پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 01 بهمن 1400 ساعت 09:11:: شناسه خبر: 112854

تاکید فرماندار چرام بر ترویج فرهنگ بهره برداری صحیح از محیط زیست در جامعه

جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان چرام با حضور فرماندار و اعضای کارگروه مدیریت پسماند برگزار شد.

صدای جنوب:

جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان چرام با حضور فرماندار و اعضای کارگروه مدیریت پسماند برگزار شد.

فرماندار چرام:رعایت استانداردهای لازم در مدیریت پسماند و نگاه ویژه و آینده نگری در انتخاب محل مناسب و بهره گیری از سیستم های نوین برای دفع پسماندها ضروری است.

توفیقیان در این جلسه با اشاره به اهمیت حفظ و حراست از محیط زیست  بر ترویج فرهنگ بهره برداری صحیح از محیط زیست در جامعه تاکید کرد و گفت :جهت نهادینه ساختن این فرهنگ آموزشهای لازم را باید از خانواده ها شروع کرد.

وی با تاکید بر اینکه روند جمع آوری، انتقال و دفن پسماند بصورت غیر اصولی، می تواند به مسئله ای مهم و چالش زا تبدیل شود، ادامه داد: در اجرای طرح های جامع مدیریت پسماند باید پیوست های فرهنگی، اجتماعی و بهداشتی، طراحی و مورد مطالعه قرار گیرد.
در ادامه آخش رئیس محیط زیست شهرستان چرام با بیان اینکه حفظ محیط زیست وظیفه همگانی است و شهرستان چرام نگین سبز استان و مکانهای گردشگری می باشد گفت: فرهنگ دوستی با طبیعت یکی از مهمترین راه های حفظ محیط زیست است و نهادینه کردن فرهنگ طبیعت دوستی باید در میان آحاد جامعه کلید بخورد تا نسل حاضر و آیندگان نسبت به حفظ طبیعت و محیط زیست احساس مسئولیت کنند.

دفن اصولی زباله های شهری و روستایی ،نظارت ویژه به محل نگهداری  پسماندها در محدوده شهر و روستاه،جلوگیری از انباشت نخاله های ساختمان ها در حواشی شهر و
ممانعت از ریختن فضولات حیوانی در در مناطق روستایی از جمله دیگر  موارد مطرح شده در این جلسه بود.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  همراه اول

  بالای صفحه
  طراحی سایت