پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 28 اسفند 1398 ساعت 19:12:: شناسه خبر: 71176

مساله شیوع ویروس کرونا، آزمونی جدی برای همه ماست

همزمان با شیوع ویروس کرونا، چه دولتمردان و چه مردم عادی، با یک آزمون جدی در ابعاد مختلف مواجه هستند که باید به صورت آگاهانه، آن را با موفقیت پشت سربگذارند.

پایگاه خبری صدای جنوب:

 واقعیت این است که موضوعِ کروناویروس، مساله ای جدی در کشورمان است. هم بلا است و هم بلیه. با این حال، ساز و کارهای بهداشتی و پزشکی در کشور ما بسیار قابل ملاحظه بوده و رویه های پزشکی در رابطه با پیشگیری و درمان این ویروس نیز قابل قبول است و نشان می دهد که ما در زمینه پزشکی، پیشرفت های شگرفی داشته ایم. در شرایط فعلی، در زمینه مقابله با ویروس کرونا، کشور ما چیزی کمتر از کشورهای پیشرفته ندارد. ولیکن واقعیت دیگر این است که فضایی برای آزمون و امتحان همگانی با شیوع ویروس کرونا فراهم شده است.

آزمونی که هم سیاستمداران و دولتمردان و هم مردم عادی در آن حضور دارند. وضعیت اقتصادی بسیاری از مردم و کسب و کارها و سازمان با شیوع ویروس کرونا به هم خورده است. بالاخره وقتی مغازه ها و فروشگاه ها تعطیل می شوند و یا با اقبال کمی مواجه می شوند، این مساله مشکلاتی را با خود به همراه می آورد. خوب از این رو سوالی مطرح می شود و آن این است که چه کسی مسوول حل مشکلات مردم است؟ از نظر رفتار عمومی که گاهی می بینیم مردم نگرانی ها و ترس هایی پیدا می کنند و همچنین افرادی که لوازم بهداشتی را احتکار می کند، این مساله چگونه باید حل بشود و چه کسی در این رابطه مسوول است؟ آیا صرفا با پخش برنامه های تلویزیونی می توان مشکلاتی از این نوع را رفع کرد. در این زمینه ما با یک مانور و امتحان رو به رو هستیم.  در این راستا شاهدیم که مجلس شورای اسلامی به طور موقت تعطیل شده است. خوب در این شرایط باید بررسی کرد چطور می توان در شرایط اینچنینی باز هم کار را ادامه داد.

وضع معیشت مردم در نزدیکی عید نوروز نیز حاکی از فضای جدی و مانوری است که باید سعی کرد در آن کارنامه مثبتی از خود به جا بگذاریم. از سویی، کشورمان در صحنه سیاسی و فشارهای بی سابقه ای که از جانب قدرت های جهانی به آن وارد می شود و تمرکزی که بر ایران انجام گرفته و همچنین روند اجتماعی ما در این شرایط، همه و همه حاکی از یک مانوری هستند که باید سعی کنیم با موفقیت از آن خارج شویم. به طور کلی ما با امتحانی رو به رو هستیم که باید با موفقیت آن را پشت سر بگذاریم. رفتار مردم نسبت به هم نیز در این میان خیلی مهم است. مهربانی و لطف وقتش همین حالاست. یادمان باشد که اگر ما در آزمون خود موفق نشویم باید بدانیم که بلایا و کرونا های آینده مشکلات زیادی را برای ما ایجاد خواهند کرد.  من در اینجا به عنوان یک مسوول رسانه انتظار دارم که مسوولان و رسانه ها، توجه مردم را به سمت این مساله جلب کنند و به نحو درست و بهینه ای با مساله ای نظیر شیوع ویروس کرونا و ابعاد جانبیِ آن برخورد کنند و انرژی ها را در این مسیر به هدر ندهند.

محمودرضا امینی

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت