پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 14 مرداد 1401 ساعت 18:05:: شناسه خبر: 124331

خطیب موقت جمعه چرام: تشخیص مسیر حق وانتخاب مسیر حق وظیفه مادرقبال عاشورااست/سیل اخیر خسارات زیادی وارد کرد 

  به گزارش صدای جنوب؛ حجت الاسلام والمسلمین مجتبی فرهمند خطیب موقت جمعه چرام اظهار داشت: وظیفه ما در قبال مسیر عاشورا در تاریخ دو امر بسیار مهم است اول تشخیص مسیر حق و دوم انتخاب مسیر حق است. وی افزود: تشخیص مسیر در عاشورای سال ۶۱ هجری و سال های قبل از آن برای […]

 

به گزارش صدای جنوب؛ حجت الاسلام والمسلمین مجتبی فرهمند خطیب موقت جمعه چرام اظهار داشت: وظیفه ما در قبال مسیر عاشورا در تاریخ دو امر بسیار مهم است اول تشخیص مسیر حق و دوم انتخاب مسیر حق است.

وی افزود: تشخیص مسیر در عاشورای سال ۶۱ هجری و سال های قبل از آن برای مردم مدینه اتفاق نیفتاد و همین امر باعث نابودی به گمراهی آنان شد عدم بصیرت شناخت حق و باطل و عدم تشخیص اردوگاه عدالت از اردوگاه ضلالت باعث ایجاد سقیفه و اتفاقات روز عاشورا در سال ۶۱ چه شد.

فرهمند گفت: عده دیگری هم در آن دوران بودند که مسیر را تشخیص دادند اما نتوانستند آن را انتخاب کنند خیلی ها بودند در تاریخ زندگی را خوب شروع کردند ولی پایان عاقبت بخیری نبود و بالعکس، بعضی ها حق و باطل را تشخیص دادند اما حق را تنها گذاشتند و امروز در تاریخ روسیاه عالم هستند.

خطیب موقت جمعه چرام بیان داشت: فرهنگ غنی عاشورا یعنی هم تشخیص و هم انتخاب مسیر حق مثل حضرت ابوالفضل عباس علیه السلام که در شب عاشورا امان نامه شمر بن ذی الجوشن را قبول نکرد و برای همیشه در تاریخ ماندگار شد.

وی افزود: چهارشنبه ۱۹ مرداد مصادف است با ۱۲ ماه محرم شهادت امام زین العابدین علیه السلام امام زین العابدین بعد از شهادت اباعبدالله علیه السلام مجدد دین و محیی شریعت بودند. گاهی با دعا گاهی با سکوت راهی با جریه یادآور پیام عاشورا بودند و همین امر باعث تداوم امامت و مسیر عاشورا شد.

خطیب موقت جمعه چرام بیان داشت: دوشنبه هفدهم مرداد روز شهادت شهید صارمی و روز خبرنگار است خبرهای دروغ و تحلیل های مغرضانه و بارون نشان دادن واقعیت ها و به نام کردن جلوه های امید بخش و بزرگ کردن ایوب و کوچک نشان دادن یا انکار نقاط قوت برنامه همیشگی هزاران رسانه صوتی و تصویری و اینترنتی دشمنان ملت ایران است به زنان عقیده و فکر بسیار زیاد هستند حقیقت را نباید از پیاده نظام دشمن شنید چون مخالف صریح واقعیات است.

فرهمند گفت: موضعی که این روزها با آن مواجه هستیم وضعیت سیل زدگی در شهرستان است خیلی از همشهریان متاسفانه دچار سیل گرفتگی شده و هزینه های بسیار زیادی را متحمل شده اند ضمن تشکر از همه عزیزان مردم شریف شهرستان که به صورت جهادی از بدو حادثه تاکنون به طرق مختلف پیگیر و کمک رسان عزیزان سیل زده بودند تشکر ویژه از مسئولان استانی و شهرستانی نهادهای خدمت‌رسان دارم لحظه های مردم را تنها نگذاشتند خواسته فرماندار ساعی و پرتلاش و جهادی شهرستان شوراب اما این کمک ها لازم است ولی کافی نیست استانداری محترم باید اقدامات عاجل و اساسی را در خدمت رسانی به مردم شریف انجام دهند تا به بخشی از آلام آنان التیام داده شوند.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  همراه اول

  بالای صفحه
  طراحی سایت