پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 14 مرداد 1402 ساعت 23:05:: شناسه خبر: 138410

کولاک بازیکن دهدشتی در شب تاریخ سازی هندبال ایران در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان

در آخرین روز برگزاری مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی هندبال نوجوانان جهان از ساعتی پیش تیم‌ ملی هندبال نوجوانان پسر ایران به مصاف بروندی رفت و این دیدار را با نتیجه ۲۴-۴۶ با پیروزی به پایان رساند تا با دو پیروزی و یک تساوی و ۵ امتیاز راهی مرحله یک هشتم شود.

صدای جنوب: 

به گزارش صدای  جنوب  وبه نقل از  روابط عمومی فدراسیون هندبال، در آخرین روز برگزاری مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی هندبال نوجوانان جهان از ساعتی پیش تیم‌ ملی هندبال نوجوانان پسر ایران به مصاف بروندی رفت و این دیدار را با نتیجه ۲۴-۴۶ با پیروزی به پایان رساند تا با دو پیروزی و یک تساوی و ۵ امتیاز راهی مرحله یک هشتم شود.

ملی پوشان در این دیدار در حالی به مصاف تیم‌ چهارم قاره آفریقا رفتند که خیال راحتی از صعود به مرحله اصلی مسابقات داشتند و البته بروندی هم‌تیمی نبود که بتواند کار هندبالیست های نوجوان ایران را سخت کند.

نیمه نخست این دیدار که به قضاوت برادران دوقلوی لونچار کروات برگزار شد، با نتیجه ۱۳-۲۴ به سود کشورمان به پایان رسید و در ادامه نیز ملی پوشان با روند خوب خود این دیدار را با نتیجه ۲۴-۴۶ به پایان رساندند.

گفتنی است سفیر ایران در کرواسی تماشاگر ویژه این دیدار بود.

تیم ملی هندبال نوجوانان ایران در دور مقدماتی موفق شد ابتدا سوئد، نایب قهرمان اروپا و یکی از قدرت های برتر جهان هندبال، را با نتیجه ۲۶-۲۶ متوقف کند و سپس در دیدار دوم روبروی جزایر فارو، قدرت پنجم اروپا، صف آرایی کرد و در یک بازی تماشایی موفق شد این تیم قدرتمند را ۲۷-۲۹ شکست دهد.

دیدار سوئد و جزایر فارو نیز پس از این دیدار برگزار می شود تا تکلیف دیگر تیم صعودکننده از این گروه مشخص شود.

ملی پوشان در مرحله یک هشتم باید به مصاف آلمان و عربستان بروند که از گروه G به این مرحله صعود کردند.

دیدارهای تیم‌ملی هندبال کشورمان در مرحله یک هشتم دوشنبه و سه شنبه، ۱۶ و ۱۷ مرداد، برگزار می شود.

امیر حسین کرمی بازیکن تیم ملی هندبال نوجوانان ایران وعضو عضو باشگاه فراز بام خاییز دهدشت پس از دیدار با بروندی در سومین دیدار مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی جهان به عنوان برترین بازیکن زمین معرفی شد.

سعید خطیب زاده سخنگوی سابق وزارت امور خارجه و سفیر ایران در کرواسی جایزه بهترین بازیکن زمین را به کرمی اهدا کرد.

لازم به یادآوری است تیم ملی هندبال نوجوانان پسر کشورمان با برد برابر بروندی و کسب دومین پیروزی در مرحله مقدماتی به مرحله یک هشتم نهایی مسابقات قهرمانی جهان صعود کرد.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  آگهی مناقصه شرکت پشتیبانی امور دام کشور

  همراه اول

  بالای صفحه
  طراحی سایت