پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 05 آذر 1401 ساعت 19:09:: شناسه خبر: 128193

۳۷ میلیارد تومان از محل متمم سفر رئیس جمهور به ورزش کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت:۳۷ میلیارد تومان از محل متمم سفر رئیس جمهور برای تکمیل و بهره برداری از پروژه های ورزشی نیمه تمام این استان اختصاص یافت

به گزارش  صدای جنوب  در سفر (مهرماه ۱۴۰۰) رئیس جمهور و هیات دولت به استان سه هزار ۵۶۱ میلیارد تومان تصویب شد.

مسئولان استانی از دولت مطالبه داشتند که این اعتبار برای استان پاسخگو نیست تا اینکه تلاش شد اعتباراتی تحت عنوان پروژه های متمم سفر پیشنهاد داده شود که تقریبا بالای سه هزار میلیارد تومان بوده است.

این مبالغ، بیشتر در زمینه راه، زیرساخت های عمرانی، کشاورزی، بهداشت و درمان، ورزش، گردشگری، آموزش و پرورش و آموزش عالی، محیط زیست و بخش فرهنگی و صدا و سیما است و از امسال تا سال ۱۴۰۳ در استان هزینه خواهند شد.

در سفر مهرماه سال گذشته آیت الله رئیسی رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد ۲۱۷ طرح عمرانی با اعتبار سه هزار و ۵۶۱ میلیارد تومان و ۶۶۵ میلیون دلار مصوب شد.

علیرضا دهقان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: این میزان اعتبار با ابلاغیه از سوی سازمان برنامه و بودجه استان برای بهره برداری از طرح های نیمه تمام ورزشی در مناطق مختلف توزیع خواهد شد.

وی بیان کرد: ۹۷ پروژه نیمه تمام ورزشی در نقاط مختلف استان در حوزه های مختلف وجود دارد که با تخصیص این میزان اعتبار بخش زیادی از این طرح به بهره برداری خواهد رسید.

دهقان تصریح کرد: این اعتبار برای تکمیل مجموعه های ورزشی شامل استادیوم های ورزشی، چمن مصنوعی، تکمیل سالن ها ورزشی و استخر های نیمه تمام هزینه خواهد شد.

وی اضافه کرد: از این میزان اعتبار ۷ میلیارد به شهرستان گچساران برای تکمیل استخر بانوان و سالن چند منظوره آبشیرین تخصیص خواهد یافت.

دهقان افزود: با برنامه ریزی های انجام شده در دهه فجر امسال ۱۰ طرح ورزشی افتتاح خواهد شد.

۱۲هزار ورزشکار سازماندهی شده روستایی در کهگیلویه و بویراحمد فعال هستند.

براساس آمار اداره کل ورزش و جوانان ، هم اکنون ۲۴ هزار ورزشکار سازمان یافته در مناطق مختلف این استان فعال هستند . ۴۶ درصد از ورزشکاران سازمان یافته این استان معادل ۱۱ هزار نفر را بانوان تشکیل می دهند.

طرح های ورزشی هتل ورزش و ورزشگاه ۱۵ هزار نفری شهر یاسوج هم اکنون با محدودیت منابع مالی مواجه هستند و تکمیل این طرح ها زمینه توسعه ورزش استان فراهم می کند

بیش از ۴۰۱ هیات ورزشی شهرستانی و ۴۸ هیات روستایی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع و در اختیار داشتن یک درصد خاک ایران از شمال با چهار محال و بختیاری، از غرب با خوزستان، از جنوب غرب با بوشهر، از جنوب شرق با فارس و از شمال شرق با اصفهان همسایه است.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  همراه اول

  بالای صفحه
  طراحی سایت