پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 15 مرداد 1397 ساعت 09:05:: شناسه خبر: 39065

درنشست شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه عنوان شد

قاطعیت و جدیت حلقه مفقوده مصوبات شورا

شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه طی ۹ سال گذشته نتوانست مصوبه ساماندهی تالارهای شهر(۴ تالار) را عملیاتی کند.

پایگاه خبری صدای جنوب:

نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان کهگیلویه با مرور موضوعات و مصوبه های قبلی در دفتر امام جمعه دهدشت برگزارشد.

دراین نشست ایرج کاظمی جو دبیرشورا گزارشی ارایه داد(اینجا)

درادامه حجت‌الاسلام سید نصیر حسینی اظهار داشت: با وجود مصوبه‌های شکل گرفته اما اجرایی نشدن آنها نشان می‌دهد ما قاطعیت و جدیت در اجرا نداریم.

امام جمعه دهدشت افزود: اینکه مصوبات تا چه حد عملیاتی شده و چه علل و عواملی از موانع اجرایی نشدن مصوبات است باید بررسی شود.

وی، عدم اختصاص اعتبار، نبود معاونت تخصصی پیگیری مصوبات را از علل تأثیرناپذیری مصوبات دانست و گفت: انتظاراتی که از مصوبات شورا داشتیم برآورده نشده است.

حسینی، افزود: بحث تالارها ۹ سال است مطرح می‌شود اما آیا زورمان به آنها رسیده است؟ بخشی مربوط به قاطعیت ماست که نداریم.

موضوع تالارها و تفکیک سالن‌های رقص در این نشست چالشی بود که رئیس  شورای فرهنگ عمومی از ناتوانی در ساماندهی تالارها به شدت انتقاد کرد و شورا را علت بی‌سامانی تالارها دانست.

حسینی، گفت: ۹ سال است این موضوع در حال پیگیری است اما نتوانستیم به سرانجام مطلوب برسانیم و تالارداران به ریش ما می‌خندند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه افزود: متأسفانه تالارها در اختیار کسانی است که نمی‌خواهند این کار را انجام بدهند و مصوبات را کشک می‌دانند.

وی، تصریح کرد: بارها متصدیان تالارها را دعوت کردیم در نشست صمیمی به آنها تذکر دادم که سالن‌ها تفکیک شود قول امروز و فردا دادند ۹ سال گذشت هنوز به وعده‌ها عمل نکرده‌اند.

حسینی، ادامه داد: همین روز گذشته ریش و عمامه‌ام را نزد یکی از تالارداران گرو گذاشتم که برای رضای خدا رقص مختلط نباشد، سالن آقا و خانم جداسازی شود.

تأکید امام جمعه بر پلمب یکی از تالارها که از حد و مرز تذکر گذشته واکنش رئیس پلیس نظارت بر اماکن شهرستان را در پی داشت.

تلاشیان که رقص عروسی‌های دهدشت را نسبت به شهرهای همجوار و حتی کلان شهرها خوب توصیف می‌کرد با بیان اینکه ما نیروی انتظامی همواره نوک پیکان انتقادها هستیم و کاسه و کوزه‌ها سر ما شکسته می‌شود، تلویحاً گفت: به تأسی از رئیس جمهور سوریه باید همه جور آدم را برای بقای حکومت کنار خود داشته باشیم!

وی، افزود: در شرایط فعلی برخوردها سازنده نیست بلکه بر عکس باعث بدبینی مردم نسبت به نظام و مخالفت با دولت می‌شود.

تلاشیان تصریح کرد: وقتی برای برخورد با یک قهوه‌خانه مراجعه کردیم متصدی آن می‌گفت با دانه درشت‌ها برخورد نمی‌شود، معلوم است بغض دارد.

وی با بیان اینکه مخالف ساماندهی تالار نیستم، گفت: اما این روال نباید یک مرتبه و سریع اتفاق بیفتد نیاز به زمان دارد؛ که امام جمعه گفت: شما تازه‌کار و به قول خودت جوان هستی ما ۹ سال است داریم این حرف را می‌زنیم تازگی ندارد.

حسینی ادامه داد: وقتی دادستان حکم دارد و ما می‌گوییم تالار باید پلمب شود چرا اجرا نمی‌کنی؟ به وظیفه خود عمل کن قانون را باید اجرا کنی.

رئیس پلیس اماکن کهگیلویه بیان داشت: در یک عروسی در حالی که طرف می‌توانست با اسلحه کلاش راحت ما را بکشد،چهار اسلحه ضبط کردیم تحویل مراجع قضایی دادیم اما دادگاه با قرار وثیقه آزاد کرد!

جهان دیماز گفت: وظیفه ماست با کسانی که شان جامعه را زیر سؤال می‌برند برخورد کنیم این نظر شخصی نیست قانون است.

فرمانده انتظامی کهگیلویه در واکنش به ادعای پلیس اماکن تصریح کرد: برخورد با مجرمان به تناسب جرم مجازات و جریمه دارد این طور هم نیست که اگر دستگاه قضایی کسی را با قرار وثیقه آزاد کرد یعنی برخورد نمی‌کند.

وی بابیان اینکه وضعیت تالارهادر یاسوج وبهبهان بهتراز دهدشت است ادامه داد:اگرتالارها تفکیک سالن هاراانجام ندهند پلمب خواهندشد.

