پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 30 فروردین 1400 ساعت 15:01:: شناسه خبر: 96670

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از پایان آوار برداری مناطق زلزله زده سی سخت خبر داد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از پایان آوار برداری مناطق زلزله زده سی سخت خبر داد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از پایان آوار برداری مناطق زلزله زده سی سخت خبر داد.

حسین کلانتری در بازدید از شهر زلزله زده سی سخت، افزود: آوار برداری بیش از ۸۰۰ واحد در مناطق مختلف شهر سی سخت به مراحل پایانی خود رسیده و باید سایر فازهای ساخت و ساز منازل به سرعت و دقت اجرایی شود.
کلانتری با اشاره به معرفی ۲۵۰۰ واحد به بانک، تصریح کرد و گفت: ۴۵۰ مورد عقد قرارداد با بانک انجام و شروع ساخت ۲۰۰ واحد عملیاتی نیز آغاز شده است.
کلانتری با بیان اینکه صدور مجوز، پروانه ساخت و طی مراحل ارائه تسهیلات سرعت می گیرد، گفت: دولت امتیازات ویژه و مناسبی برای ساخت و ساز سی سخت در نظر گرفته و باید به نحو مطلوبی از این پتانسیل بهره برد.
استاندار گفت: باید با همت و تلاش مردم و حمایت همه جانبه متولیان، شهر سی سخت ساخته شود.
وی با تقدیر از نیروهای فعال امدادی، شهرداری‌ سی سخت و پرسنل فعال، ابراز داشت: باید برای کمک به حضور مردم و ترغیب بیش از پیش برای ساخت و سازها تلاش کرد و از حمایت های مصوب شده و امتیازات برای ساخت هرچه سریعتر واحدها بهره برد.
وی با اشاره به مصوبه معاون اول ریاست جمهوری پیرامون ساخت و ساز بالای ۸۰ درصد، گفت: مقرر شد اگر ساخت و سازها بالای ۸۰ درصد در زمان مشخص شده شکل بگیرد، و مجدد نیاز به دریافت تسهیلات باشد، با تایید استاندار و رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور اعتبارات مورد نیاز تامین و افزایش می یابد.

استاندار همچنین در بازدید از هنرستان کار و دانش سی سخت از نیاز به تعمیر ۲۶ مدرسه در سی سخت خبر داد.
کلانتری با بیان اینکه هشت مدرسه نیاز به تخریب و بازسازی داشته و چهار مدرسه نیازمند مقاوم سازی است، ابراز داشت: خوزستان، اصفهان، آذربایجان شرقی و فارس به عنوان استانهای معین هرکدام اهدا و مقاوم سازی دو واحد را خواهند داشت.
کلانتری از جذب بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان برای مقاوم سازی، بازسازی و بهسازی مدارس از طریق خیرین و استانهای معین خبر داد و بیان کرد: در این خصوص ۸۰ میلیارد تومان نیز از طریق استان های معین، ۱۵ میلیارد تومان خیرین و مابقی نیز از محل اعتبارات استانی اختصاص می یابد.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت