پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 01 فروردین 1402 ساعت 21:01:: شناسه خبر: 133189

اقامت حدود ۱۳ هزار گردشگر در استان کهگیلویه و بویراحمد

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد از روز بیست و پنجم اسفند ماه تاکنون ۳۱ هزار نفر از جاذبه‌های این استان بازدید کردند.

به گزارش  صدای جنوب  سعید طالبی پور افزود: براساس داده‌های سامانه نظارت بر تاسیسات گردشگری، از این تعداد افزون بر ۱۲هزار و ۸۰۰نفر در استان اقامت کردند.
وی ادامه داد: در ۲۹ اسفند ماه، آخرین روز سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۴هزار و ۵۰۰ نفر از استان بازدید و ۶ هزار و ۵۶۰ نفر هم در استان اقامت گزیدند.
وی تصریح کرد :گردشگران و مسافرانی که در چند روز گذشته وارد استان شدند بیشتر از آبشار یاسوج، روستای کریک و غار ده شیخ دنا، پارک شلال دون باشت، بارگاه بی بی حکیمه (س) در گچساران، چشمه بلقیس چرام و حرم امامزاده محمد کهگیلویه بازدید کرده اند.
طالبی پور اظهار ظرفیت اقامتی مسافران نوروزی در سطح کل استان را تا ۱۰۰ هزار نفر در اقامتگاه‌های رسمی و سایر موارد ذکر کرد و گفت: افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ تخت اقامتی رسمی تحت نظارت سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قرار دارد که مورد استفاده گردشگران و مسافران نوروزی قرار می‌گیرد.
طالبی پور افزود: علاوه بر مکان‌های رسمی، فضای مدارس، سالن‌های ورزشی و هلال احمر، شهرداری‌ها با پیش بینی شرایط خاص و حتی بارندگی در ایام نوروز، در مجموع تا ۱۰۰ هزار ظرفیت اقامت در نظر گرفته شد.
۱۲پایگاه و ۱۶۳ آموزشگاه در قالب یک هزار و ۲۶۱ کلاس توسط آموزش و پرورش استان برای اسکان مسافران نوروزی ۱۴۰۲ در استان تدارک شده است.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  همراه اول

  بالای صفحه
  طراحی سایت