست / تصاویر

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستاررفع مشکلات زیرساختی سایت دوپشته دشت‌روم از جمله برق شد.

به گزارش صدای جنوب  از یاسوج، کیامرث حاجی‌زاده معاون استاندار از سایت دو پشته دشت‌روم بازدید کرد‌.

در این نشست شهردار یاسوج از عدم همراهی شرکت برق انتقاد کرد و گفت: برق در سایت خدمتی که نکرد هیچ بلکه هزینه‌های خود را سه برابر یعنی ۳۰۰ درصد افزایش یافت.

وی با بیان اینکه برق تعهد خود را تا نیمه انجام داده گفت: هزینه برق‌رسانی ۶۰۰ میلیون تومان بوده اما شرکت برق تا یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان افزایش داده است.

عدالت‌خواه سرمایه‌گذار کارخانه بازیافت زباله دشت‌روم از تزریق قطره‌چکانی اعتبارات توسط سازمان همیاری شهرداری انتقاد کرد و گفت: از مبلغ ۴ میلیارد که درخواست داده بودیم تنها ۲ میلیارد آن اختصاص یافته است.

کیامرث حاجی‌زاده معاون استاندار در همین خصوص گفت:  هر چه سریعتر جلسه‌ای تشکیل و تعهد شرکت برق در سایت دوپشته دشت‌روم مشخص شود اگر تعهد برق تا مسیر کنونی است آنچه در قرارداد بوده را انجام داده اما در غیر اینصورت باید پای کار بیاید و نسبت به استقرار برق در سایت اقدام کند.

شهردار یاسوج سپس در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: روزانه ۲۰۰ تن زباله در یاسوج تولید می‌شود که به همراه زباله مناطق حومه یاسوج زباله تولیدی ۲۵۰ تن است.

وی بیان کرد: شهرداری در قبال مشارکت با سرمایه‌گذار، کارخانه بازیافت زباله را احداث کرد البته نواقصی مانند نبود برق، گاز و آب و سایت وجود دارد که معاون استاندار دستور داد هر چه سریعتر این مشکل رفع و سایت به این خدمات مجهز شود.

نستهن مقدم بیان کرد: طبق اعلام سرمایه‌گذار اگر برق کارخانه وصل شود آمادگی تفکیک زباله وجود دارد لذا نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه طبق اعلام سرمایه‌گذار فاز اول کارخانه بازیافت زباله تا یک ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: فاز اول با ظرفیت ۴۰۰ تن آماده بهره‌برداری است و توانایی برای ایجاد خط دوم با ظرفیت ۴۰۰ تن در همین مکان وجود دارد.

وی احداث کمربند سبز و کاشت درخت در این مکان را در دستور کار دانست و از رهاسازی زباله در ورودی شهر یاسوج انتقاد کرد و گفت: عدم همکاری دهیاری‌‌ها چهره زشتی به ورودی شهر داده است.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت