پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب-صدای مردم جنوب ایران

پایگاه خبری تحلیلی صدای جنوب | Sedayejonoob.ir

منتشر شده در تاریخ: 13 فروردین 1399 ساعت 02:01:: شناسه خبر: 72498

ازدواج متفاوت در روزهای کرونایی/ زوج جوان یاسوجی پا روی دل می‌گذارند+تصاویر

این دو جوان از جمله زوج‌های یاسوجی هستند که از قبل جهت برگزاری جشن ازدواج‌شان برنامه‌ریزی کرده بودند اما با شیوع کرونا نحوه ازدواج تغییر کرد.

صدای جنوب:
این دو جوان از جمله زوج‌های یاسوجی هستند که از قبل جهت برگزاری جشن ازدواج‌شان برنامه‌ریزی کرده بودند اما با شیوع کرونا نحوه ازدواج تغییر کرد.

شیوع ویروسکرونا همزمان با اواخر سال و همچنین تقارن با ایام نوروز شد ایامی که علاوه بر دید و بازدیدهای معمول و عیدانه یکی از سنت‌های حسنه یعنی جشن عقد و ازدواج در چنین روزهایی بیش از سایر فصول و روزهای سال انجام می‌شد.


با شیوع این ویروس مرگبار و انتشار سریع آن در بیشتر نقاط عالم یکی از دستورات مهم جهت قطع زنجیره این ویروس پرهیز از برگزار اجتماعات است به طوری که اکنون در اکثر نقاط جهان اجتماعاتی مثل برگزاری مسابقات ورزشی؛ کلاس‌های درس در مدارس و دانشگاه‌ها و همچنین برنامه‌های اجتماعی مثل جشن‌ها و ازدواج‌ها و عزاداری‌ها به حالت تعطیل درآمده تا از شیوع بیشتر ویروس جلوگیری شود.

امسال و به دلیل شیوع ویروس دستور اکید از سوی مسوولان و متولیان بهداشتی این است که چنین برنامه‌هایی به صورت گسترده برگزار نشود و احیانا اگر افرادی خواهان برگزاری آیین ازداوج هستند به صورت محدود چنین جشنی برگزار کنند.

 سیداکبر محمودی و زهرا محمودی از جمله زوج‌های جوان یاسوجی هستند که از قبل برنامه‌ریزی جهت برگزاری جشن ازدواج باشکوه کرده بودند، یکی از ایل گنجه‌ای و دیگری از ایل سادات محمودی که به گفته برادر داماد در صورتی که شیوع ویروس کرونا نبود افراد زیادی برای دعوت به این جشن ازدواج مد نظر هر دو خانواده عروس و داماد بودند.

اما سید اکبر و زهرا خانم تصمیم گرفتند در یکی از روزهای ایام تعطیلات نوروز با حضور در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان بدون حضور فامیل و تنها با مشارکت پدر و مادر عروس و داماد و یکی دو نفر دیگر از بستگان که مجموع آن‌ها به ۵ نفر هم نمی‌رسید برنامه عقد و عروسی خود را ساده برگزار کنند.

سید اکبر محمودی تازه داماد در همین خصوص با بیان اینکه امروز روزی نیست که بخواهیم دور یکدیگر جمع شویم چون جان انسان‌ها در خطر است می‌گوید: از یک سو برای جلوگیری از هرگونه مشکلی بابت شیوع ویروس این گونه برنامه‌ریزی کردیم و از سوی دیگر ازدواج آسانی صورت گرفت که اگر این گونه نمی‌شد ده‌ها میلیون تومان هزینه ازدواج می‌شد.

عروس خانم نیز همفکر و همدل با داماد روی همه خواسته‌های خود پا می‌گذارد و می‌گوید: به خاطر خانواده‌ام و به خاطر مردم شهر و دیارم و به خاطر مردم کشورم چنین آرام و بدون حضور افراد و فامیل جشن ازدواج خود را برپا کردیم و امیدوارم که همه به وضعیت کنونی پی برده باشند.

در ادامه آیت‌الله سید نصیر حسینی نماینده ولی‌فقیه در استان که جشن ازدواج ساده این زوج جوان در دفتر ایشان برگزار شده بود با قدردانی از چنین اقدامی از سوی این زوج جوان اظهار کرد: ازدواج پسندیده‌ترینسنت است که پیامبر و بزرگان دین بر آن سفارش و تاکید کرده‌اند.

وی با بیان اینکه هم در شرایط سخت اقتصادی و هم در شرایط شیوع بیماری قرار داریم افزود: باید به فکر باشیم و به گونه‌ای اقدام کنیم که بار سنگین ازدواج بر دوش جوانان قرار نگیرد و با کمترین هزینه ازدواج‌ها برگزار شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یاسوج خاطرنشان کرد: امروز باید همه به دستورات بهداشتی توجه کنند و اجازه ندهیم که با برخی کارها مثل تجمعات و دور همی‌ها موجب انتشار این ویروس مرگبار شویم.

دیدگاه ها بسته شده اند.

نظرسنجی

    • آخرین اخبار
    • پربازدیدترین اخبار

    ویدیو ها

    بالای صفحه
    طراحی سایت