پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 01 آذر 1402 ساعت 21:09:: شناسه خبر: 140851

همزمان با سالروز تاسیس بسیج دانشجویی/

ویژه برنامه پیشگامان رهایی در یاسوج برگزار شد

به مناسبت سالروز تاسیس بسیج دانشجویی و طلبه، ویژه برنامه پیشگامان رهایی به میزبانی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در سالن حکیم جرجانی برگزار شد.

صدای جنوب:

به مناسبت سالروز تاسیس بسیج دانشجویی و طلبه، ویژه برنامه پیشگامان رهایی به میزبانی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در سالن حکیم جرجانی برگزار شد.

این برنامه با حضور جمعی از مسئولین ارشد استانی، مدیران کل، رؤسای دانشگاه و نهادهای رهبری در دانشگاه و سخنرانی سردار خرم دل فرماندهی سپاه فتح استان برگزار شد.

در این مراسم، علاوه بر برنامه‌های مفرح، تقدیر از تشکل ها و عنصرهای تشکیلاتی برتر، سخنرانان به تبیین مسائل و تشریح دستاوردها و فعالیت بسیج دانشجویی استان در طی سال گذشته پرداختند.

سردار خرم دل، فرمانده سپاه فتح استان در جمع دانشجویان بسیجی بیان کرد:
این هفته، هفته مبارک بسیج است این برنامه هم به همین مناسبت تشکیل شده؛ به سهم خودم گرامی میدارم و خدمت شما سربازان اقا امام زمان (عج) تبریک عرض میکنم.
وی ادامه داد: یکی از سیاست ها و یکی از راهبرد های اساسی حضرت امام بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل شجره طیبه بسیج بود، این راهبرد و این سیاست که ابتدا در کشور ما راه اندازی شد منحصر به انقلاب ما و کشور ما نشد؛ حضرت امام یکی از آرزوهایش تشکیل بسیج اسلام بود و به حول قوه الهی و برکت خون شهیدان و مجاهدت رزمندگان ما در دفاع مقدس و بعد از آن، ما امروز میتوانیم با افتخار اعلام کنیم که بسیج جهان اسلام تشکیل شده است، ا

خرمدل گفت: نصارالله در یمن، حزب الله در لبنان، حشد الشعبی در عراق، فاطمیون در افغانستان و زینبیون در پاکستان این مجموع بسیج جهانی را تشکیل دادند و امروز دارند به عنوان یک نیروی مسلح، یک نیروی توانمند، یک نیروی اعتقادی و مکتبی در منطقه غرب آسیا نقش آفرینی می‌کنند.
وی تاکید کرد: به جرئت میتوانیم بگوییم که تقریبا هیچ سیاست و راهبرد دشمن نمیتواند در منطقه اعمال کند که با سد محور مقاومت برخورد نکند و بسیج امروز به عنوان یک آرمان، ابزار، سیاست، نگرش و مکتب در منطقه ساری و جاری است.

سعادت صالحی نیا مسئول بسیج دانشجویی استان نیز گفت:
بی شک فتح الفتوح امام خمینی(ره) پرورش جوانان بوده است و امروز فتح دانشگاه باید در دست ما باشد، امروز ما باید میدان دار باشیم و دانشگاه باید تبدیل بشود به یک دانشگاه جدی، پویا، و با نشاط و عمیق و برای این مهم راهی جز تولید رویداد بر اساس تفکر و محبت نداریم.
وی افزود: جامعه بسیج دانشجویی همه دانشجویان با سلایق مختلف‌اند و امروز باید بسیج دانشجویی قلمرو تمام ذهن های سی و چهار هزار دانشجویی استان کهگیلویه و بویر احمد باشد؛ ما با هیچ تشکل دانشجویی رقیب نیستیم(مگر تشکل های ضد انقلاب)، بلکه معتقدیم رشد سایر تشکل های دانشگاهی نیز بر عهده بسیج دانشجویی است، چرا که بسیج دانشجویی در تمامی عرصه های اساسی زندگی حرف برای گفتن دارد و دوست دارد به خوبی نقش آفرینی کند.
وی درتشریح فعالیت بسیج دانشجویی اظهارکرد: بعضی از برنامه ها و عرصه های نقش آفرینی بسیج دانشجویی عبارتند از :
۱_ رویداد علمی دنا( بزرگترین رویداد علمی استان، در راستای حل نظام مسائل استان)
۲_هسته مقاومت بین الملل (تبیین اغتشاشات سال گذشته،کنشگری در مسئله غزه، استکبار ستیزی و… )
۳_جهادی (اعزام ۷۳٠ جهادگر در قالب برنامه های مختلف خدمت رسانی، به مناطق کمتر برخوردار استان در طی یک سال گذشته)
۴_برنامه های آموزشی مبنایی و تشکیلاتی خط امام، دوره طرح ولایت و…

 

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  آگهی مناقصه شرکت پشتیبانی امور دام کشور

  همراه اول

  بالای صفحه
  طراحی سایت