پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 13 خرداد 1403 ساعت 18:03:: شناسه خبر: 146690

آتش‌سوزی مراتع دامنه‌های منطقه «آبنارو» کهگیلویه مهار شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد از مهار آتش‌سوزی مراتع دامنه‌های منطقه «آبنارو» شهرستان کهگیلویه خبر داد.

صدای جنوب:

سعید جاوید بخت در گفت و گو با خبرنگاران گفت: بر اثر این آتش سوزی که در منطقه  «آبنارو » شهرستان کهگیلویه رخ داد، بخشی از مراتع این منطقه طعمه حریق شد.

وی با بیان اینکه در مهار این آتش سوزی، نزدیک به ۱۰۰نفر گروه‌های مختلف مردمی، منابع طبیعی ،مدیریت وکارکنان  بحران استانداری استان، سپاه، بسیج ،دستگاه های قضایی و امنیتی ،امام جمعه محترم شهرستان،فرماندار شهرستان، گروه های کوهنوردی، بخشدار مرکزی شهرستان ، امدادگران و دستگاههای متولی همکاری لازم را داشتند، اظهارکرد: هم اکنون چند گروه پایش برای پیشگیری از آتش سوزی احتمالی مجدد در منطقه مستقر هستند.

جاوید بخت تصریح کرد: بیشتر خسارات وارده مرتعی بوده است و میزان خسارات وارده هنوز مشخص نیست.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با علت این آتش سوزی بیان کرد: هنوز علت دقیق آتش سوزی مشخص نیست .

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: آتش‌سوزی در منطقه آبنارو شهرستان کهگیلویه که از حدود ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه روز پنج شنبه دهم خردادماه ۱۴۰۳ آغاز شده بود طی چند مرحله آتش سوزی مهار شد ولی بدلیل پوشش غنی مرتع و وزش باد شدید منطقه مجدد آتش سوزی فوران میکرد بالاخره با تلاش شبانه روزی نیروهای مردمی، و نیروهای اداره کل  منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شهرستان کهگیلویه، بسیج، سپاه، مدیریت بحران استانداری ،امام جمعه محترم شهرستان ، فرمانداری و هیئت کوهنوردی شهرستان ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه  یکشنبه سیزدهم خرداد ماه  بطور کامل آتش سوزی مهار و خاموش شد.

جاوید بخت در خصوص علت آتش‌سوزی و میزان خسارات وارده ناشی از این آتش‌سوزی افزود: علت قطعا عامل انسانی است اما دقیق مشخص نیست و عرصه دچار
آتش‌سوزی و میزان خسارات وارده نیز پس از ارزیابی مشخص خواهد شد.

وی تصریح کرد: چند اکیپ از نیروهای اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شهرستان جهت پایش منطقه  آتش‌سوزی شده در منطقه حضورخواهند داشت.

جاوید بخت در پایان از گروه‌های مختلف مردمی،نیروهای  منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شهرستان کهگیلویه ، سپاه، بسیج ، فرماندار و بخشدار شهرستان ،امام جمعه شهرستان ،دستگاه های قضایی و امنیتی ،گروه های کوهنوردی و امدادگران دستگاههای متولی همکاری لازم را داشتند تقدیر و تشکر کردند.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  آگهی مناقصه شرکت پشتیبانی امور دام کشور

  همراه اول

  بالای صفحه
  طراحی سایت