پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 16 اردیبهشت 1397 ساعت 07:02:: شناسه خبر: 35496

رئیس دامپزشکی شهرستان چرام خبرداد:

قصاب متخلف درشهرستان چرام به جزای نقدی محکوم شد

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان چرام گفت: یکی از قصاب‌های متخلف شهرستان که اقدام به کشتار غیر مجاز دو راس گوسفند کرده بود به پرداخت جزای نقدی محکوم شد.

پایگاه خبری صدای جنوب:

قصاب متخلف به جزای نقدی محکوم شد

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان چرام گفت: یکی از قصاب‌های متخلف شهرستان که اقدام به کشتار غیر مجاز دو راس گوسفند کرده بود به پرداخت جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ؛ امیرعلی احمدی مطلق ضمن تایید این خبر اظهار کرد: پیرو بازدیدهای مکرر از واحدهای عرضه فرآورده‌های خام دامی، همکاران این اداره پس از مشاهده کشتار غیر مجاز توسط قصاب خاطی و حمل لاشه های فاقد مهر بهداشتی دامپزشکی در صندوق عقب خودرو سمند؛ پرونده تخلف قصاب متخلف را به تعزیرات حکومتی ارجاع دادند که قاضی پرونده با در نظر گرفتن اهمیت موضوع، نامبرده را به پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان چرا م بیان کرد: این قصاب متخلف که موضوع کشتار غیرمجاز خود را نیز کتمان کرده بود با حکم قاضی تعزیرات حکومتی به پرداخت مبلغ دو میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

وی تصریح کرد: علیرغم موارد مطروحه در جلسات مشترک با عرضه کنندگان فرآورده‌های خام دامی، تذکرات و شکایات متعدد، هنوز هم شاهد هستیم عده ای سود جو، صرفا برای بدست آوردن سود بیشتر ، سلامت عموم مردم را به خطر می‌اندازند و علی رغم تاکید دامپزشکی بر کشتار دام در کشتارگاه – به دلیل نگهداری لاشه‌های کشتار شده برای بی اثر شده عامل بیماری تب کریمه کنگو و تامین شرایط بهداشتی کشتار – همچنان بر تخلف خود اصرار ورزیده و اقدام به کشتار دام خارج از کشتارگاه می‌کنند.

این مسئول در پایان ضمن تشکر از همکاری دستگاه قضایی در برخورد با تخلفات به عموم مردم توصیه کرد از خرید گوشت‌های فاقد مهر بهداشتی دامپزشکی خودداری کرده و گوشت و مواد خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه نمایند.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت