پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 30 تیر 1400 ساعت 22:04:: شناسه خبر: 102928

نشست ستادکرونای چرام برگزارشد+تصاویر

به گزارش صدای جنوب به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت درمان چرام مهندس هدایت نیا ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه و شیوع پیک پنجم کرونای نوع دلتا در سطح کشور ،استان و شهرستان ما اظهار داشت ویروس کرونای دلتا علایم آن شبیه سرماخوردگی بوده و قدرت انتشار آن بیشتر از نوع کرونای […]

به گزارش صدای جنوب به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت درمان چرام مهندس هدایت نیا ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه و شیوع پیک پنجم کرونای نوع دلتا در سطح کشور ،استان و شهرستان ما اظهار داشت ویروس کرونای دلتا علایم آن شبیه سرماخوردگی بوده و قدرت انتشار آن بیشتر از نوع کرونای قبلی میباشد..تماس با فرد الوده در مدت ۱۰ تا ۲۰ ثانیه در فضای بسته می تواند ویروس را انتشار وفرد را به بیماری مبتلا کند..

هدایت نیا اظهار داشت: برخی ازباشگاهها و رشته‌های ورزشی که به صورت محدود اجازه فعالیت دارند باید همه دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمایند.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری در تعطیلات عید قربان کلیه اماکن گردشگری و تفریحی وزیارتی شهرستان بخصوص باغ عمران ،چشمه بلقیس و اماکن متبرکه بخصوص امام زاده بی بی رشیده تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشند و گردشگران و مسافران حق برگزاری هیچ گونه تجمع و برنامه‌ای در این مکان‌ها را ندارند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان چرام اظهار داشت : پیک جدید بیماری کرونا در استان که از نوع دلتاست آغاز شده و قدرت این نوع ویروس ۱۲ برابر نوع کروناویروس چینی است و بهترین راه مقابله با این بیماری رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک می باشد.

مهندس هدایت نیا با بیان اینکه تنها راه کنترل بیماری کرونا واکسیناسیون عمومی کلیه گروههای هدف هست از همه مردم و مسئولین خواست در بحث واکسیناسیون نهایت همکاری را با حوزه بهداشت درمان شهرستان داشته و به شایعات در فضای مجازی توجه نکنند و اخبار موثق در مورد واکسیناسیون را فقط از مراجع ذیصلاح بخصوص دانشگاه علوم پزشکی دریافت کنند. ایشان بیان داشتند طبق هماهنگی های انجام شده تیم بهداشت درمان بصورت سیار شامل پزشک، پرستار، واکسیناتور ،کارشناسان بهداشتی به همراه امبولانس مجهز به دستگاه دی سی شوک، وسایل وتجهیزات احیا و داروهای لازم جهت موارد اورژانس به منطقه عشایری طسوج وحومه اعزام وبالای ۱۰۰ نفر از واجدین شرایط گروههای سنی در مناطق عشایری را واکسینه نمودند..

هدایت نیا با بیان اینکه واکسن ایرانی کوو برکت به سبد واکسیناسیون اضافه و وارد شهرستان شده و کسانی که متقاضی تزریق واکسن داخلی بوده می توانند خود را واکسینه نمایند. ایشان اضافه کرد: متاسفانه از ابتدای تیرماه روند مثبت شدن نمونه‌ها در شهرستان با شیب ملایم افزایشی شده است ونیاز هست پروتکلهای بهداشتی توسط مردم رعایت شود.در پایان مصوب شد با توجه به افزایش تعداد واجدین شرایط در گروههای سنی پایین ،محل واکسیناسیون در شهر چرام از مدرسه شهید محمدزاده به سالن امتحانات اموزش پرورش تغییر مکان پیداکرده و در کلیه ایام هفته در شیفت های صبح وعصر و حتی روزهای تعطیل واکسیناسیون گروههای هدف در شهر چرام انجام شود.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت