پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 30 خرداد 1401 ساعت 14:03:: شناسه خبر: 122166

تکرار مطالبه امام جمعه دهدشت پس از ۲۴ ماه:

مدیران کهگیلویه ساماندهی گلزار شهدا را در اولویت کاری خود قرار دهند/این وضعیت زیبنده نیست

امام جمعه دهدشت از شهدا به عنوان هویت و تاریخ ما نام برد و تصریح کرد: فرماندار به نهادهای متولی دستور دهند ساماندهی گلزار شهدا را در اولویت کاری خود قرار دهند.

صدای جنوب:

حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر در جلسه شورای مشورتی ایثارگران و ساماندهی گلزار شهداء دهدشت، از شهدا به عنوان امامزاده‌گان زنده نام برد و اظهار کرد: زیبنده نیست که والدین شهدا به دلیل تجهیز نبودن وسایل سرمایشی و گرمایشی نتوانند عزیز خود را زیارت کنند.

امام جمعه دهدشت از شهدا به عنوان هویت و تاریخ ما نام برد و تصریح کرد: فرماندار به نهادهای متولی دستور دهند ساماندهی گلزار شهدا را در اولویت کاری خود قرار دهند.

وی دفاع مقدس را سند جمهوری اسلامی عنوان و افزود: اگر امروز در عرصه‌های علمی و عملی در دنیا حرفی برای گفتن داریم به شهدا و دفاع مقدس بر می‌گردد.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر خواستار نگاه ویژه برای ساماندهی گلزار مطهر شهدا شد و بیان کرد: همان کاری که سازمان‌های متناظر برای گلزار شهدای یاسوج انجام دادند، برای دهدشت هم انجام دهند و یک بازه زمانی مشخصی را تعیین کنند.

امام جمعه دهدشت خواستار ترویج گفتمان فرهنگ ایثار و شهادت شد و گفت: بنیاد شهید با راه‌اندازی کرسی ثابت روایتگری‌های دفاع مقدس از ظرفیت عظیم ایثارگران برای ترویج این گفتمان استفاده کند.

برپایه گزارش صدای جنوب، درخواست امام جمعه دهدشت ازمسئولان در خردادماه ۱۳۹۹ نیز برای ساماندهی گلزار شهدا مطرح شده که با سخنان امروز ایشان معلوم می شود پس از ۲۴ساعت عملا اتفاقی رخ نداده و همچنان گلزار شهدای دهدشت مظلوم واقع شده است.(اینجا)

حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر در بازدید از گلزار شهدا با ابراز تأسف از وضعیت موجود در این مکان فرهنگی اظهار داشت: چنین وضعی زیبنده نام شهیدان و فرهنگ این دیار نیست.

امام جمعه شهرستان کهگیلویه(دهدشت)گفت: گلزار شهدا نماد شکل‌گیری ارزش‌های انقلاب است و ایجاد یک فضای مناسب برای حفظ این ارزش‌ها ضرورت دارد.

وحدانی‌فر افزود: شهدا مفاخر ملی هستند هر چقدر برای فضاسازی گلزار شهدا هزینه شود ارزش دارد و سرمایه‌گذاری است.

وحدانی‌فر در ادامه برای پیگیری مشکلات گلزار شهدا گفت: وضعیت اعتباری گلزار شهدا در کمیته برنامه‌ریزی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه حفظ آرمان‌های امام و شهدا و زنده نگه داشتن یاد و نام آنها یکی از مهمترین مسائل فرهنگی کشور است ، تصریح کرد: توجه به این امر می‌تواند جامعه را نسبت به تهاجم فرهنگی دشمن بیمه کند.

وحدانی‌فر با بیان اینکه همه مسؤولان و دست اندرکاران امکانات را در جهت ساماندهی گلزار شهدا به کار گیرند خواستار بسترسازی لازم برای ساماندهی این مکان معنوی شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرداری و بنیاد شهید را موظف به پیگیری و رفع همه مشکلات موجود کرد و گفت: تا پایان خرداد ماه تصمیم‌های لازم برای رفع نواقص و مشکلات موجود اجرایی شود.

این مسؤول ارائه طرح جامع ساماندهی گلزار شهدا و یادمان شهدای گمنام و رفع خطرهای احتمالی با کار تخصصی و نظارت ویژه بر کار پیمانکار را ضروری خواند.

شهردار وقت دهدشت  نیز در ان بازدید با بیان اینکه حفاظت از گلزار شهدا بعد از ساماندهی کامل وظیفه شهرداری است، گفته بود: کار ساماندهی گلزار کامل انجام نشده و برای تکمیل ساماندهی گلزار شهدا حداقل ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار مورد نیاز است.

اگرچه پایگاه خبری صدای جنوب در ان روز چنین نوشته که«ورود امام جمعه به این قضیه می‌تواند پایانی باشد بر همه وعده‌های بی‌عمل گذشته و راهگشایی مشکلاتی شود که طی این همه سال بنیاد شهید و شهرداری بی‌تفاوت از آنها گذشتند.» اما سخنان امروز حجت الاسلام وحدانی فر حکایت دیگری داشت…

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  همراه اول

  بالای صفحه
  طراحی سایت