فرمانده انتظامی کهگیلویه گفت:سخنان مادرجلسات در مصوبات نمی اید.

دیماز ادامه داد:بایدقدرت خودرانشان داده وبرخوردقاطع نماییم.

وی بابیان اینکه بایددرزمینه کاهش اعتیاد مسئولیت پذیری بیشتری مدیران داشته باشند گفت: دراین زمینه جمعیت هلال احمرکهگیلویه گام های خوبی در حمایت از کمپ های ترک اعتیاد برداشته است.

رئیس میراث فرهنگی شهرستان هم گفت: ما فقر مصوبه نداریم فقر اجرای مصوبه داریم.اجرایی شدن مصوبه‌ها باعث دلگرمی اعضا و اجرایی نشدن آنها باعث دلسردی و تحریم نشست‌ها می‌شود.

سیاوش زمان گفت: باید با تالارهایی که به مصوبه‌ها عمل نمی‌کنند برخورد قاطع صورت گیرد تا برای بقیه درس عبرت شود.

وی گفت:اگرتمامی تالارهای دهدشت هم پلمپ شوند هیچ اتفاقی برای عروسی های ما رخ نمی دهد.

زمان افزود:درسالن عروسی ها حتی نبایدخواننده ارکستربه جایگاه بانوان دسترسی داشته باشد.

مجید کرمی در این نشست اظهار داشت: شرط اینکه بتوانیم مؤثر باشیم و ضد فرهنگ را از بین ببریم این است که همه برای اجرای مصوبات شورا تلاش داشته باشیم.

رئیس دادگستری کهگیلویه گفت: با حساسیت دنبال پیگیری مصوبات هستیم همکاری در اجرای مصوبات خیلی ضعیف است.

وی، با بیان اینکه پشتوانه قضایی به مصوبات می‌تواند کارامدی آن را بیشتر کند، افزود: مصوباتی که در این چهارچوب نیستند هم از امکانات درون شهری اجرایی شود.

کرمی تصریح کرد: مصوبه جمع‌اوری بنر اموات به راحتی قابل کنترل است اینجا باید با برنامه‌ریزی درست پیمانکار تبلیغات شهری نظارت کند اما می‌بینیم همت در اجرا ضعیف است.

وی، ادامه داد: اینکه صرفا خیلی از مسایل اینجا مطرح و مصوبه‌هایی داشته باشیم مؤثر هست قطعا حساسیت‌ها وضعیت را بهتر از بقیه جاها می‌کند اما در اجرای مصوبه‌ها باید همت به خرج دهیم.

موضوع تیراندازی در مراسم ترحیم از دیگر مباحثی بود که شورای فرهنگ عمومی از آن به عنوان سنت ناپسند یاد کرده و خواستار برخورد با کسانی شد که طی روزهای اخیر در یک مراسم ترحیم اقدام به تیراندازی کردند.

رئیس دادگستری کهگیلویه گفت: ضبط سلاح و برخورد با افراد داشته‌ایم ولی قطعا این برخوردها جامع نبود.افرادی که در فیلم پخش شده در یک مراسم ترحیم اقدام به تیراندازی کردند از طریق فیلم قابل شناسایی هستند و حداقل ضبط سلاح به نفع دولت صورت می‌گیرد.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه نیز گفت:چرامسیولان مادر جلسات عروسی حاضرمیشوند اما دریادواره شهدامشارکتی ندارند.

سرهنگ پوربهشت افزود:الگوبرداری مردم از مسیولان است و باید انها نقش خودرادر بحث فرهنگ ایثاروفداکاری نشان دهند.

درپایان رییس اداره تبلیغات اسلامی کهگیلویه گفت:مصوبات زیباسازی ونصب بنر اجرانشده وباهمان روندادامه دارد.

حجت الاسلام نعمتی اظهارکرد:وظیفه اعضای شورامشخص است و باید به این وظیفه عمل نمایند.

وی باانتقاد از جولان وانت بارهای سیار در کوچه ها در ساعات اولیه صبح گفت متاسفانه صدای بلندگوی این خودروها گوشخراش است ومردم گلایه مندند که  باید این معضل نیز برطرف شود.

 

برپایه گزارش صدای جنوب،نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان کهگیلویه به اذعان رئیس و اعضای این نشست تاکنون نتوانسته آنطور که باید دراجرای برخی مصوبات  کارایی لازم را داشته باشد و قاطعیتی در اجرای مصوبات نداشته است.

در این نشست همیشه موضوع‌های مهمی در دستور کار قرار می‌گیرد که اگر راهکارهای مناسبی ارائه شود و مصوبه‌ها عملیاتی شوند از قبل همین شورا می‌توان شاهد برطرف شدن بسیاری از معضلات شهرستان باشیم.

اما شیوه زنگ انشایی حاکم بر شورای فرهنگ عمومی و صرف وقت‌های دو تا سه ساعته برای طرح هر موضوع همیشه مشهود بوده و هست؛ اعضای نشست صرف ایراد سخن حضور پیدا می‌کنند به ترتیب سخنرانی می‌کنند و در آخر هم صورتجلسه برای آنها ارسال می‌شود، نتیجه‌اش همین می‌شود که رئیس و اعضای شورا اقرار می‌کنند اجرای مصوبات ضعیف است چون قاطعیت و جدیت در عملیاتی شدن مصوبه‌ها وجود ندارد.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  بالای صفحه
  طراحی سایت
  طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال