پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 15 آذر 1402 ساعت 20:09:: شناسه خبر: 141219

واقعیت تغییر رئیس اداره ورزش وجوانان کهگیلویه!

رییس اداره ورزش و جوانان کهگیلویه که در روز بیست سوم اسفندماه ۱۴۰۱ با صدور حُکمی از سوی مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شده بود، دوازدهم آذرماه ۱۴۰۲ در یک بازه زمانی کمتر از ۱۰ ماهه و در سکوت خبری به یکباره عزل و سرپرست این اداره منصوب شد.

صدای جنوب:

رییس اداره ورزش و جوانان کهگیلویه که در روز بیست سوم اسفندماه ۱۴۰۱ با صدور حُکمی از سوی مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب شده بود، دوازدهم آذرماه ۱۴۰۲ در یک بازه زمانی کمتر از ۱۰ ماهه و در سکوت خبری به یکباره عزل و سرپرست این اداره منصوب شد.
به گزارش صدای جنوب به نقل از ایلنا : عزل یک دفعه‌ای و بدون سر و صدای ناصر رمضانی رئیس سابق اداره ورزش و جوانان کهگیلویه که سوابق متعدد تحصیلی و تخصصی در حوزه ورزش دارد علاوه براینکه برای همگان تعجب‌آور بود، اکنون به خبر اول فضای مجازی استان کهگیلویه و بویراحمد تبدیل شده است.
سرپرست فرمانداری کهگیلویه با تأکید براینکه موافق تغییر مدیریت‌های شهرستانی در آستانه انتخابات دوازدهم نیست، اظهار داشت: آقایان اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد اطلاعات و اسنادی را ارائه دادند که ما قانع به کنار گذاشتن رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شدیم.
سید حمزه محقق زاده گفت: واقعیت این است که ما در شهرستان به موضوع کنار گذاشتن رئیس اداره ورزش و جوانان ورود نکردیم و خود مسوولان اداره کل ورزش و جوانان استان خواستار این تغییر براساس برخی مدارک و اسناد قانع‌کننده بودند.
وی با بیان اینکه هیچ گونه اصراری برای کنارگذاشتن وی نداشتیم و ضرورتی بر این تغییر نمی‌دیدیم، خاطرنشان کرد: ما در اواخر داستان این تغییر مطلع شده و وقتی خواستار توضیحات برای چرایی این برکناری شدیم، آقایان اداره کل ورزش و جوانان استان، مطالب و مدارکی را اعلان کردند که ما را برای این برکناری قانع کرد.
سرپرست فرمانداری کهگیلویه با تأکید براینکه تنها خواسته ما از آقایان اداره کل ورزش و جوانان استان این بود که تغییر مدیر اداره ورزش و جوانان شهرستان باید بدور از حواشی و یا صدمه زدن به شخصیت حقیقی و حقوقی افراد باشد، اظهار داشت: بدون تعارف عرض می‌کنم که فرمانداری شهرستان خیلی دخالتی در این برکناری نداشت.
برای برکناری مدیر ورزش شورای تأمین تشکیل ندادیم
محقق‌زاده در پاسخ به این سؤال که شنیده می‌شود برای برکناری مدیر ورزش و جوانان کهگیلویه اقدام به برگزاری شورای تأمین کرده‌اید، آیا این موضوع صحت دارد یا خیر؟ تأکید کرد: چنین موضوعی صحت ندارد و شورای تأمین برای این برکناری تشکیل نشد.
وی گفت: یقین بدانید برکناری این مدیر ربطی به شورای تأمین نداشت و هر اتفاقی در این ارتباط رخ داد از سوی خود آقایان اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد بود که ابتدا ما قانع برای این برکناری نشدیم اما وقتی مدارک و اسناد را ارائه دادند، پذیرفتیم که براساس آن اسناد و مدارک، باید این برکناری صورت گیرد.
سرپرست فرمانداری کهگیلویه با تأکید براینکه تلاش سیاسی برای برکناری مدیر ورزش و جوانان شکل نگرفته و نباید به شایعات توجه کرد، ادامه داد: بعنوان فرماندار شهرستان اعلان می‌کنم دلایل برای برکناری این مدیر قانع‌کننده بوده است.
محقق‌زاده در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود دلیل برکناری مدیر ورزش و جوانان شهرستان کهگیلویه حضور وی در دوره آموزشی هیأت تکواندو دختران بوده که برخی از این ورزشکاران بدون روسری در سالن سرپوشیده حضور داشته‌اند؟ هم بدون پاسخ دادن به این سؤال، اظهار داشت: واقعیت اینکه مدارک لازم برای برکناری مدیر ورزش و جوانان شهرستان وجود داشت و این اتفاق هم افتاد.
وی گفت: سرپرست جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان کهگیلویه از مدیران خوب و تحصیل کرده است و می‌تواند در حوزه ورزش و جوانان شهرستان مؤثر باشد.
ناچار به برکناری مدیر ورزش کهگیلویه شدیم
مدیرکل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد هم با تأکید براینکه ما قصد برکناری مدیر ورزش و جوانان در شهرستان کهگیلویه را به هیچ عنوان نداشتیم، تصریح کرد: برخی اتفاقات در آن شهرستان در حوزه ورزش و جوانان رخ داد که واقعاً ناچار به برکناری وی شدیم.
عین الله دهقان گفت: البته این برکناری با هماهنگی مدیران و مسوولان ارشد شهرستان کهگیلویه اتفاق افتاد و آنان نیز موافق تغییر مدیر ما در آن جا بودند.
وی در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود دلیل برکناری مدیر ورزش و جوانان کهگیلویه حضور وی در یک دوره آموزشی ویژه تکواندوکاران خانم بدون پوشیدن حجاب لازم بوده است، آیا این موضوع صحت دارد؟ بدون پاسخ دادن به این سؤال هم خاطرنشان کرد: دلایل لازم برای این برکناری وجود دارد و برکناری باید سریع انجام می‌گرفت.
برکناری من بخاطر روسری نپوشیدن نونهالان زیر ۹ سال در مسابقات تکواندو بود
رئیس معزول ورزش و جوانان شهرستان کهگیلویه دلیل عزل ناگهانی خود را نپوشیدن روسری از سوی تعدادی از نونهالان دختر زیر ۹ سال عنوان کرد که همراه با خانواده‌های خود در مسابقات تکواندو دختران نونهال در دهدشت حضور داشتند.
ناصر رمضانی گفت: ۹ ماه است که بعنوان یک نیروی مُتخصص حوزه ورزش در اداره ورزش و جوانان شهرستان مشغول بکار شده و عملکرد من در بخش‌های مختلف حوزه ورزش این شهرستان نیز مشخص است.
وی با بیان اینکه هیأت تکواندو بانوان شهرستان کهگیلویه، یک دوره مسابقات نونهالان در رده سنی زیر ۱۲ سال برگزار و از من بعنوان رئیس اداره ورزش و جوانان برای سخنرانی و تقدیم لوح و جوایز رتبه‌های برتر دعوت کردند، یادآور شد: مسابقات متعلق به رده نونهالان بود و تمامی شرکت‌کنندگان در این مسابقات بهمراه خانواده‌های خود در سالن حضور داشتند.
رئیس معزول ورزش و جوانان شهرستان کهگیلویه گفت: مراسم به خوبی توسط دست اندرکاران هیأت تکواندو در حال انجام بود و در زمانی که جوایز قرار بود اهداء شود یکی دو نفر از دختران نونهال حدود ۱۲ سال و یا زیر ۱۲ سال بدون روسری خواستند جوایز خود را دریافت کنند که از آنان خواستم روسری‌شان را اول بپوشند و بعد لوح و جوایز خود را بگیرند.
رمضانی اظهار داشت: من در سخنرانی خود ضرورت حجاب حرف‌زده و از خانواده‌ها خواستم نونهالان بالای ۹ سال حتماً روسری بپوشند و خانواده‌ها نیز با ما همکاری کردند.
وی گفت: برخی از کودکان حاضر در سالن و برخی کودکان ورزشکار که در کنار والدین و خانواده‌های خود و یا در دوره آموزشی بودند و سن آن‌ها اغلب در رده سنی پیش دبستانی بود روسری نداشتند و آقایانی که بدنبال عزل ما بودند همین روسری نپوشیدن کودکان پیش دبستانی را پیراهن عثمان کردند.
رئیس معزول ورزش و جوانان شهرستان کهگیلویه با اظهار تأسف از اینکه بدون هیچ‌گونه دلیل قانع‌کننده و منطقی، برخی تلاش کردند فضای ورزش شهرستان را ملتهب کنند، یادآور شد: سؤال من این است که آیا در خانواده‌های همین آقایان، نونهالان چهار و پنج و شش ساله، روسری به سر می‌کنند؟
رمضانی افزود: برخی از همین آقایان که فعلا نمی‌خواهم نامی از آن‌ها ببرم تا قبل از این برنامه، خواسته‌هایی از من داشتند و من بدلیل نبود امکانات و اختیارات لازم، نمی‌توانستم خواسته‌های آنان را محقق کنم و با برگزاری این برنامه، بهانه به دست‌شان افتاد و در کمترین زمان ممکن، خواستار عزل من شدند.
وی گفت: در آینده نزدیک خواسته‌های آقایان را در رسانه‌ها خواهم گفت و پاسخ این بی‌احترامی‌ها را در اوج اخلاق و ادب خواهم داد.
رمضانی برای ما مانند پدر بود و هیچ کار خلاف غیرشرعی نکرده که او را عزل کردند
مربی تکواندو در شهرستان کهگیلویه هم گفت: ۲۰ سال است در حوزه ورزش فعالیت می‌کنم، رؤسای قبلی ورزش که قبل از رمضانی، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان بودند هم در چنین برنامه‌هایی شرکت می‌کردند.
پریسا پریسایی گفت: از رمضانی خواستم در برنامه ما شرکت کند و اغلب ورزشکان از روستا‌ها آمده بودند، برای اینکه بچه‌ها و خانواده‌های آنان خوشحال شوند وی هم دعوت ما را پذیرفت و به برنامه تجلیل از ورزشکاران آمد و احکام قهرمانی را به ورزشکاران اهداء کرد.
وی اظهار داشت: حدود ۴۰ ورزشکار بودند که حدود ۹ سال سن داشتند فقط سه نفر آن‌ها بالای ۱۱ سال بودند که آن‌ها هم روسری و حجاب کامل داشتند، می‌توانیم تمام شناسنامه‌های شرکت‌کنندگان را بیاورم و تقدیم امام جمعه و فرماندار کهگیلویه کنم.
پریسایی با تأکید براینکه فیلم این جلسه کاملاً موجود و هیچ مشکلی برای برگزاری در زمینه حجاب و عفاف نداشتیم، خاطرنشان کرد: الان با آبروی رمضانی بازی شده و در اینکه چرا عزل شده است تعجب می‌کنیم.
وی گفت: من خودم حافظ قرآن هستم و در تمامی برنامه‌های اعتقاداتی شرکت می‌کنم و بزودی خودم و تمام ورزشکاران به دفتر امام جمعه و فرماندار می‌رویم و از اینکه اینگونه با رمضانی برخورد کرده‌اند گلایه خواهیم کرد چرا که وی همانند یک پدر در کنار دختران ما بود

 

کبنا

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  آگهی مناقصه شرکت پشتیبانی امور دام کشور

  همراه اول

  بالای صفحه
  طراحی سایت