پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 22 اردیبهشت 1400 ساعت 05:02:: شناسه خبر: 98074

صمیمی دوست : احیاء ۳۰ واحد راکد و ایجاد ۲۵ واحد جدید مرغداری در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی قرار گیرد

معاون استاندار گفت:همانطور که استان در بعضی کالا های اساسی و مهم مانند تولید روغن نباتی و سیمان جزو استان های موفق و الگوی کشور بود ، در زمینه رفع کمبود تولید گوشت مرغ نیز سریع باید اقدام کند. به گزارش صدای جنوب از یاسوج، سید حشمت‌الله صمیمی‌دوست ظهر امروز در نشست گفت‌وگوی دولت با بخش […]

معاون استاندار گفت:همانطور که استان در بعضی کالا های اساسی و مهم مانند تولید روغن نباتی و سیمان جزو استان های موفق و الگوی کشور بود ، در زمینه رفع کمبود تولید گوشت مرغ نیز سریع باید اقدام کند.

به گزارش صدای جنوب از یاسوج، سید حشمت‌الله صمیمی‌دوست ظهر امروز در نشست گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید فطر اظهار داشت: در سال گذشته ۳۳  پروژه در جهش تولید هدف‌گذاری شد که برخی از این پروژه‌ها به بهره‌برداری رسیده و برخی نیز در حال اجرا است.

وی افزود: در کارگروه تنظیم بازار ضعف و توانمندی استان در بخش‌های مختلف مشخص شد، برای مثال کارخانه روغن نباتی گچساران یک ظرفیت مناسب بود و با توجه به چالش کمبود روغن خوراکی در اکثر مناطق کشور  این ظرفیت در تأمین روغن استان کمک بزرگی کرد.

وی گفت:همانطور که استان در بعضی کالا های اساسی و مهم مانند تولید روغن نباتی و سیمان جزو استان های موفق و الگوی کشور بود ، در زمینه رفع کمبود تولید گوشت مرغ نیز سریع باید اقدام کند.

صمیمی دوست افزود: احیاء ۳۰ واحد راکد و ایجاد ۲۵ واحد جدید مرغداری در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به موضوع تأمین سیمان در استان گریزی زد و افزود: قیمت سیمان در استان‌های کشور دارای نوسان بود، اما برخورداری استان ما از ظرفیت تولید سیمان باعث شده تا شاهد ثبات قیمت سیمان در استان باشیم.

صمیمی ‌دوست خاطرنشان کرد: در ایام شیوع ویروس کرونا نیز تعدادی از واحد‌های تولیدی الکل و لوازم بهداشتی در استان فعالیت لازم را داشتند که این واحدها را نیز می‌توان از ظرفیت‌های پنهان شناخته شده در استان عنوان کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: صدور هرگونه مجوز با توجه به مشکلات کمبود آب در بخش شیلات ممنوع است و همچنین مشکلات واحد‌های شیلات در جلسات تخصصی بررسی و بر طرف شود.

صمیمی ‌دوست بیان کرد: در زمینه تأمین مرغ در استان کمبود داریم و باید جهاد کشاورزی نسبت به اعلام رقم مورد نیاز استان اقدام کند و سی واحد مرغداری قابل احیا هر چه سریع‌تر وارد چرخه فعالیت شوند.

وی افزود: با توجه به قابل احیا بودن ۳۰واحد مرغداری در استان، فراخوان لازم صادر شود و به مالکان توانمند کمک شود و اگر مالک واحدی توانایی و یا تمایل به احیا ندارد، با رعایت ضوابط و حقوق این واحدها به چرخه تولید بازگردند.

صمیمی ‌دوست بر جذب سرمایه‌گذار برای رفع مشکل کمبود مرغ در استان تأکید کرد و گفت: فراخوانی در سطح کشور صادر شود و از افراد سرمایه‌گذار برای فعالیت در واحد‌های واحد اجداد، جوجه کشی، مادر، وارد کننده نهاده خوراک و … دعوت شود.

الیاس تاج‌الدینی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد در این نشست اظهار داشت: برای ساماندهی ۳۰واحد مرغداری نیاز به تسهیلات زیربنایی و حمایتی داریم.

وی به کمبود مرغ در بازار اشاره کرد و ادامه داد: با داشتن ۳۰ واحد مرغداری فعال دیگر مشکل مرغ در استان کهگیلویه و بویراحمد رفع می‌شود.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت