پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 22 آبان 1402 ساعت 22:08:: شناسه خبر: 140497

بررسی مشکلات گچساران با حضور خبرنگاران،ماهانه بررسی و پیگیری می شود

امام جمعه گچساران گفت: ورود به مسائلی که ایجاد اختلاف در شهرستان کند به صلاح نمی دانم.

صدای جنوب:

جت‌الاسلام‌ سید عنایت هاشمی منش روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه گچساران افزود: خبرنگاران با سوءظن قلم‌به‌دست نگیرند و علاوه بر حفظ آبروی فرد در خبرها با نقدهای منصفانه خود یاری گر مدیران باشند.

وی یادآور شد: رفع مشکلات مردم و پیگیری اشتغال جوانان شهرستان از مهمترین برنامه های در دست اقدام در این شهرستان است .

وی بیان کرد: بی‌تفاوتی نسبت به مسائل جامعه درشان هیچ امام‌جمعه‌ای نیست اما در عین حال اظهار نظر غیرمنطقی و ورود به مسائل بی‌موردی که منجر به ایجاد تنش و اختلاف هم شود به صلاح نخواهد بود.

هاشمی منش با بیان اینکه مسائل و مشکلات مردم قبل از اینکه در خطبه‌ها بیان شود، حل‌ شود گفت: بالاترین تواضع را خبرنگاران دارند چراکه در همه عرصه ها فعالیت دارند بدون اینکه دیده شوند.

وی ابراز کرد: همراهی‌ها و حمایت‌های خبرنگاران در زمینه شناسایی طرفیت های موجود در این شهرستان مهم است .

هاشمی منش افزود: گچساران در فضای علمی، مذهبی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی یک شهرستان ویژه در استان و کشور به شمار می‌رود و توجه به همه این موضوعات نیاز به برنامه‌ریزی، وحدت، انسجام و همدلی برای پیشبرد اهداف دارد.

جذب نیرو در پتروشیمی گچساران با نگاه قومی و طایفه‌ای نباشد

وی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر موضع ایشان در خصوص به‌کارگیری نیرو در پتروشیمی گچساران گفت: نیروهای شاغلی که از قبل در پتروشیمی بودند و سال‌ها هم زحمت کشیدند که طبیعتاً باید در به‌کارگیری این افراد عدالت نیز رعایت شود؛ اما در بحث نیروی بومی و غیربومی یک سری قوانین هم وجود دارد که باید تابع قوانین بود.

امام‌جمعه گچساران اظهار کرد: نکته دیگر اینکه در فضای به‌کارگیری نیروهای جدید هم باید شرایط بر اساس اولویت نیروی بومی رعایت شود که این مسئله از سوی دیگر مسئولین شهرستان در حال پیگیری است که نگرانی‌ها نیز برطرف شود. .

هاشم منش ابراز کرد: در زمینه جذب نیرو در پتروشیمی گچساران باید طوری مدیریت کرد که نگاه‌ها به سمت اقدامات قومی و طایفه‌ای نرود.

وی ادامه داد: شهرستان گچساران با وجود ظرفیت‌های بالا از قبل آب، کشاورزی، نفت، گاز، صنایع پتروشیمی دارای جوان تحصیل‌کرده بیکار هشتند که این خود جای نگرانی دارد.

خبرنگاران در مسائل شخصی افراد تجسس نداشته باشند

امام‌جمعه گچساران گفت: خبرنگاران با سوءظن قلم‌به‌دست نگیرند و در مسائل شخصی افراد تجسس نداشته و علاوه بر حفظ آبروی فرد در خبرها با نقدها منصفانه و یاری گر باشد.

وی با بیان اینکه خبرنگاران باید از سواد رسانه‌ای لازم برخوردار باشد تا خود دچار خطا نشود ابراز کرد: خبرنگار موفق باید صادق، شجاع و عدالت محور باشد و درعین‌حال باید متواضع و دارای روابط عمومی بالا و استقلال فکری داشته باشد.

هاشمی منش بیان کرد: خبرنگاران باید ارزش‌های فکری جامعه را بشناسد و با رصد، بررسی در زمینه رفع مشکلات مردم تلاش کنند.

 

امام‌جمعه گچساران تصریح کرد: خبرنگاران از خبرهای حاشیه‌ای و خبرهایی که ناامیدی را در جامعه ترویج می‌دهد، پرهیز و محتوای یک خبر بایستی بر اساس استنباط دقیق و کارشناسی صورت بگیرد.

وی ادامه داد: مهمترین رسالت خبرنگاران ترویج سبک زندگی اسلامی است اگرچه خبرنگاران در بحث امیدآفرینی هم رسالت سنگینی بر عهده‌دارند و اخباری را منتشر کنند که امید مردم را در حیات جامعه بشری تقویت کند.

در این نشست مصوب شد که بطور ماهانه نشست با خبرنگاران برگزار و مسائل شهرستان به‌صورت کاملاً تخصصی مطرح و در زمینه رفع آن تلاش کرد.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  آگهی مناقصه شرکت پشتیبانی امور دام کشور

  همراه اول

  بالای صفحه
  طراحی سایت