پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 11 خرداد 1402 ساعت 09:03:: شناسه خبر: 135901

بنیه مبارزه با پدیده قاچاق و مصرف مواد مخدر در استان قوی می شود

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: مبارزه جدی با ۲ موضوع پدیده قاچاق و حمل انواع مواد مخدر و مقابله با توزیع و مصرف آن در استان تقویت و شدت می گیرد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: مبارزه جدی با ۲ موضوع پدیده قاچاق و حمل انواع مواد مخدر و مقابله با توزیع و مصرف آن در استان تقویت و شدت می گیرد.

سیذعلی احمدزاده با حضور مهدی روشنفکر نماینده مردم شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی در ستاد مبارزه با مواد مخدر استان افزود: برای جلوگیری از قاچاق و ترانزیت مواد مخدر در استان پست ایست و بازرسی مستقر می شود تا مسیرهای چندگانه به خوبی کنترل شوند.
استاندار بیان کرد: چون از سوی سوداگران مرگ و باندهای قاچاق، مسیرهای استان کهگیلویه وبویراحمد از جمله استان های بالا در ترانزیت و حمل مواد مخدر به سمت مرکز کشور انتخاب شده است در این خصوص عوامل کنترل و بازدارندگی به خوبی تقویت می شود.
احمدزاده عنوان کرد: چون از سوی دشمن به این پدیده شوم و خانمانسوز به صورت چند جانبه نگاه می شود، ما هم قطعا  کنترل ها و بازرسی را دقیق و گسترده و برخوردها را شدید خواهیم کرد.
استاندار در خصوص توزیع و مصرف مواد مخدر در استان گفت: توزیع و مصرف در کهگیلویه وبویراحمد نسبت به استان های دیگر کشور کمتر بوده و استانی پاک داریم.
احمدزاده تاکید کرد: البته نباید این مسئله باعث گردد تا از این موضوع غفلت کنیم و باید با برنامه ریزی بهتر و با جدیت بیشتر مقابله و مبارزه کرد.
وی تصریخ کرد: گسترش حوزه مبارزه مردمی با مواد مخدر و تامین تجهیزات لازم برای نیروی انتظامی از دیگر اقدامات ضروری در این حوزه بوده که مد نظر قرار گرفته است.
استاندار، فرهنگ سازی برای پیشگیری از مصرف مواد مخدر در استان به خصوص در خانواده ها و فضای آموزشی را مهم دانست و تاکید کرد: در این خصوص برنامه ریزی بازدارنده و سیاستگزاری لازم صورت گیرد.
استاندار تاکید کرد: بحث حمل و ترانزیت، توزیع و مصرف مواد مخدر پدیده پیچیده و گسترده ای است و برای هر مورد باید راهکار نو و مخصوص آن را طراحی و عملیاتی کرد.
وی بر فراهم کردن زمینه برای استفاده از تجهیزاتی که از سوداگران و باندهای قاچاق مواد مخدر کشف و ضبط شده در جهت مبارزه و مقابله با قاچاق مواد مخدر تاکید کرد.
دکتر احمدزاده با بیان اینکه عوامل چند جانبه و مختلفی باعث قاچاق، حمل، توزیع و مصرف مواد مخدر می شود و هر موضوع راهکار خاص خود را می خواهد، تاکید کرد: اکنون که این استان محل ترانزیت با شرایط کشفیات بالا قرار  گرفته مرکز کشور به لحاظ ابزار، امکانات و بودجه پشتیبانی نماید.
استاندار با اشاره به اینکه، علاوه بر کنترل، مبارزه و مقابله جدی با قاچاق مواد مخدر برای پیشگیری و درمان معتادین برنامه های موثری تدارک دیده می شود عنوان کرد: در آینده هم هرگونه کشت از طریق پهپاد شناسایی، تخریب وعاملین نیز شناسایی و دستگیر و به شدت با آنها برخورد می شود.
استاندار تصریح کرد: اگر در دو ماه گذشته امسال نسبت به پارسال ۱۴ درصد کشفیات و متلاشی کردن باندهای قاچاق مواد مخدر در استان را داریم دلیل بر افزایش مصرف در استان ما نیست بلکه به خاطر این است که نیروی انتظامی، سپاه، نیروهای اطلاعاتی امنیتی و مردمی به خوبی این مسئله را رصد و کنترل کردند.
وی اضافه کرد: انتخاب کهگیلویه و بویراحمد به عنوان مسیر ترانزیت مواد مخدر به سایر استان های دیگر از دیگر دلایل افزایش کشفیات انواع مواد مخدر است.
استاندار ابراز داشت: کهگیلویه وبویراحمد چهارمین استان کشور به لحاظ کشفیات است و در مصرف از استان های آخر و جزء استان های پاک کشور بوده که مایه خوشبختی است.
دبیرشورای مبارزه با مواد مخدر استان هم از در پیش بودن هفته مبارزه با مواد مخدر ۲۸ خرداد تا پنجم تیرماه خبر داد و اظهار داشت: برنامه های متعدد میدانی، تبلیغاتی، فرهنگی ، اجتماعی و رسانه ای در این ایام خواهیم داشت.
اسماعیلی عنوان کرد: صدا و سیما، فضای مجازی، نهادهای مردمی، دستگاه های اجرایی به خصوص فرهنگی، صاحبان رسانه استان و ائمه جمعه و جماعات در این برنامه ها یاریگر ما هستند.
وی اظهار داشت: تجلیل ازخانواده های شهدای حوزه مقابله با مواد مخدر، تجلیل از فعالان این عرصه مبارزه، برپایی نمایشگاه، برنامه های خیابانی، نصب چادرهای سلامت و پاکسازی محیط های آلوده از افراد معتاد و شناسایی توزیع کنندگان و خرده فروشان مواد مخدر و برخورد جدی با آنها از دیگر برنامه ها در این هفته خواهد بود.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  آگهی مناقصه شرکت پشتیبانی امور دام کشور

  همراه اول

  بالای صفحه
  طراحی سایت