پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 18 فروردین 1400 ساعت 21:01:: شناسه خبر: 96121

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

آواربرداری واحدهای مسکونی خسارت دیده از زلزله دنا تا قبل از پایان فروردین ماه باید به اتمام برسد /لزوم سرعت عمل و به روز بودن بانک ها در پرداخت تسهیلات به مردم زلزله زده/اختصاص ۴۰ میلیارد تومان از محل منابع وزارت راه و شهرسازی برای بازسازی اماکن عمومی سی سخت

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم سرعت عمل و به روز بودن بانک ها برای اعطای تسهیلات به مردم زلزله زده دنا تاکید کرد و گفت: بانک ها نهایت همکاری را با مردم زلزله زده داشته باشند.

صدای جنوب:

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم سرعت عمل و به روز بودن بانک ها برای اعطای تسهیلات به مردم زلزله زده دنا تاکید کرد و گفت: بانک ها نهایت همکاری را با مردم زلزله زده داشته باشند.

حسین کلانتری در نشست ستاد بازسازی مناطق‌ زلزله زده دنا بر اتمام آوار برداری از منازل مسکونی آسیب دیده تا قبل از پایان فروردین تأکید کرد و اظهار داشت: تاکنون ۶۰۰ واحد  آوار برداری شده و این تعداد واحد ۷۰ درصد از کار آواربرداری است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد : کار تعمیر  ۱۰۰۰ واحد آغاز شده، و کار انجام فنداسیون ۷۰ واحد به اتمام رسیده ‌است.

وی در بخش دیگری از سخنانش، ابراز کرد: ۵۰۰ مجوز توسط شهرداری و ۳۵۰ پروانه ساخت در سی سخت صادر شده است.

کلانتری بر همکاری بانک‌ ها در پرداخت تسهیلات تاکید کرد و گفت: لیست افراد نسبت به سهم هر بانک تهیه شود تا هم بانک‌ ها و هم مردم در انجام امور دچار مشکل نشوند.

کلانتری گفت: بانک‌ ها تا هفته دیگر باید به روز باشند و در همکاری با افراد دقت لازم انجام شود.

وی عنوان کرد: شعب بانک‌ ها در سی‌ سخت باید از طرف مدیران برای همکاری با افراد توجیه شوند و افراد دریافت کننده تسهیلات یا دو نفر به عنوان ضامن بیاورند یا به صورت زنجیره‌ ای ضامن هم شوند.

نماینده عالی دولت در استان، بیان کرد: اولین استانی هستیم که قبل از شروع عملیات بازسازی در ساخت و ساز مسکن‌ های آسیب‌دیده از توان علمی و دانشگاهی برای ساخت اصولی واحد ها استفاده می‌ شود.

وی خاطر نشان کرد: با اینکه بر سرعت ساخت و ساز تأکید داریم اما نباید سرعت در کار دقت و کیفیت را پائین بیاورد.

کلانتری افزود: هر بانکی به روز نباشد و همکاری لازم را انجام ندهد مراتب سهل‌ انگاری به مدیریت مرکزی بانک مربوطه گزارش خواهد شد‌.

وی در ادامه از اختصاص ۴۰ میلیارد تومان از منابع وزارت راه و شهرسازی برای بازسازی اماکن عمومی، مبلمان شهری، ساخت یک مدرسه، کتابخانه و فرهنگسرا در شهر سی‌سخت خبر داد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: با توجه به وضعیت قرمز کرونا فعالیت شعب بانک‌ ها با رعایت دستورالعمل‌ های بهداشتی انجام شود.

کلانتری تصریح کرد: متعهد هستیم تا قبل از پایان دولت ساخت و سازها را در دنا انجام دهیم.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت