پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 22 بهمن 1397 ساعت 11:11:: شناسه خبر: 50709

ملخ‌ها در کمین مزارع بهبهان؛

فرماندار بهبهان:اقدامات لازم برای کنترل و مقابله با ملخ‌ها انجام شد

فرماندار بهبهان عنوان کرد: جهاد کشاورزی به عنوان مسئول پیشگیری و مقابله با این بحران مشخص شده و کلیه دستگاه‌های اجرایی و امکانات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی ناشی از آن در اختیار مدیریت بحران قرار دهند.

پایگاه خبری صدای جنوب:

محمد حری در نشست هماهنگی مدیریت بحران اظهار داشت: پیش بینی و تدابیر لازم برای مقابله با هجوم احتمالی ملخ ها صورت گرفته است.

وی افزود: برابر گزارشات واصله احتمال ورود ملخ‌های صحرایی از کشورهای سودان، عربستان، امارات و کویت از سمت شهرهای ساحلی وجود دارد.

فرماندار بهبهان عنوان کرد: جهاد کشاورزی به عنوان مسئول پیشگیری و مقابله با این بحران مشخص شده و کلیه دستگاه‌های اجرایی و امکانات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی ناشی از آن در اختیار مدیریت بحران قرار دهند.

وی گفت:  همه ملخ‌های موجود در طبیعت ملخ مهاجم نیستند آن دسته از ملخ‌ها که به رنگ قرمز یا متمایل به زرد هستند ملخ مهاجم محسوب می‌شوند و این ملخ‌ها در صورت هجوم با تعداد بسیار زیاد و حتی در حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیارد قطعه با هم پرواز می‌کنند.

فرماندار بهبهان بیان کرد: بخشداران در این زمینه از ظرفیت دهیاران و شوراهای روستاها و کمک نیروی‌های انتظامی، بسیج و سایر اقشار مردم نسبت به رصد و پایش وجود ملخ‌ها و جهت مقابله با هجوم احتمالی استفاده کنند.

حری تصریح کرد: اکیپ‌های دیده بانی جهاد کشاورزی بهبهان نسبت به ادامه عملیات ردیابی و پایش مستمر منطقه اقدام و مناطق آلوده را سریعا اعلام کنند.

وی ادامه داد: اکیپ‌های کانون کوبی سازمان جهاد کشاورزی به صورت تمام وقت و شبانه‌روزی نسبت به سمپاشی و مبارزه با ملخ‌های دریایی و اداره منابع طبیعی نیز نسبت به تشکیل اکیپ‌های ردیابی در مراتع و جنگل‌ها و تامین امکانات مورد نیاز اقدام و در صورت نیاز به موادشیمیایی با همکاری جهادکشاورزی برنامه‌های لازم را انجام دهند.

حری اظهار داشت: هواشناسی نسبت به اعلام پیش بینی در باره  جهت و شدت وزش باد، بارندگی و دما به صورت مستمر بامدیریت بحران شهرستان و جهاد کشاورزی هماهنگ باشد.

وی افزود: تمامی ادارات مکلفند نسبت به تامین امکانات ردیابی و مبارزه با ملخ‌های مهاجر، تامین خودرو و سایر امکانات مورد نیاز جهت پیشگیری و مقابله با هجوم احتمالی ملخ‌ها با جهادکشاورزی همکاری داشته باشند.

فرماندار بهبهان عنوان کرد: بخشداران باتوجه به حساسیت موضوع در اسرع وقت مکان‌هایی جهت نشستن احتمالی هواپیماهای آفت کش را آماده سازی کرده و نتیجه را به ستاد بحران شهرستان اعلام کنند.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  بالای صفحه
  طراحی سایت
  طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلا - فروش ویلا - ویلا شمال