پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 08 خرداد 1399 ساعت 11:03:: شناسه خبر: 77178

استاندار کهگیلویه و بویراحمد: افزایش ۱۰ درصدی بهبود یافتگان کرونایی استان نسبت به میانگین کشور/ انجام ۲ برابری تست کرونا نسبت به نرم کشوری/افزایش ۱۲ درصدی اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند واحدهای تولیدی در مقایسه با متوسط کشور

حسین کلانتری در پنجاه و یکمین جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با بیماری کرونا از برتری استان در سه شاخص پیشگیری و مقابله با شیوع بیماری کرونا در استان نسبت به میانگین کشور خبر داد . به گزارش  صدای جنوب  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ استاندار کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: میانگین حسین […]

حسین کلانتری در پنجاه و یکمین جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با بیماری کرونا از برتری استان در سه شاخص پیشگیری و مقابله با شیوع بیماری کرونا در استان نسبت به میانگین کشور خبر داد .

به گزارش  صدای جنوب  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ استاندار کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: میانگین

حسین کلانتری در پنجاه و یکمین جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با بیماری کرونا از برتری استان در سه شاخص پیشگیری و مقابله با شیوع بیماری کرونا در استان نسبت به میانگین کشور خبر داد .

به گزارش خبرنگار صدای جنوب  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ استاندار کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: میانگین بهبود یافتگان کرونا در کشور ۷۸/۲ درصد اعلام شده اما در استان ما این شاخص ۸۸ درصد است که نزدیک به ۱۰ درصد بیشتر از نرم کشوری می باشد.
وی افزود: در حال حاضر میانگین انجام تست کووید -۱۹ در کشور به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، یکهزار و ۲۶۴ تست اعلام شده است اما در استان ۲ برابر نرم کشوری می باشد.
کلانتری اظهار داشت: تاکنون در استان بیش از ۹ هزار تست از هشت هزار و ۴۳۱ نفر گرفته شده است.
به گفته استاندار، چهار هزار ۹۷۶ واحد تولیدی و کارگاهی استان طرح فاصله گذاری هوشمند را انجام داده و به خوبی رعایت کرده اند که ۸۷ درصد گارگاه های استان را شامل می شود در حالی که شاخص متوسط کشوری ۷۵ درصد اعلام شده است.
وی یادآور شد: از ابتدای شیوع بیماری کووید-۱۹ در استان بیش از ۲۸ هزار نفر مراجعه کننده به مراکز درمانی بوده که یک هزار و ۵۵۳ نفر بستری شده که از این تعداد یکهزار و ۵۰۶ نفر بهبود یافته و ترخیص شده اند.
کلانتری بیان کرد از ابتدای بیماری کرونا، تعداد ۶۴۱ نفر بیمار مبتلا به کرونا در استان ۵۵۴ نفر آنها  بهبودی کامل یافته است.
استاندار گفت: هم اکنون ۴۸ نفر بستری داریم که ۱۱ مورد آنها با علائم مثبت است و بیش از ۴۰ روز است که هیچ بیمار کرونایی در ICU نداشته ایم و تعداد فوتی ها ناشی از این بیماری در استان همان ۹ نفر می باشد.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه هیچ شهرستانی از استان به لحاظ بیماری کووید-۱۹ در وضعیت قرمز نیست، افزود: در حال حاضر همه شهرستان های استان در وضعیت سفید قرار دارند به جز دو شهرستان بویراحمد و کهگیلویه که وضعیت آنها زرد است.
کلانتری موفقیت استان در جلوگیری از شیوع بیماری کووید -۱۹ نسبت به همه استان های کشور را نتیجه تلاش شبانه روزی همه تلاشگران این عرصه از جمله جامعه پزشکی و پرستاری و بخصوص مردم عزیز استان دانست و به رعایت کامل خود مراقبتی و پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.
وی یادآور شد: سال گذشته در تعطیلات ایام عید فطر بیش از یک میلیون ۳۰۰ هزار مسافر و گردشگر به این استان سفر کردند و امسال به دلیل بیماری کرونا این تعداد به کمتر از ۲ هزار نفر رسید.
استاندار از مجموعه اقتصادی استان هم تقدیر و تشکر کرد و گفت: دستگاه های اقتصادی استان طی چند ماه اخیر به خوبی کالاها و مایحتاج ضروری مردم را تامین، ذخیره و توزیع کردند و بازرسی ها و نظارت جدی بر بازار انجام شد و این مسئله همچنان مورد توجه این بخش قرار دارد.
استاندار به نظارت و کنترل ازدهام در مطب ها و کلینیک های پزشکان و به خود مراقبتی و رعایت فاصله گذاری و به مسئله زمانبندی نوبت دهی برای کاهش اجتماعات تاکید کرد.
وی به ممنوع بودن مراکز عرضه قلیان و مراکز بوم گردی یا خانه و منازل اجاره ای بدون مجوز تاکید کرد.
معاون دانشگاه علوم پزشکی استان هم به فراهم شدن زمینه برای جذب ۷۰ نیروی پرستار و تامین ۳۰ میلیارد تومان اعتبار به این دانشگاه خبر داد.
معاون دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: ۴۱ میلیارد تومان طرح و پروژه در حوزه بهداشت و درمان در استان به زودی افتتاح می شود.

خبرنگار :ربیعی

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت