پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 29 دی 1396 ساعت 22:10:: شناسه خبر: 30244

رییس بیمارستان‌ بی بی حکیمه(س) خبرداد:

کاهش ۲۱ درصدی میزان زایمان با جراحی سزارین در شهرستان گچساران

دکتر بخشایی از فراهم کردن شرایط مطلوب در بیمارستان بی بی حکیمه(س) برای زایمان طبیعی خبر داد.

پایگاه خبری صدای جنوب:

رییس بیمارستان‌ بی بی حکیمه(س) گچساران اظهارداشت:میزان زایمان با جراحی سزارین در این شهرستان بیش از ۲۱ درصد کاهش یافته است.
به گزارش صدای جنوب، پردیس بخشایی افزود:میزان سزارین در شهرستان گچساران ۶۰ درصد بود که هم اکنون به ۳۹ درصد کاهش یافته است.
بخشایی بیان‌کرد: انجام کار‌های ترویجی حمایت از زایمان طبیعی در طرح تحول نظام سلامت، انجام مشاوره برای مادران در مراکز بهداشتی و رایگان بودن زایمان طبیعی مهمترین عوامل کاهش سزارین در این شهرستان بوده است.
وی گفت: یکی از مهمترین شاخص‌ها در زایمان مرگ مادر و کودک است که در سزارین احتمال مرگ مادر بیشتر از زایمان طبیعی است.
دکتر بخشایی از فراهم کردن شرایط مطلوب در بیمارستان بی بی حکیمه(س) برای زایمان طبیعی خبر داد و افزود: هم اکنون در بخش زایشگاه این بیمارستان اتاق ال. دی. آر برای زایمان طبیعی فراهم شده است.
وی افزایش مرگ و میر مادران، بیماری‌های عفونی، فشارخون و کمتر بودن ضریب هوشی نوزدان سزارینی را از مهمترین تهدید‌های سزارین عنوان کرد.
گفتنی است در آیینی که در این بیمارستان برگزار شد از گل افروز احمدزاده مادر مامایی طبیعی گچساران که حدود ۷۰ سال در زمینه زایمان طبیعی با استفاده از طب سنتی فعالیت داشت و برخی مادران که زایمان اولشان سزارین و زایمان دوم طبیعی بوده تقدیر شد.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین اخبار

  ویدیو ها

  بالای صفحه
  طراحی سایت
  طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی