پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 14 شهریور 1402 ساعت 17:06:: شناسه خبر: 139276

مدیرعامل شرکت گاز استان:

کهگیلویه وبویراحمد بزودی استان سبز می شود/هیچ نیرویی در شرکت گاز جذب نشده است

صدای جنوب: مدیر عامل شرکت گاز استان با بیان اینکه طرح گازرسانی به استان از ابتدای سال ۱۳۶۱ آغاز شد، افزود: نخستین مرحله طرحهای گازرسانی سال ۱۳۶۳ به بهره‌برداری رسید. بهره‌مندی ۹۰ درصد مناطق روستایی از نعمت گاز بهادر با بیان اینکه مدیریت شرکت گاز استان در سال ۱۳۷۹ از استان اصفهان مستقل شد، افزود: […]

صدای جنوب:

مدیر عامل شرکت گاز استان با بیان اینکه طرح گازرسانی به استان از ابتدای سال ۱۳۶۱ آغاز شد، افزود: نخستین مرحله طرحهای گازرسانی سال ۱۳۶۳ به بهره‌برداری رسید.

بهره‌مندی ۹۰ درصد مناطق روستایی از نعمت گاز

بهادر با بیان اینکه مدیریت شرکت گاز استان در سال ۱۳۷۹ از استان اصفهان مستقل شد، افزود: هم اکنون در ۹ شهرستان خدمات گازرسانی ادامه دارد.

وی بیان کرد: اعتبار مورد نیاز برای روستا‌های بدون گاز ۳۰۰ میلیارد تومان است که در سفر دور دوم دولت به استان اعتبار خوبی برای گازرسانی به روستا‌ها اختصاص یافت.

بهادر با اشاره به جمعیت ۲۲۴ هزار مشترکی گاز در استان گفت: پنج هزار و ۶۰۸ کیلومتر شبکه توزیع شرکت گاز است و از جمعیت ۸۰۰ هزار نفری استان ۲۲۷ هزار خانوار از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

گازرسانی به روستای بی‌بی‌حکیمه

وی با بیان اینکه گچساران شهرستان سبز استان است، گفت: گازرسانی به روستا بی بی حکیمه در دستور کار قرار گرفته است، ضمن اینکه تلاش‌ها برای گازرسانی به دیگر روستا‌های و سبز شدن استان ادامه دارد.

بهادر با اشاره به اینکه وظیفه مراقبت از منابع طبیعی و محیط زیست را بر عهده داریم، افزود: در مناطق سردسیر و گرمسیر استان وجود مناطق سخت گذر عملیات گازرسانی را با مشکل مواجه کرده است که شرکت گاز در کنار گازرسانی، جاده‌سازی را در دستور کار قرار داده تا بتوانیم گاز را به این مناطق دورافتاده و محروم برسانیم.

مدیر عامل شرکت گاز استان از بهره برداری ۲۱ طرح گازرسانی در هفته دولت خبر داد و گفت: ۲۰ طرح صنعتی با اعتبار ۷۸ میلیارد ریال افتتاح و یا کلنگ زنی شد.

گازرسانی به زیلایی در حال انجام است

بهادر با اشاره به طرح گازرسانی به زیلایی گفت: کار گازرسانی به ۲۷ روستا و ۴۱ پاره روستایی زیلایی در حال انجام است.

وی اضافه کرد: عملیات گازرسانی به طول ۳۰ کیلومتر از مسیر چهارمحال و بختیاری به طرف زیلایی در حال انجام است.

بهادر با بیان اینکه در زمینه تولید و مصرف گاز ناترازی وجود دارد و تولید کمتر از مصرف است، عنوان کرد: برنامه شرکت گاز مبنی بر بهینه‌سازی و فرهنگ صحیح مصرف گاز است که از رسانه‌ها درخواست داریم در این خصوص به شرکت گاز کمک کنند.

وی با بیان اینکه ۹۶ درصد مصرف کنندگان گاز در بخش خانگی است، گفت: در زمستان گذشته جزء چهار استان پرمصرف گاز در کشور بودیم البته صرفه‌جویی هشت درصدی در مصرف گاز هم انجام شد.

۱۴۷ میلیارد تومان طلب شرکت گاز از مشترکان

بهادر به مطالبات شرکت گاز اشاره و عنوان کرد: طلب شرکت گاز از مشترکان ۱۴۷ میلیارد تومان است که ۷۹ میلیارد آن در بخش خانگی است به همین دلیل انتظار می‌رود مردم مصرف بهینه را در دستور کار قرار دهند و اجازه ندهند این رقم‌ها انباشته شود.

بهادر با بیان اینکه تامین گاز خانگی اولویت شرکت گاز است، گفت: مجبوریم گاز کارخانه سیمان را قطع کنیم تا گاز خانه‌ها تامین شود، اما اگر بهینه مصرف کنیم این موارد را شاهد نخواهیم بود.

وی در خصوص پیش‌بینی زمستان امسال مبنی بر جلوگیری از قطع گاز خانگی افزود: تعمیرات گازرسانی از اردبیهشت شروع و ادامه دارد، ضمن اینکه برای همه مشترکان صنعتی نامه زدیم که سوخت دوم و ذخیره داشته باشند.

شهرستان مارگون کمترین میزان بهره مندی از گاز

بهادر با اشاره به اینکه مارگون با ۳۴ درصد کمترین میزان بهره مندی از گاز را دارد، افزود: گاهی معارضات مانع کار شده و ۱۷۰ روستا در مارگون وجود دارد که در صورتی که طرح بزرگ گازرسانی به زیلایی به پایان برسد؛ درصد برخورداری از گاز به ۷۰ درصد افزایش خواهد یافت.

هیچ نیرویی در شرکت گاز جذب نشده است

بهادر عنوان کرد: نخستین استانی بودیم که قرائت آنی کنتور گاز انجام و سامانه پیامکی راه‌اندازی شد تا خدمات بهتر ارایه شود که سال گذشته ۲۸۱ هزار پیامک گازرسانی برای مشترکان ارسال شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر جذب غیرقانونی نیرو در شرکت گاز گفت: جذب نیرو در شرکت گاز تنها از طریق آزمون است و من و معاون وزیر و حتی وزیر نمی‌توانیم کسی را به عنوان نیروی شرکتی یا قراردادی یا تحت هر عنوان دیگری در شرکت گاز جذب کنیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان بیان کرد: جایی در وضعیت بحرانی قرار می‌گیریم و مجبوریم برای مدت ۵۰ یا ۸۰ روز نیرو بیاوریم و بعد از این مدت هم نیرو‌ها می‌روند، اما چیزی تحت عنوان جذب نیرو در شرکت گاز وجود ندارد.

برچسب ها:

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  آگهی مناقصه شرکت پشتیبانی امور دام کشور

  همراه اول

  بالای صفحه
  طراحی سایت