پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 23 دی 1400 ساعت 18:10:: شناسه خبر: 112533

سوء تدبیر دلیل رکود در واحدهای تولیدی کهگیلویه و بویراحمد

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد روزانه تعداد زیادی به ما مراجعه می‌کنند که دچار آسیب اجتماعی شده و به دنبال طلاق هستند که علت بسیاری از طلاق ها نیز همین بیکاری در استان است.

صدای جنوب:

آیت الله سید نصیر حسینی در دیدار با مدیرعامل بنیاد برکت اظهار کرد: بنیاد برکت تاکنون در زمینه های عمرانی و زیرساختی کارهای بسیار خوب و ارزنده در سطح کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد انجام داده است.

وی گفت: نظام اسلامی آرمان‌هایی دارد و ظرفیت‌هایی که باید مشکلات مردم محروم را برطرف کند تا بیکار نداشته باشیم فقیری در کشور نباشد و در مسائل اجتماعی انسان گرفتار در نظام اسلامی نباید وجود داشته باشد.

حسینی بیان کرد: نظام هم ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد تا مشکلات را از بین ببرد خوشبختانه کشور و استان را که نگاه می‌کنیم پیشرفت‌های چشمگیری داشته و امکانات آن بسیار خوب بوده است به همین شهر یاسوج نگاه کنیم در قبل از پیروزی انقلاب فقط یک روستای بزرگ بود و اکنون خدمات بسیار زیادی در این شهر دیده می شود.

وی گفت: بعد از انقلاب تحول عظیمی در استان شکل گرفته در حوزه خدمات آب و برق و جاده به هیچ وجه قابل مقایسه با گذشته نیست باید پیشرفت ها ادامه پیدا کند تا بعضی ها نظام را به ناکارآمدی متهم نکنند.

حسینی با بیان اینکه تحریم‌های سنگین دشمنان برای ایجاد وقفه در خدمت به مردم بوده است گفت: مسئولان همگی دست در دست هم توطئه‌های دشمنان در تحریم‌ها را خنثی کنند.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های استان گفت: استانی با طبیعت بسیار زیبا و زمین‌های حاصلخیز داریم و می توانیم از ظرفیت های خود برای اشتغال و تولید به خوبی استفاده کنیم.

حسینی به برخی از مشکلات استان اشاره کرد و گفت: در اشتغال شهرک های صنعتی بسیاری داریم اما وقتی که از تولید سوال می‌کنیم از بیش از هزار واحد بسیاری از آنها تعطیل هستند و واحدهای تولیدی که ۱۰ تا ۲۰ سال در حال کار باشند تعداد آنها به دو یا سه واحد تولیدی نمی‌رسد که دلیل آن سوء مدیریت و سوء تدبیر است.

وی با بیان اینکه بانک‌ها نیز وام های خود را به صورت برنامه‌ریزی شده ارائه نمی‌دهند گفت: مشورت و نظارتی در کار نبوده و هر کسی آمده وامی گرفته بدون از اینکه اولویت‌ها در نظر گرفته شود و اهلیت افراد را بسنجند.

وی بیان کرد: در حوزه صنعت و کشاورزی و دامپروری خروجی خوبی هم نداشته ایم چرا که وام ها و تسهیلات را به افراد دارای اهلیت نداده‌اند.

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه در صنایع دستی می توان اشتغال بسیار زیادی در استان ایجاد کرد گفت: به جای اینکه کارخانه تولیدی راه بیندازیم که ۱۵ هکتار زمین نیاز داشته باشد و آب و برق و گاز و سایر مصارف و انرژی هم مورد نیاز باشد و دست آخر هم به جایی نرسیم لازم است که همین واحدهای خرد را حمایت کنیم مشاغل خانگی که می توانند هزاران شغل برای مردم محروم استان ما ایجاد کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد روزانه تعداد زیادی به ما مراجعه می‌کنند که دچار آسیب اجتماعی شده و به دنبال طلاق هستند که علت بسیاری از طلاق ها نیز همین بیکاری در استان است.

وی گفت: بنیاد برکت و سایر نهادها می‌بایست خدمات را به روستاها و مناطقی ببرند که پایداری سکونت در آنها وجود دارد و به یکباره روستا را رها نکنند.

حسینی ادامه داد: اکنون معضل بزرگی در حاشیه شهر یاسوج و در مناطقی مثل مادوان داریم که هیچ نقشه و طرحی برای آن نداشتند فضای سبز و مکان های آموزشی و سایر فضاها در آن تدارک دیده نشده و اکنون معضل بسیار بزرگی در حوزه شهر یاسوج داریم.

وی با بیان اینکه بنیاد برکت می باید در حوزه فرهنگی هم اقدام کند و همه کارها تنها در حوزه عمرانی و زیرساختی نباشد یادآور شد: ساخت خانه عالم در نقاط حاشیه نشین شهرها بسیار مهم است  همچنین بنیاد برکت می‌تواند ساخت مساجد در مناطق محروم و روستایی را نیز مد نظر قرار دهد.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت