پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 20 فروردین 1403 ساعت 16:01:: شناسه خبر: 145024

خانه ای که کلاس قران است

گزارش صدای جنوب از اقدام ارزنده یک خانم در دهدشت /برگزاری کلاس قران در خانه، نعمت و رزق الهی است

امام جمعه کهگیلویه همراه با رییس اداره فرهنگ واسلامی این شهرستان از محفل قرآنی کانون شهید رضاتوفیقی مسجد سیدالشهدا(ع) دهدشت بازدیدنمود..

صدای جنوب:

امام جمعه کهگیلویه بااشاره به برخی ایه های سوره زخرف گفت:بسیاری از پیامبران در پی اصرار مردم در چرایی خداپرستی اظهار می کردند که این
دین اجدادما است.
حجت الاسلام وحدانی فر بابیان نازل شدن کتاب قران و پاسخ به تمامی سوالات اظهارداشت: این کتاب الهی مردم راازضلالت بیرون اورد.
وی بابیان اینکه درایران هیچ زمانی بت پرستی وجودنداشته خاطرنشان کرد
ایرانیان خداپرست بودند و نسبت به وجود خدای متعال اهتمام داشتتد از همین رو باتوجه به یگانه پرست بودن ایرانیان پذیرش اسلام مورد ضرورت واقع شد.
وحدانی فر تاکیدکرد: خلاصه همه کتاب ها و اکمل همه انها قران است.
وی بااشاره به دایر بودن کلاس های قران گفت: امروزبه برکات نظام اسلامی کلاس قران تشکیل میشود در حالی که زمان پهلوی جلوگیری میکردند.
وحدانی فر ادامه داد: برنامه ریزی قرانی در جامعه و جایگاه بارز ان بویژه در دانشگاه ناشی ازبرکات نظام اسلامی است.
حجت الاسلام وحدانی فر باتجلیل از بانوان حاضر در این کلاس قرانی گفت: خوشابه سعادت کسانی که دراین کلاس ها شرکت و باخداصحبت می کنند.
وی گفت: شمامبلغان دین هستیدو باید خداوند را شاکرباشید.
وحدانی فرتصریح کرد: برخی افراد درطول سال هم به قران دست نمیزنند و آگاه باشید که قران هم برقلب های پاک واهل ایمان مانوس است و جاری میگردد.
امام جمعه کهگیلویه باتجلیل از خانم رضاتوفیقی که خانه خود را به کلاس قران تبدیل نموده اظهارداشت: قران باید درمساجد خوانده شود و اگر می بینیم که در این خانه روزانه کلاس قران تشکیل میگردد نعمت، رحمت و رزق الهی است.

عبدالکریم عبودی نیز گفت: کانون‌های مساجد در واقع بال‌های فرهنگی اداره فرهنگی ارشاد اسلامی هستند.

وی افزود: یکی از وظایف همه ی ما بالاخص کانون‌ها، ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه است.

رئیس اداره فرهنگ ارشاد اسلامی ضمن تشکر از خانم رضا توفیقی بیان کرد: این کانون به همت اعضا یکی از کانون‌های فعال در سطح شهرستان می‌باشد که به سهم خود در ترویج فرهنگ اسلامی و قرآنی گامهای خوب و مؤثری برداشت.

بر پایه گزارش صدای جنوب، برگزاری کلاس قران برای بانوان درطول سال، در منزل خانم رضاتوفیقی دایراست و بانوان زیادی از ان استقبال می کنند.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  آگهی مناقصه شرکت پشتیبانی امور دام کشور

  همراه اول

  بالای صفحه
  طراحی سایت