پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 04 اردیبهشت 1400 ساعت 17:02:: شناسه خبر: 96866

پرداخت ۶۲ میلیاردتومان بلاعوض به زلزله‌زدگان سی‌سخت

اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان صدای جنوب است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.
بینندگان صدای جنوب می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد ضمن اعلام پرداخت ۶۲ میلیاردتومان بلاعوض به زلزله‌زدگان سی‌سخت از اتمام بازسازی‌ها تا پایان تیر امسال خبر داد.

به گزارش  صدای جنوب مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این استان با اشاره به اینکه ۴ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در زلزله سی‌سخت آسیب دیدند که یکهزار و ۷۰۰ واحد آن احداثی و مابقی تعمیراتی هستند، گفت: آواربرداری شهر کامل انجام شده است و در عین حال بنیاد کار عملیات اجرایی واحد‌های احداثی را آغاز کرده است که هم‌اکنون عملیات اجرایی نزدیک به ۳۰۰ واحد در شهر‌ها آغاز و در روستا‌ها نیز کار شروع شده است.
جنتی با اشاره به اینکه ۵۰ روستا با ۶۸۰ واحد مسکونی در زلزله سی‌سخت دچار خسارت شدند، افزود: در مجموع واحد‌های مسکونی تعمیراتی بالای ۸۵ درصد پیشرفت کاری دارند و احداثی‌ها نیز در حال انجام است.
وی اضافه کرد: نزدیک به ۲۸۰۰ نفر از افرادی که واحد‌های آن‌ها در زلزله آسیب دیده بود به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات معرفی شدند که بانک‌ها در حال عقدقرارداد با مالکان هستند.
جنتی ادامه داد: ۶۲ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض به متقاضیان پرداخت شد که به تناسب پیشرفت فیزیکی واحد‌ها در حال واگذاری است.
وی یادآور شد: در شهر‌ها ۱۳۰ میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره همراه با ۵۵ میلیون تومان بلاعوض و در روستا‌ها نیز ۱۱۰ میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره و ۵۰ میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌شود.
جتنی ضمن تاکید بر همراهی مردم در بازسازی مناطق زلزله‌زده، اعلام کرد: برنامه بنیاد مسکن است که واحد‌های تعمیراتی حداکثر تا پایان اردیبهشت امسال و همچنین واحد‌های احداثی تا پایان تیرماه سال جاری تکمیل و تحویل متقاضیان شود.
گفتنی است، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه چهارشنبه شب ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند. بنا بر اعلام مرکز لرزه‌نگاری کشور این زمین لرزه در عمق ۸ کیلومتری زمین رخ داده و کانون آن در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد، ۱۹ کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گزارش شد.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت