پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 15 آذر 1400 ساعت 21:09:: شناسه خبر: 110834

استفاده از نیروهای شایسته در پست‌های مدیریتی/مشکل عشایر هلیگان ریشه‌ای حل می‌شود/ایجاد پالایشگاه ۱۵۰ هزار بشکه‌ای نفت در گچساران

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه از نیروهای شایسته در پست‌های مدیریتی استفاده خواهیم کرد، گفت: به دنبال رفع ریشه‌ای مشکل عشایر هلیگان هستیم.

به گزارش صدای جنوب  از یاسوج، سید علی احمدزاده در نشست صمیمی با جمعی از قشقایی‌های گچساران با بیان اینکه خدا را شاکرم که در جمع مردم متدین و طوایف قشقایی که همواره در دفاع از انقلاب و میهن پیشگام بودند، هستم گفت: در دفاع از انقلاب و  همچنین جنگ هشت ساله علیه ایران نقش ترک‌های جنوب ایران بی‌بدیل بود،بسیاری از فرمانده‌هان جنگ تحمیلی، حتی دانشمندان بزرگ در عرصه  علم و پیشرفت تکنولوژی از عشایر قشقایی جنوب ایران بودند.

وی با بیان اینکه شما عشایر ترک‌نشین استان کهگیلویه و بویراحمد هم مایه افتخار بوده و هستید و از بقیه ایل و طوایف جدا نیستید، گفت: شما اصل و بنیان هستید نگاه قومی و طایفه‌ای به ایل قشقایی اجحاف است.

مقام عالی دولت در کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر شایسته سالاری در انتخاب مدیران گفت: در انتخاب مدیران شایسته‌سالاری مدنظر است، ترک و لر مدنظر نیست همه ایل‌های استان یکپارچه و از هم جدا نیستند همه با هم حرکت می‌کنیم و در غم و شادی همدیگر شریک هستیم.

احمدزاده با تاکید بر اینکه میان ترک و لر فاصله‌ای نیست و نباید چنین تصوری باشد گفت: از نخبگان ترک‌زبان استان کهگیلویه و بویراحمد افرادی در لیست است اینکه انتخاب شوند نظر وزراء است اما در  شهرستان‌‌ها حتما از افراد شایسته ترک زبان استفاده خواهیم کرد.

وی در خصوص اشتغال جوانان قشقایی خصوصا عشایر این منطقه با بیان اینکه عشایر مولد هستند، گفت: بخشی از سرمایه‌گذاری مربوط به حوزه عشایری است. جامعه عشایری از تسهیلات برای اشتغال استفاده کنند که اشتغال خانواده محور مورد تاکید ما است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به صنایع دستی زیبای ایل قشقایی اشاره و عنوان کرد: تسهیلات کم بهره ۴ و ۶ درصدی برای ایجاد اشتغال در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود.

وی از پیشنهاد انتخاب مشاور ترک‌زبان استقبال کرد و یادآور شد: عشایر منطقه هلیگان در تقسیمات کشوری با استان‌های فارس و خوزستان مشکلاتی دارند، در تلاش برای رفع ریشه‌ای این مشکل هستیم قرار است با حضور استانداران فارس، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد جلسه‌ای برگزار شود که فعلا استاندار خوزستان کار را به تاخیر انداخته است.

مقام عالی دولت در کهگیلویه و بویراحمد از رفع مشکل آب عشایر قشقایی گفت: تانکرها، آبرسانی به عشایر را انجام خواهند داد و این مشکل حل می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص مشکل شهردار گچساران گفت: دو ایراد قانونی در انتصاب شهردار گچساران وجود داشته که وزارت کشور در حال رسیدگی است امیدوارم تا پایان این هفته یا هفته آینده نظر نهایی خود را ارائه کنند.

احمدزاده با بیان اینکه برای بکارگیری نیرو در پتروشیمی گچساران اولویت با نیروهای بومی است، گفت: برای احداث این پتروشیمی زحمت زیادی کشیده شد بنابراین بومی‌ها در اولویت اشتغال در این پتروشیمی باشند.البته اگر رشته‌ای در استان نبود می‌توانند نیرو از خارج استان جذب کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به ایجاد پالایشگاه نفت گچساران با خوراک تولید ۱۵۰ هزار بشکه در روز خبر داد و گفت: وزارت نفت قول ایجاد این پالایشگاه را داده و در حال رایزنی با چند سرمایه‌گذار  بزرگ داخلی و خارجی هستیم.

مقام عالی دولت در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: با ایجاد پالایشگاه گچساران برای بیش از ۳ هزار نفر شغل ایجاد می‌شود، ضمن اینکه سرمایه‌گذارانی از خارج کشور متقاضی ایجاد کارخانه تولید سرامیک و ورق فولاد در گچساران هستند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه از بقیه شهرستان‌های استان غافل نیستیم گفت: کارخانه دوم سیمان مارگون با اشتغال‌زایی ۶۰۰ نفر ایجاد خواهد شد ضمن اینکه برای یاسوج، دهدشت و سایر شهرستان‌های استان برنامه‌هایی برای تحول و ایجاد اشتغال در دستور کار داریم.

گفتنی است در این نشست صمیمی، انتخاب مدیران شایسته و کاردان، توجه به اشتغال و رفع معضل بیکاری، توجه به عشایر  قشقایی و تامین آب عشایر، تحقق شعار عدالت اجتماعی دولت سیزدهم و اجرایی شدن مصوبات سفر استاندار به گچساران و حضور  در میان عشایر از جمله خواسته‌‌ها و مطالبات قشقایی‌ها از استاندار بود

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  همراه اول

  بالای صفحه
  طراحی سایت